Ічнянський районний суд Чернігівської області
Провадження № 2/733/6/23
Єдиний унікальний №733/1014/21
У Х В А Л А
01 серпня 2023 року м. Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області
у складі головуючого судді Овчарика В.М.,
за участю секретаря Ткаченко В.М.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідачів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ОСОБА_4 та
третьої особи ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ічня за правилами загального провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Парафіївської селищної ради Чернігівської області, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , третя особа: ОСОБА_5 , про скасування рішень, скасування реєстрації земельних ділянок в Державному земельному кадастрі та скасування державної реєстрації речових прав,
установив:
У провадженні Ічнянського районного суду Чернігівської області знаходиться зазначена вище справа.
Позивачем 01 серпня 2023 року подане письмове клопотання, в якому останній просить застосувати до відповідачки ОСОБА_3 заходи процесуального примусу у вигляді штрафу у зв`язку з невиконанням нею ухвали Ічнянського районного суду Чернігівської області від 02 червня 2023 року про витребування доказів, а саме проекту землеустрою щодо відведення їй у власність земельної ділянки площею 2 га для ведення особистого селянського господарства із земель комунальної власності Парафіївської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області (кадастровий номер: 7421788500:04:000:0812).
Позивач у судовому засіданні підтримав своє клопотання та просив його задовольнити.
Представник відповідачів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 - ОСОБА_4 у судовому засіданні просив відмовити у задоволенні вказаного клопотання з посиланням на те, що у відповідачки такого проекту не має, який вона віддала інженеру-землевпоряднику ОСОБА_6 , про що він зазначив у попередньому судовому засіданні.
Третя особа ОСОБА_5 у судовому засіданні просив задовольнити клопотання позивача.
Представник відповідача Парафіївської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області у судове засідання не з`явився, надавши заяву про розгляд справи за відсутності.
Заслухавши учасників справи, суд дійшов наступного висновку.
Ухвалою Ічнянського районного суду Чернігівської області суду від 02 червня 2023 задоволено клопотання позивача ОСОБА_1 про витребування доказів та витребувано від ОСОБА_3 проект землеустрою щодо відведення їй у власність земельної ділянки площею 2 га для ведення особистого селянського господарства із земель комунальної власності Парафіївської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області (кадастровий номер: 7421788500:04:000:0812).
У судовому засіданні 20 липня 2023 року представник відповідачки ОСОБА_3 ОСОБА_4 зазначив, що відповідачка не може надати такий проект землеустрою, оскільки віддала його інженеру-землевпоряднику ОСОБА_6 , оскільки при поділі спірної земельної ділянки була виготовлена технічна документація на нові земельні ділянки.
Згідно ч. 1ст. 143 ЦПК Українизаходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 144 ЦПК Українизаходами процесуального примусу є, зокрема, штраф.
Частиною першою статті 148 ЦПК Українипередбачено, що суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі до від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках:
1) невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу;
2) зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству;
3) неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин;
4) невиконання ухвали про забезпечення позову або доказів, ненадання копії відзиву на позов, апеляційну чи касаційну скаргу, відповіді на відзив, заперечення іншому учаснику справи у встановлений судом строк;
5) порушення заборон, встановленихчастиною дев`ятоюстатті 203 цього Кодексу.
Оскільки представником відповідачки ОСОБА_3 ОСОБА_4 було повідомлено про поважність причини неможливості подання відповідного доказу, з посиланням на знаходження такого в іншої особи, тому суд не вбачає підстав для застосування заходів процесуального примусу стосовно відповідачки ОСОБА_3 та не вбачає у діях останньої невиконання процесуальних обов`язків, зловживання нею процесуальними правами та створення перешкод у здійсненні судочинства.
Керуючисьст. 258, 259, 260, 261, 353 ЦПК України, суд
постановив:
У задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про застосування заходів процесуального примусу відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя В.М.Овчарик
Суд | Ічнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2023 |
Оприлюднено | 03.08.2023 |
Номер документу | 112559774 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Ічнянський районний суд Чернігівської області
Овчарик В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні