Справа№ 2-709/2010
Провадження № 6/629/22/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.07.2023 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області у складі головуючого судді Каращука Т.О., за участю секретарки судового засідання Кремінь М.О., розглянувши у відкритому судовому засідання у приміщенні суду заяву Лозівської філії Харківського обласного центру зайнятості про заміну сторони виконавчого провадження,-
встановив:
До суду надійшла вищевказана заява, у якій представник Лозівської філії Харківського обласного центру зайнятості Підгорний В. просив замінити стягувача Лозівський міськрайонний центр зайнятості його правонаступником Харківським обласним центром зайнятості (код ЄДРПОУ 03491277, вул. Громадського Олега, 1-А, м. Харків, 61068) по виконавчому провадженню№67041294, яке знаходиться на виконанні у Лозівському відділі державної виконавчої служби у Лозівському районі Харківської області, відносно боржника ОСОБА_1 , про стягнення боргу у сумі 2 381,80 гривень.
В обгрунтування своєї заяви представник вказує, що на підставі виконавчого листа №2-709/2010 виданого 12.04.2010 року Лозівським міськрайонним судом Харківської області про стягнення з ОСОБА_1 на користь Лозівського міськрайонного центру зайнятості боргу у розмірі 2 381,80 гривень відбувається стягнення Лозівським відділом державної виконавчої служби у Лозівському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Відповідно до наказу Міністерства економіки України від 24 жовтня 2022 року №4132 Про реорганізацію державних установ Державної служби зайнятості Лозівський міськрайонний центр зайнятості реорганізовано шляхом приєднання до Харківського обласного центру зайнятості. Харківський обласний центр зайнятості є правонаступником прав та обов`язків Лозівського міськрайонного центру зайнятості. Наказом Харківського обласного центру зайнятості від 15.12.2022 року №862 було створено Лозівську філію Харківського обласно центру зайнятості. Відповідно до акту прийому-передачі затвердженого директором Харківського обласного центру зайнятості від 09.02.2023 року, зобов`язання передаються актом інвентаризації розрахунків з дебіторами і кредиторами станом на 09.02.2023 року. Дебіторська заборгованість передана на баланс Харківського обласного центру зайнятості, як правонаступнику всього майна, усіх прав та обов`язків Лозівського міськрайонного центру зайнятості. У зв`язку з вищевикладеним представник був змушений звернутися до суду з даною заявою.
У судове засідання представник заявника не зявився.
Інші учасники у судове засідання не з`явилися, про причини неявки не повідомили.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали заяви та цивільної справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні було встановлено, що постановою старшого державного виконавця Лозівського відділу державної виконавчої служби у Лозівському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) Гапона Є.В. 05.10.2021 року було відкрито виконавче провадження за №67041294 про стягнення з ОСОБА_1 боргу на користь Лозівського МРЦЗ у сумі 2 381,80 гривень на підставі виконавчого лита №2-709-2010 виданого 12.04.2010 року.
24 жовтня 2022 року відповідно до наказу Міністерства економіки України за №4132
Про реорганізацію державних установ Державної служби зайнятості Лозівський міськрайонний центр зайнятості реорганізовано шляхом приєднання до Харківського обласного центру зайнятості.
15 грудня 2022 року наказом Харківського обласного центру зайнятості за №862 було створено Лозівську філію Харківського обласно центру зайнятості.
09.02.2023 року актом прийому-передачі затвердженого директором Харківського обласного центру зайнятості, зобов`язання були передані актом інвентаризації розрахунків з дебіторами і кредиторами станом на 09.02.2023 року.
Підставами виникнення цивільних прав і обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини (п.1 ч.2 ст.11 ЦК України).
Згідно ч.1 ст.202 ЦК України, правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Згідно з ч.5 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до ч.1 ст.442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює сторону її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження (ч.5 ст.442 ЦПК України).
Відповідно до ч.1 ст.512 ЦК України кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги). До нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.514 цього Кодексу).
За змістом ст.512 ЦК України, ст.442 ЦПК України та ч.5 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження», у разі вибуття кредитора в зобов`язанні він замінюється правонаступником.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного суду України від 20.11.2013 року, заміна кредитора у зобов`язанні можлива з підстав відступлення вимоги (цесія), правонаступництва (смерть фізичної особи, припинення юридичної особи) тощо й до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, у тому числі бути стороною виконавчого провадження шляхом подання ним та розгляду судом заяви про заміну стягувача.
Пунктом 2.12 «Інструкції з організації примусового виконання рішень», затвердженої Наказом Міністерства юстиції України за № 512/5 від 02.04.2012, передбачено, що у разі вибуття однієї зі сторін виконавчого провадження (припинення юридичної особи, а також в інших випадках заміни сторони у виконавчому провадженні), якщо правовідносини допускають правонаступництво, виконавець за заявою сторони виконавчого провадження, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником. На підставі постановленої судом ухвали виконавець своєю постановою замінює сторону виконавчого провадження. Ухвала суду та постанова виконавця долучаються до виконавчого документа при його передачі до іншого органу державної виконавчої служби або приватного виконавця або поверненні його стягувачу чи до суду.
Відповідно до п.2.13 вказаної інструкції, правонаступництво можливе на всіх стадіях виконавчого провадження - з моменту відкриття виконавчого провадження до його закінчення. Після заміни вибулої сторони виконавчого провадження її правонаступником виконавець продовжує виконання виконавчого провадження в порядку, встановленому Законом.
Згідно до постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про узагальнення практики розгляду судами процесуальних питань, пов`язаних із виконанням судових рішень у цивільних справах» за №8 від 25.09.2015, при вирішенні питання про заміну сторони у виконавчому провадженні у зв`язку
з правонаступництвом через відступлення права вимоги суд має з`ясувати, чи наявний договір відступлення права вимоги, який є доказом правонаступництва, та з`ясувати, чи наявне відкрите виконавче провадження, у якому ставиться питання про заміну сторони.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що вимога заявника про заміну сторони у виконавчому провадженні є обґрунтованою і підлягає задоволенню.
Керуючись ст.15 Закону України «Про виконавче провадження», ст.ст. 11, 202, 512, 514 Цивільного кодексу України, ст.ст. 78-83, 247, 258-260, 353-354, 442 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву Лозівської філії Харківського обласного центру зайнятості про заміну сторони виконавчого провадження- задовольнити.
Замінити стягувача Лозівський міськрайонний центр зайнятості його правонаступником Харківським обласним центром зайнятості (код ЄДРПОУ 03491277, вул. Громадського Олега, 1-А, м. Харків, 61068) по виконавчому провадженню №67041294, яке знаходиться на виконанні у Лозівському відділі державної виконавчої служби у Лозівському районі Харківської області, відносно боржника ОСОБА_1 , про стягнення боргу у сумі 2 381,80 гривень.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому повну ухвалу суду не було вручено у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: Т.О. Каращук
Суд | Лозівський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 28.07.2023 |
Оприлюднено | 01.08.2023 |
Номер документу | 112509968 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Лозівський міськрайонний суд Харківської області
КАРАЩУК Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні