Ухвала
від 25.07.2023 по справі 528/1258/21
ГРЕБІНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Гребінківський районний суд Полтавської області


528/1258/21

УХВАЛА

Іменем України

25 липня 2023 р. м. Гребінка

Гребінківський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання ОСОБА_2

розглянувши клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 про проведення в режимі відеоконференції судового засідання з розгляду обвинувального акту у кримінальному провадженні №12019170150000139, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 04.05.2019 відносно:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з середньою освітою, не працюючого, одруженого, маючий на утриманні малолітню дитину, військовозобов`язаного, участі в АТО та ООС не брав, не депутата, не інваліда, раніше не судимого,

обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України,-

встановив:

В провадженні Гребінківського районного суду Полтавської області, на стадії підготовчого розгляду, знаходяться матеріали вказаного кримінального провадження відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.286 КК України.

Розгляд справи призначено на 13-00 год. 26.07.2023 року.

25.07.2023 року надійшло клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 про його участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення Гребінківського районного суду Полтавської області з використанням власних технічних засобів. Клопотання обґрунтовано неможливістю захисника прибути до Гребінківського районного суду Полтавської області.

Суд, розглянувши клопотання захисника, приходить до переконання, що воно підлягає задоволенню, керуючись таким.

Згідно до ч. 2 ст. 318 КПК України судовий розгляд здійснюється в судовому засіданні з обов`язковою участю сторін кримінального провадження, крім випадків, передбачених КПК України. У судове засідання викликаються прокурор та інші учасники кримінального провадження.

Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» на всій території України введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який у подальшому було продовжено та триває й на даний час.

02 березня 2022 року Рада суддів України опублікувала рекомендації щодо роботи судів в умовах воєнного стану, в яких наголосила на тому, що якщо за об`єктивних обставин учасник провадження не може брати участь в судовому засіданні в режимі ВКЗ за допомогою технічних засобів, визначених КПК, як виняток допускати участь такого учасника в режимі ВКЗ за допомогою будь-яких інших технічних засобів, в тому числі і власних.

Відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Частиною 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.

Згідно зі ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.

Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану. Застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку. Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені цим Кодексом (ч. 2, 3 ст. 336 КПК України).

Таким чином, з метою забезпечення оперативності судового провадження, з тим, щоб не було порушене право учасників на доступ до правосуддя, враховуючи складнощі у прибутті учасників судового провадження до приміщення суду в умовах воєнного стану, суд вважає поважною причиною та достатньою підставою для задоволення клопотання, та вважає можливим проведення судового засідання у вказаній кримінальній справі у режимі відеоконференції, таким чином клопотання захисника підлягає задоволенню.

При цьому, при прийнятті рішення суд також ураховує принцип забезпечення особі доступу до правосуддя, який повинен застосовуватися з певною гнучкістю та ефективність реалізації цього принципу на практиці без занадто формального ставлення та забезпечення його реальності (з огляду на Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Жоффр де ля Прадель проти Франції» від 16.12.92; у справі «Осман проти Сполученого Королівства» від 28.10.98 та у справі «Креуз проти Польщі» від 19.06.2001).

Керуючись ст. ст. 336, 372 КПК України,-

п о с т а н о в и в:

Клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 про участь у судовому засіданні у режимі відеоконоференції - задовольнити.

Підготовче засідання щодо розгляду обвинувального акту у кримінальному провадженні №12019170150000139, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 04.05.2019 відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.2 ст.286 КК України, яке призначене на 13 годину 00 хвилин 23 травня 2023 року, провести за участю захисника обвинуваченого - адвоката ОСОБА_4 в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему через сервіс EASYCON», що затверджений Державною судовою адміністрацією України.

Роз`яснити захиснику обвинуваченого - адвокату ОСОБА_4 , що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву/клопотання.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і самостійному апеляційному оскарженню не підлягає.

Cуддя ОСОБА_1

СудГребінківський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення25.07.2023
Оприлюднено27.07.2023
Номер документу112396098
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами

Судовий реєстр по справі —528/1258/21

Ухвала від 24.12.2024

Кримінальне

Гребінківський районний суд Полтавської області

Вітківський М. О.

Ухвала від 24.12.2024

Кримінальне

Гребінківський районний суд Полтавської області

Вітківський М. О.

Ухвала від 03.12.2024

Кримінальне

Гребінківський районний суд Полтавської області

Вітківський М. О.

Ухвала від 18.09.2024

Кримінальне

Гребінківський районний суд Полтавської області

Вітківський М. О.

Ухвала від 22.08.2024

Кримінальне

Гребінківський районний суд Полтавської області

Вітківський М. О.

Ухвала від 16.08.2024

Кримінальне

Гребінківський районний суд Полтавської області

Вітківський М. О.

Ухвала від 02.07.2024

Кримінальне

Гребінківський районний суд Полтавської області

Вітківський М. О.

Ухвала від 14.06.2024

Кримінальне

Гребінківський районний суд Полтавської області

Вітківський М. О.

Ухвала від 23.05.2024

Кримінальне

Гребінківський районний суд Полтавської області

Вітківський М. О.

Ухвала від 29.04.2024

Кримінальне

Гребінківський районний суд Полтавської області

Вітківський М. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні