Справа № 296/7033/23
2/296/2382/23
У Х В А Л А
Іменем України
26 липня 2023 рокум. Житомир
Суддя Корольовського районного суду міста Житомира Маслак В.П., розглянувши матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Житомирської міської ради про визнання правочину недійсним, використання земельних ділянок без проекту землеустрою, стягнення моральної шкоди-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 24.07.2023 звернулася до Корольовського районного суду м.Житомира з позовом в якому просить визнати недійсним правочин щодо використання земельних ділянок за адресою: АДРЕСА_1 під житлове будівництво, площею 0,1000г, під садівництво площею 0,0903г без проекту землеустрою та стягнути з Виконавчого комітету Житомирської міської ради на її користь 80000,00 грн. моральної шкоди.
Згідно матеріалів цивільного позову вбачається, що земельні ділянки за адресою: АДРЕСА_1 , з кадастровими номерами 1810136300:07:020:0001 та 1810136300:07:020:0002 використовуються під житлове будівництво та під садівництво без проекту землеустрою. В свою чергу виконавчий комітет Житомирської міської ради незаконно відмовив у здійсненні контролю щодо використання вказаних земельних ділянок.
Відповідно до ч.1 ст.187 ЦПК України суд відкриває провадження у справі за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.
Дослідивши матеріали позовної заяви суд приходить до висновку, що у відкритті провадження слід відмовити.
За змістом ч.1 ст.19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Приписами п.2 ч.1 ст.4 КАС України закріплено, що публічно-правовий спір - спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.
Згідно з правилами визначення юрисдикції адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, закріпленими у статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
При цьому пунктом 7 частини 1 статті 4 КАС України визначено, що суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Разом з цим слід зазначити, що вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб`єктів публічно-правових відносин, або вимоги про витребування майна, вилученого на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше такі вимоги вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства (ч.5 ст.21 КАС України).
Так, зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що при розгляді справи підлягають з`ясуванню обставини правомірності (не правомірності) дій відповідача. Разом з цим, предметом спору не є сама земельна ділянка або права власності або користування пов`язані з нею. Тому суд вважає, що даний спір є публічно-правовим та підпадає під юрисдикцію адміністративного суду.
Слід зазначити, що вимога про стягнення моральної шкоди також підлягає розгляду адміністративним судом за правилами ч.5 ст.21 КАС України.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Враховуючи наявність підстав, передбачених п.1 ч.1 ст.186 ЦПК України, суд відмовляє у відкритті провадження.
Керуючись статтями 19, 186, 260, 261, 353 ЦПК України, статтями 2, 4, 21 КАС України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі №296/7033/23 за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Житомирської міської ради про визнання правочину недійсним, використання земельних ділянок без проекту землеустрою, стягнення моральної шкоди.
Роз`яснити позивачу, що спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства Житомирським окружним адміністративним судом (вул. Мала Бердичівська, 23, м. Житомир, 10014).
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження разом із позовною заявою та доданими до неї документами надіслати особі, яка її подала. Копія позовної заяви залишається в суді.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя В. П. Маслак
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2023 |
Оприлюднено | 03.08.2023 |
Номер документу | 112546246 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Маслак В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні