УХВАЛА
25 липня 2023 року Справа № 580/3807/23
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Кульчицький С.О., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Онуфріївського відділу державної виконавчої служби в Олександрівському районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), третя особа Онуфріївська державна нотаріальна контора Кіровоградської області про зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Онуфріївського відділу державної виконавчої служби в Олександрівському районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (далі - відповідач), третя особа Онуфріївська державна нотаріальна контора Кіровоградської області, в якому просить зобов`язати відповідача скасувати заборону на нерухоме майно, що належить позивачу, шляхом реєстрації припинення обтяження майна: тип обтяження: заборона на нерухоме майно, реєстраційний номер: 1813972, зареєстровано: 28.03.2005 за № 1813972 реєстратором Онуфріївською державною нотаріальною конторою Кіровоградської області, 28100, Кіровоградська область, Олександрійській район, смт. Онуфріївка, вул. Толстого Графа 68, тел. (05238) 209-41, підстава обтяження: постанова, 2023, від 17.03.2005, Державна виконавча служба, об`єкт обтяження невизначене майно, все майно, власник: ОСОБА_1 , причина відсутності коду: інша причина відсутності коду, с. Деріївка, заявник: Оніщенко.
Відповідно до ст. 168 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) позов пред`являється до адміністративного суду шляхом подання позовної заяви.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу.
Ознайомившись з позовною заявою, суддя встановив, що вона не відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 КАС України.
Відповідно до ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
У прохальній частині позовної заяви позивач просить зобов`язати відповідача скасувати заборону на нерухоме майно, що належить позивачу, шляхом реєстрації припинення обтяження майна.
Суддя зазначає, що нормами ст. 5 КАС України такий спосіб захисту не передбачений. Вказаною нормою, зокрема передбачено, що особа має право просити захист порушеного права шляхом визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Отже, позивачу варто уточнити позовні вимоги та привести їх у відповідність до ст. 5 КАС України.
У позовній заяві позивач зазначає третю особу - Онуфріївську державну нотаріальну контору Кіровоградської області. Правове становище третіх осіб у процесі посідають особи, які мають юридичний інтерес до справи, але інтерес, який не є рівноцінним інтересам сторін (позивача чи відповідача), проте відповідного клопотання про залучення третьої особи позивач не надає.
Відповідно до ч. 2 статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача. Згідно з ч. 4 статті 49 КАС України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Відповідно до ч. 5 статті 49 КАС України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, де зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Третя особа може бути залучена до участі у справі, якщо рішення у такій справі може вплинути на права, інтереси або обов`язки такої особи.
Формалізм є явищем позитивним та необхідним, позаяк забезпечує чітке дотримання судами процесу. Надмірний формалізм заважає практичному та ефективному доступу до суду. Формалізм не є надмірним, якщо сприяє правовій визначеності та належному здійсненню правосуддя. З урахуванням процесуальної справедливості, зважаючи на активні дії позивача і допущені помилки під час оформлення позовної заяви в новій редакції, не надання клопотання про залучення третьої особи відповідно до ст. 49 КАС України з метою забезпечення позивача доступу до суду, суд дійшов висновку про продовження строку для усунення недоліків позовної заяви.
Згідно частини 2 статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Керуючись статтями 121, 161, 169, 256, 294 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Продовжити процесуальний строк на усунення недоліків позовної заяви ОСОБА_1 до Онуфріївського відділу державної виконавчої служби в Олександрівському районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), третя особа Онуфріївська державна нотаріальна контора Кіровоградської області про зобов`язання вчинити певні дії.
Надати ОСОБА_1 строк тривалістю 5 днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви, визначених ухвалою суду від 23.05.2023.
У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Відповідно до ч. 2 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та згідно ст. 294 Кодексу адміністративного судочинства України оскарженню не підлягає.
Суддя Сергій КУЛЬЧИЦЬКИЙ
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2023 |
Оприлюднено | 28.07.2023 |
Номер документу | 112439441 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Сергій КУЛЬЧИЦЬКИЙ
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні