ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
31 липня 2023 року Справа № 915/1194/23
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Ткаченка О.В., розглянувши матеріали
за позовом: Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Універсальна» (01133, м. Миколаїв, бульвар Лесі Українки, 9; ЄДРПОУ 20113829)
представник позивача - Капля Ю.С. ( е-майл - ІНФОРМАЦІЯ_1 )
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «САНС-ТРАНС» (54044, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 65-І, оф.1; код ЄДРПОУ 43293249)
про: стягнення 19674,71 грн.
Приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «Універсальна» звернулось до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою вих.№ 108423/ІНС від 19.07.2023 до Товариства з обмеженою відповідальністю «САНС-ТРАНС», в якій просить стягнути з відповідача збитки у розмірі 19674,71 грн., посилаючись на те, що у відповідача виникло зобов`язання перед позивачем відшкодувати завдані збитки в межах сплаченого позивачем страхового відшкодування страхувальнику останнього.
Окрім того, позивач в позовній заяві просить:
- витребувати у Головного управління державної податкової служби у м. Миколаєві інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків, працевлаштування, роботодавця та отримані доходи ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН невідомий, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ) за період з 01.01.2021 по 31.12.2021;
- витребувати у Центрального районного суду м. Миколаєва постанову від 12.10.2021 по справі № 490/7012/21 відносно ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви, а саме позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи підприємця (для фізичних осіб-підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Так, позивачем до матеріалів позову не надано доказів, що підтверджують обставини, викладені в позові, зокрема, щодо вжиття заходів стосовно отримання постанови суду від 12.10.2021, на які міститься посилання у позові.
У вступній частині позовної заяви позивач в якості третьої особи зазначив Приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «ПЗУ Україна», однак не визначив на чиєму боці необхідно залучити вказану особу до участі у справі та не обґрунтував необхідність такого залучення відповідно до ч.3 ст.50 ГПК України.
Окрім того, позивач в прохальній частині позовної заяви просить витребувати у Головного управління державної податкової служби у м. Миколаєві інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків, працевлаштування, роботодавця та отримані доходи ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН невідомий, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ) за період з 01.01.2021 по 31.12.2021 та у Центрального районного суду м. Миколаєва постанову від 12.10.2021 по справі № 490/7012/21 відносно ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 3 ст. 164 ГПК України у разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
Відповідно до ч. 2 ст. 80 ГПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
У відповідності до ч. 1 ст. 81 ГПК України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Згідно із ч. 2 ст. 81 ГПК України у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;
5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
Клопотання про витребування доказів позивачем не подано. Позивачем до позовної заяви не надано відповідних доказів ( зокрема, адвокатський запит, на який міститься посилання у позові), як заходи, які він вжив для отримання доказів самостійно; в позові не міститься посилання на докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання доказів.
Відповідно до ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позивачем не виконано вимоги ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 164, 172, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
Керуючись статтями 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Універсальна» - залишити без руху.
2. Приватному акціонерному товариству «Страхова компанія «Універсальна» усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки в строк, який не перевищує 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Роз`яснити Приватному акціонерному товариству «Страхова компанія «Універсальна», що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 235 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Ткаченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2023 |
Оприлюднено | 03.08.2023 |
Номер документу | 112545015 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Ткаченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні