печерський районний суд міста києва
Справа № 757/32060/22-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 серпня 2023 року суддя Печерського районного суду м. Києва Соколов О.М. розглянувши матеріали цивільної справи №757/32060/22-ц за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрінформсервіс» про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
У листопаді 2022 року до Печерського районного суду м. Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрінформсервіс» про стягнення коштів.
Відповідно до ст. ст. 14, 33 ЦПК України справу було розподілено до розгляду судді Печерського районного суду Соколова О.М.
Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 18.11.2022 року відкрито провадження у справі, розгляд справи призначено здійснювати за правилами позовного (загального) провадження.
Так, перевіряючи матеріали справи, судом встановлено, що Позивачем у травні 2023 року було заявлено відвід судді Печерського районного суду м.Києва Соколову О.М. від розгляду цивільної справи №757/32060/22-ц за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрінформсервіс» про стягнення коштів.
08.05.2023 року ухвалою Печерського районного суду м.Києва у задоволенні заяви Позивача ОСОБА_1 про відвід судді Печерського районного суду м.Києва Соколова О.М. від розгляду цивільної справи №757/32060/22-ц за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрінформсервіс» про стягнення коштів, відмовлено.
Вивчивши матеріали заяви, приходжу до наступного висновку.
З підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 Цивільного процесуального Кодексу України, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід.
Відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Положенням ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (РИМ, 4.XI.1950) визначено, що кожен при вирішенні питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і відкритий розгляд упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
Вимога «безсторонності», згідно з прецедентною судовою практикою Європейського суду з прав людини (рішення у справах «Білуха проти України», «Салов проти України», «Мироненко проти України», «Фельдман проти України») характеризується двома критеріями: перший полягає у намаганні визначити особисте переконання судді у конкретній справі, а другий - у з`ясуванні того, чи забезпечив суддя достатні гарантії для виключення будь-якого розумного сумніву з цього приводу у сторін.
Згідно положень п.2.5 Бангалорських принципів поведінки судів, суддя підлягає відводу від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього є неможливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.
За приписами статті 15 Кодексу суддівської етики, неупереджений розгляд справ є основним обов`язком судді. Суддя має право заявити самовідвід у випадках, передбачених процесуальним законодавством, у разі наявності упередженості щодо одного з учасників процесу, а також у випадку, якщо судді з його власних джерел стали відомі докази чи факти, які можуть вплинути на результат розгляду справи. Суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи у разі неможливості ухвалення ним об`єктивного рішення у справі.
На підставі викладеного, а також беручи до уваги, що позивачем було подано до суду заяву про відвід судді Печерського районного суду м.Києва Соколова О.М., з метою уникнення будь-яких сумнівів з боку учасників судового розгляду в об`єктивності та упередженості судді Соколова О.М. при розгляді позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрінформсервіс» про стягнення коштів, вважаю неможливим здійснювати розгляд даної справи, оскільки розгляд даної справи, поставить під сумнів принцип неупередженого розгляду справи безстороннім і незалежним судом та об`єктивності судді.
З метою подальшого уникнення питань, пов`язаних з необ`єктивністю та упередженістю розгляду справи, дотримання норм закону, вважаю необхідним заявити самовідвід.
У зв`язку із заявленим самовідводом, вищевказану справу слід передати для повторного автоматичного розподілу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.39, 40, 258-260 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Заявити у цивільній справі № 757/32060/22-ц за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрінформсервіс» про стягнення коштів - самовідвід.
Передати цивільну справу №757/32060/22-ц до канцелярії Печерського районного суду м.Києва для повторного автоматизованого розподілу справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.М.Соколов
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2023 |
Оприлюднено | 03.08.2023 |
Номер документу | 112569771 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Соколов О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні