Справа № 361/5435/23
Провадження № 2/361/3379/23
11.07.2023
У Х В А Л А
11 липня 2023 року суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Радзівіл А.Г., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерного товариства ?Мегабанк?, Товариства з обмеженою відповідальністю ?Фінансова компанія ?Морган Кепітал? про витребування нерухомого майна з чужого незаконного володіння,-
ВСТАНОВИВ:
У липні 2023 року позивач через свого представника звернувся до суду із вищевказаним позовом до Акціонерного товариства ?Мегабанк?, Товариства з обмеженою відповідальністю ?Фінансова компанія ?Морган Кепітал? про витребування нерухомого майна з чужого незаконного володіння.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення відсплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з частинами першої та другої статті 9 Закону України Про судовий збір, судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Дані щодо підтвердження оплати (повернення) судового збору надходять в автоматичному режимі до автоматизованої системи документообігу суду КП Д-3. При цьому виконується автоматичне поєднання записів про оплату (повернення) судового збору, які зазначаються в картці справи, із записами підтверджень про оплату (повернення) судового збору, які надійшли з Казначейства.
Перед початком розгляду справи перевіряється наявність у справі підтвердження оплати та, у разі, якщо вона відсутня, здійснюється пошук відповідного підтвердження оплати в ручному режимі, після чого такі записи поєднуються. Відповідно існує два режими поєднання записів: автоматичний та ручний.
Під часнадходження зКазначейства підтвердженьоплати судовогозбору КПД-3виконує вавтоматичному режиміпоєднання записівкарток судовогозбору звідповідними записамипідтверджень проїх оплату.Тобто,на момент перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, така інформація перевірена та міститься в системі.
Згідно ст.4ЗаконуУкраїни?Просудовийзбір? визначено ставки судового збору, розмір яких, з урахуванням прожиткового мінімуму, з 01.01.2023 року становить за подання позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 5 розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 1% ціни позову, але не менше 1073,60 грн. і не більше 13420,00 грн.
Відповідно до постанови Верховного суду України №905/98/20, майновий позов (позовна вимога майнового характеру) - це вимога про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що підлягає грошовій оцінці.
Майновий спір має ціну. Різновидами майнових спорів є, зокрема, спори, пов`язані з підтвердженням прав на майно та грошові суми, на володіння майном і будь-які форми використання останнього.
Наявність вартісного, грошового вираження матеріально-правової вимоги позивача свідчить про її майновий характер, який має відображатися у ціні заявленого позову. Подібна правова позиція викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 26.02.2019 у справі №907/9/17.
Натомість до позовних заяв немайнового характеру відносяться вимоги, які не підлягають вартісній оцінці. Під немайновим позовом слід розуміти вимогу про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що не піддається грошовій оцінці. Подібна правова позиція викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 25.08.2020 у справі №910/13737/19.
Представник позивача у позові зазначає, що судовий збір становить 13420,00 грн., проте доказів, які б підтвердили, що судовий збір сплачений у такому розмірі або позивач звільнений від сплати судового збору, до матеріалів справи не долучає. Отже, позивач повинен сплатити судовий збір у розмірі 13420,00 грн. та надати суду відповідне підтвердження.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позовну заяву потрібно залищити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, а саме надати докази сплати судового збору в розмірі вказаному вище, або документ, який би звільняв від його оплати.
Керуючись ст.ст. 4, 5 Закону України Про судовий збір, ст.ст. 49, 175 - 177, 185, 260 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерного товариства ?Мегабанк?, Товариства з обмеженою відповідальністю ?Фінансова компанія ?Морган Кепітал? про витребування нерухомого майна з чужого незаконного володіння, залишити без руху.
Надати позивачустрок дляусунення зазначенихнедоліків -10днів здня отриманняухвали та роз`яснити, що в разі невиконання вимог ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Радзівіл А.Г.
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2023 |
Оприлюднено | 31.07.2023 |
Номер документу | 112452728 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: витребування майна із чужого незаконного володіння |
Цивільне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Радзівіл А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні