Ухвала
від 31.07.2023 по справі 473/3053/23
ДОМАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Доманівський районний суд Миколаївської області

вул. Центральна, 35 м. смт. Доманівка Доманівський район Миколаївська область Україна 56400

e-mail: inbox@dm.mk.court.gov.ua

Справа № 473/3053/23

Провадження № 2/475/233/23

У Х В А Л А

31.07.2023смт. Доманівка

Доманівський районний суд Миколаївської області у складі судді Кривенко О.В. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (зареєстрованої в АДРЕСА_2 , прож. АДРЕСА_3 ), третя особа, служба у справах дітей виконавчого комітету Олександрівської селищної ради (56530, Миколаївська область, Вознесенський район, смт Олександрівка, вул. Подзігуна Генерала, буд.208, ЄДРПОУ 42690862), Первомайський відділ ДВС у Первомайському рнайоні Миколаївської області (55200, Миколаївська область, м.Первомайськ, провулок Бебюш Капона, буд.16) про визначення місця проживання та припинення стягнення аліментів на утримання дітей,

В С Т А Н О В И В:

До Доманівського районного суду Миколаївської області з Вознесенського міськрайонного суду у Миколаївській області за підсудністю надійшли матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визначення місця проживання неповнолітніх дітей ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , разом із батьком ОСОБА_1 та припинення стягнення аліментів з позивача ОСОБА_1 на утримання неповнолітніх дітей.

Справа підсудна Доманівському районному суду Миколаївської області.

Відповідно до ч.1 ст.187 ЦПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.

Предметом позову є відібрання малолітніх дітей у відповідача без позбавлення батьківських прав, яка ухиляється від виконання обов`язку по вихованню дітей, а залишення дітей у них є небезпечним для їх життя, здоров`я і морального виховання.

Дана справа є справою, що виникає з сімейних відносин.

Відповідно до ч.4 ст.274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: 1) що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя.

Так як дана справа у спорі виникає з сімейних відносин, а ч.4 ст.274 ЦПК України містить заборону розгляду таких справ в порядку спрощеного провадження, то дана справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.

Відповідно до ч.1 ст.189 ЦПК України завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Відповідно до ч.1 ст.196 ЦПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Відповідно до ч.1, 2 ст.199 ЦПК України у строк, встановлений судом, позивач має право подати відповідь на відзив, а відповідач - заперечення. Інші учасники справи мають право надати свої письмові пояснення щодо відповіді на відзив та заперечення до закінчення підготовчого провадження, якщо судом не встановлено інший строк.

За змістом ч.ч. 4, 5 ст. 19 СК України при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування. Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.

Пунктом 72 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, повязаної із захистом прав дитини, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року №866, передбачено, що для розв`язання спору між батьками щодо визначення місця проживання дитини один із батьків подає службі у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини заяву, копію паспорта, довідку з місця реєстрації (проживання), копію свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу (у разі наявності), копію свідоцтва про народження дитини, довідку з місця навчання, виховання дитини, довідку про сплату аліментів (у разі наявності).

Під час розв`язання спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини служба у справах дітей має захищати інтереси дитини з урахуванням рівних прав та обов`язків матері та батька щодо дитини.

Працівник служби у справах дітей за місцем проживання дитини проводить бесіду з батьками та відвідує їх за місцем проживання, про що складає акт.

У разі коли батьки дитини проживають у межах різних адміністративно-територіальних одиниць, той із батьків, який подав заяву про визначення місця проживання дитини з ним, звертається до служби у справах дітей за місцем свого проживання для здійснення обстеження його житлово-побутових умов та складення акта обстеження умов проживання. Зазначений акт передається заявником до служби у справах дітей за місцем проживання дитини, працівник якої проводить з ним бесіду.

Після обстеження житлово-побутових умов, проведення бесіди з батьками та дитиною служба у справах дітей складає висновок про визначення місця проживання дитини і подає його органу опіки та піклування для прийняття відповідного рішення.

Висновок органу опіки та піклування є одним із обов`язкових доказів у цій категорії справ. Даний висновок робиться на підставі засідань комісії органу опіки та піклування про питання доцільності визнання місця проживання неповнолітніх дітей з батьком.

Згідно частини 6 статті 56 ЦПК України органи державної влади та органи місцевого самоврядування можуть бути залучені судом до участі у справі або брати участь у справі за своєю ініціативою для подання висновків на виконання своїх повноважень. Участь зазначених органів у судовому процесі для подання висновків у справі є обов`язковою у випадках, встановлених законом, або якщо суд визнає це за потрібне.

Оскільки позивач разом з дітьми проживає в м.Первомайськ Миколаївської області до участі в справі слід залучити в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Орган опіки та піклування Первомайської міської ради Миколаївської області.

Таким чином відповідно до ч.1 ст.196 ЦПК України для виконання завдання підготовчого провадження необхідно призначити підготовче засідання у справі та роз`яснити відповідачам, що вони мають право надати суду відзив на позов.

Керуючись ст. ст. 187, 189, 196, 199, 274, 276 ЦПК України суд, -

у х в а л и в:

Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (зареєстрованої в АДРЕСА_2 , прож. АДРЕСА_3 ), третя особа, служба у справах дітей виконавчого комітету Олександрівської селищної ради (56530, Миколаївська область, Вознесенський район, смт Олександрівка, вул. Подзігуна Генерала, буд.208, ЄДРПОУ

42690862), Первомайський відділ ДВС у Первомайському рнайоні Миколаївської області (55200, Миколаївська область, м.Первомайськ, провулок Бебюш Капона, буд.16) про визначення місця проживання та припинення стягнення аліментів на утримання дітей.

Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Орган опіки та піклування Первомайської міської ради Миколаївської області,

Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження за обов`язкової участі представника органу опіки та піклування Олександрівської селищної ради Вознесенського району Миколаївської області та представника органу опіки та піклування Первомайської міської ради Миколаївської області.

Призначити по справі підготовче судове засідання на 09-00 год. 25.08.2023 року за адресою: АДРЕСА_4 , про що повідомити учасників справи.

До початку розгляду справи витребувати з служби у справах дітей виконавчого комітету Олександрівської селищної ради висновок, затверджений рішенням органу опіки та піклування стосовно доцільності чи не доцільності визначення місця проживання неповнолітніх дітей ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , разом із батьком ОСОБА_1 .

До початку розгляду справи витребувати від органу опіки та піклування виконавчого комітету Первомайської міської ради Миколаївської області висновок, стосовно доцільності чи не доцільності визначення місця проживання неповнолітніх дітей ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , разом із батьком ОСОБА_1 .

Надіслати на адресу служби у справах дітей виконавчого комітету Олександрівської селищної ради (56530, Миколаївська область, Вознесенський район, смт Олександрівка, вул. Подзігуна Генерала, буд.208, ЄДРПОУ 42690862) та до органу опіки та піклування Первомайської міської ради Миколаївської області (місце знаходження вул.Грушевського,3 м.Первомайськ Миколаївської області), та копію ухвали для виконання.

Відповідачу надати 15 денний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на позов, який має відповідати вимогам ст.178 ЦПК України.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Позивачу надати строк для відповіді на відзив, який має відповідати вимогам ст.179 ЦПК України, п`ять днів з дня його отримання.

Відповідачеві надати строк для надання заперечень на відповідь на відзив, які мають відповідати вимогам ст.181 ЦПК України, п`ять днів з дня отримання відповіді на відзив.

Визначити третім особам п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання пояснення на позовну заяву, яке повинно відповідати вимогам ст. 181, ч. ч. 3-6 ст. 178 ЦПКУкраїни.

Копії відзиву, відповіді на відзив, заперечень та доданих до них документів іншим учасникам справи повинні бути надіслані (надані) одночасно з надісланням (наданням) їх до суду.

суддя : О. В. Кривенко

СудДоманівський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення31.07.2023
Оприлюднено01.08.2023
Номер документу112508007
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —473/3053/23

Рішення від 03.11.2023

Цивільне

Доманівський районний суд Миколаївської області

Кривенко О. В.

Ухвала від 19.10.2023

Цивільне

Доманівський районний суд Миколаївської області

Кривенко О. В.

Ухвала від 06.10.2023

Цивільне

Доманівський районний суд Миколаївської області

Кривенко О. В.

Ухвала від 31.07.2023

Цивільне

Доманівський районний суд Миколаївської області

Кривенко О. В.

Ухвала від 29.06.2023

Цивільне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Лузан Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні