Гребінківський районний суд Полтавської області
Провадження № 1-кп/528/41/24
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 грудня 2024 р. м. Гребінка
Гребінківський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про проведення в режимі відеоконференції судового засідання з розгляду обвинувального акту у кримінальному провадженні №12019170150000139, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 04.05.2019 відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з середньою освітою, не працюючого, одруженого, маючий на утриманні малолітню дитину, військовозобов`язаного, участі в АТО та ООС не брав, не депутата, не інваліда, раніше не судимого,
обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України,-
встановив:
В провадженні Гребінківського районного суду Полтавської області, на стадії підготовчого розгляду, знаходяться матеріали вказаного кримінального провадження відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.286 КК України.
Ухвалою суду від 05.04.2024 року клопотання обвинуваченого ОСОБА_3 та його захисника ОСОБА_4 про проведення судових засідань поза межами приміщення суду в режимі відеоконференції у приміщенні консульського відділу Посольства України у Федеративній республіці Німеччина було задоволено.
03.12.2024 року за клопотанням прокурора, підготовче засідання в у вказаному кримінальному провадженні не відбулось, розгляд справи відкладено на 14-00 год. 24 грудня 2024 року
Так, Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року «Про введення воєнного станув Україні», який був затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні"№ 2102-IXвід 24 лютого 2022 року, на території України був введений воєнний стані з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, строк дії якого в подальшому неодноразово продовжувався і діє на даний час.
Як було встановлено судом в попередніх судових засіданнях обвинувачений ОСОБА_3 виїхав до Федеративної Республіки Німеччина, де на теперішній проживає, а тому не має можливості прибути в судове засідання до Гребінківського районного суду Полтавської області для участі в розгляді кримінального провадження.
Відповідно до вимог п. 1, 5 ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі, яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), зокрема: у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Частина 2 ст. 336 КПК України передбачає, що суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.
Відповідно до ч.4 ст.336 КПК України, якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому на території, яка перебуває під юрисдикцією суду, або на території міста, в якому розташований суд, судовий розпорядник або секретар судового засідання цього суду зобов`язаний вручити такій особі пам`ятку про її процесуальні права, перевірити її документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання.
Згідно з вимогами ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Також, слід зазначити, що згідно листа Верховного Суду «Щодо окремих питань здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану» від 03 березня 2022 року № 1/0/2-22, якщо через об`єктивні обставини учасник кримінального провадження не може брати участь у засіданні в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою технічних засобів, визначених КПК України, як виняток можна допускати участь такого учасника в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою інших засобів, при цьому треба звернути увагу на роз`яснення такому учаснику його процесуальних прав та обов`язків.
Відповідно до абзацу 8 ст. 6 Закону України «Про дипломатичну службу» дипломатичні представництва та консульські установи України за кордоном є постійно діючими установами України, основним завданням яких є представництво України в державі перебування та підтримання офіційних міждержавних відносин, захист інтересів України, прав та інтересів її громадян і юридичних осіб за кордоном.
Згідно із статтею 28 Консульського статуту України, консул виконує доручення слідчих або судових органів України щодо громадян України, якщо це не заборонено законами держави перебування. Зазначені доручення виконуються з додержанням процесуального законодавства України.
На підставі вищевикладеного, враховуючи, що місцезнаходження обвинуваченого є віддаленим від місця розгляду кримінального провадження, з об`єктивних причин останній не може приймати участь в розгляді кримінального провадженні особисто в приміщенні суду та в режимі відеоконференції за допомогою технічних засобів, визначених КПК України, як виняток, можна допустити участь такого учасника в режимі відеоконфренції за допомогою інших засобів, а тому, з метою забезпечення оперативності судового провадження та реалізації процесуальних прав та обов`язків його учасників, суд приходить до висновку про можливість здійснення дистанційного судового провадження, проведення процесуальних дій з розгляду кримінального провадження у режимі відеоконференції, забезпечення проведення якого доручити консульському відділу Посольства України у Федеративній Республіці Німеччина, який розташований за адресою: Mundsburger Damm 1, НОМЕР_1 , Hamburg, e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_2 , НОМЕР_2 .
Керуючись ст. ст. 336, 369-372 КПК України, -
п о с т а н о в и в:
Підготовче засідання щодо розгляду обвинувального акту у кримінальному провадженні №12019170150000139, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 04.05.2019 відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.2 ст.286 КК України, яке призначене на 14 годину 00 хвилин 24 грудня 2024 року, провести в приміщенні Гребінківського районного суду Полтавської області, у дистанційному режимі відеоконференції із консульським відділом Посольства України у Федеративній Республіці Німеччина, який розташований за адресою: Mundsburger Damm 1, НОМЕР_1 , Hamburg, e-mail: gc_deg@ mfa.gov.ua, НОМЕР_2 .
Доручити відповідній службовій особі консульського відділу Посольства України у Федеративній Республіці Німеччина, відповідно до ч. ч. 4, 5 ст. 336 КПК України встановити особу обвинуваченого, перевірити документи, що посвідчують його особу, перебувати поряд з ним до закінчення судового засідання.
Застосовані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження.
Копію ухвали надіслати учасникам кримінального провадження до відома, а також консульському відділу Посольства України у Федеративній Республіці Німеччина, яке знаходиться за адресою: Mundsburger Damm 1, НОМЕР_1 , Hamburg, e-mail: gc_deg@ mfa.gov.ua, НОМЕР_2 , - для виконання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і самостійному апеляційному оскарженню не підлягає.
Cуддя ОСОБА_1
Суд | Гребінківський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2024 |
Оприлюднено | 06.12.2024 |
Номер документу | 123507453 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами |
Кримінальне
Гребінківський районний суд Полтавської області
Вітківський М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні