Ухвала
від 02.08.2023 по справі 477/978/23
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД

Миколаївської області

Справа № 477/978/23

Провадження № 1-кс/477/814/23

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до речей і документів

02 серпня 2023 року місто Миколаїв

Слідчий суддя Жовтневого районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання начальника СВ ВП №4 Миколаївського районного управління поліції в Миколаївській області ОСОБА_3 , внесене у кримінальному провадженні №12022150000000259 від 18 жовтня 2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 307 КК України про тимчасовий доступ до речей та документів,

ВСТАНОВИВ:

26 липня 2023 року начальник СВ ВП №4 Миколаївського районного управління юстиції в Миколаївській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором відділу Миколаївської обласної прокуратури ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді в межах кримінального провадження №12022150000000259 від 18 жовтня 2022 року із клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Миколаївської обласної ради, що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: усієї медичної документації пов`язаної з амбулаторним та стаціонарним лікуванням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

В обґрунтування поданого клопотання вказує, що слідчим відділом СУ ГУНП в Миколаївській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022150000000259 від 18 жовтня 2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 307 КК України.

У вказаному кримінальному провадженні 21 березня 2023 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру за частиною другою статті 307 КК України, тобто в незаконному придбанні, зберіганні х метою збуту, а також в незаконному збуті наркотичної та психотропної речовини, яка цього ж дня з дотриманням положень статті 278 КПК України йому вручена.

В ході досудового розслідування встановлено, що підозрюваний ОСОБА_5 на психіатричному обліку не перебував, однак обстежувався стаціонарно в психіатричному відділенні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Миколаївської обласної ради по направленню ІНФОРМАЦІЯ_3 . Лікувався стаціонарно в період з 17 грудня 2015 року по 03 березня 2016 року з діагнозом: «Рекуретний депресивний розлад, поточний епізод помірної тяжкості з соматичними симптомами», що, в силу положень пункту 1 частини першої статті 509 КПК України є підставою для проведення психіатричної експертизи.

З метою отримання інформації, яка міститься у вище вказаних медичних документах ОСОБА_5 , для забезпечення проведення психіатричної експертизи підозрюваного, для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в кримінальному провадженні, відповідно до статті 91 КПК України, виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей та документів, які перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Миколаївської обласної ради.

У судове засідання слідчий ОСОБА_3 не з`явився, подавши до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності.

Відповідно до частини другої статті 163 КПК України розгляд клопотання відбувався без виклику представника Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Миколаївської обласної ради.

У зв`язку неявкою учасників, фіксування судового засідання аудіо та відео технічними пристроями запису не здійснювалося.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Згідно статті 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність і відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

За змістом частини першої, другої статті 99 КПК України до документів, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, можуть належати, зокрема, матеріали фотозйомки і відеозапису та інші носії інформації (у тому числі електронні).

Слідчим суддею встановлено, що в провадженні слідчого відділення СУ ГУНП в Миколаївській області перебуває кримінальне провадження №12022150000000259 від 18 жовтня 2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 307 КК України за фактом збуту наркотичних речовин на території Миколаївської області.

У вказаному кримінальному провадженні 21 березня 2023 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру за частиною другою статті 307 КК України.

Відповідно до встановлених досудовим розслідуванням обставин, зокрема, довідки Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Миколаївської обласної ради від 06 липня 2023 року за вих. №2696 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 на психіатричному обліку не перебував, однак обстежувався стаціонарно в психіатричному відділенні по направленню ІНФОРМАЦІЯ_3 . Лікувався стаціонарно в період з 17 грудня 2015 року по 03 березня 2016 року з діагнозом: «Рекуретний депресивний розлад, поточний епізод помірної тяжкості з соматичними симптомами».

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 509 КПК України, слідчий, дізнавач, прокурор зобов`язані залучити експерта (експертів) для проведення психіатричної експертизи у разі, якщо під час кримінального провадження будуть встановлені обставини, які дають підстави вважати, що особа під час вчинення суспільно небезпечного діяння була в неосудному або обмежено осудному стані або вчинила кримінальне правопорушення в осудному стані, але після його вчинення захворіла на психічну хворобу, яка позбавляє її можливості усвідомлювати свої дії або керувати ними. Такими обставинами, зокрема, є і наявність згідно з медичним документом у особи розладу психічної діяльності або психічного захворювання.

Таким чином, в силу положень пункту 1 частини першої статті 509 КПК України у кримінальному провадженні необхідно провести психіатричну експертизу підозрюваного.

З метою встановлення всіх об`єктивних даних у даному кримінальному провадженні, зокрема, щодо встановлення осудності особи на час вчинення суспільно небезпечного діяння осіб, для забезпечення проведення психіатричн6ої експертизи виникла необхідність у тимчасовому доступі до відповідної інформації, яка перебуває у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Миколаївської обласної ради.

Порядок застосування заходів забезпечення кримінального провадження, зокрема, тимчасового доступу до речей і документів визначений положеннями Глав 10 та 15 КПК України.

У відповідності до частини першої статті 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Згідно пункту 5 частини другої статті 131 КПК України, одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Частиною третьої статті 132 КПК України встановлено перелік обставин, які повинен довести слідчий, прокурор з метою необхідності застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Відповідно до частини шостої цієї статті, сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються під час розгляду питання про застосування заходів кримінального провадження.

Згідно частини першої, другої статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Згідно частини першої статті 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до статті 40 Закону України «Основи законодавства про охорону здоров`я», «лікарську таємницю» можливо розуміти інформацію, яка стала відома медичним працівникам й іншим особам, яким у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд і результати, інтимну й сімейну сторони життя громадянина, та вказані особи не мають права розголошувати ці відомості.

В аспекті Кримінального кодексу України під поняттям лікарської таємниці слід розуміти такі відомості, як факти звернення за психіатричною допомогою та лікування у психіатричному закладі чи перебування в психоневрологічних закладах для соціального захисту або спеціального навчання, а також інші відомості про стан психічного здоров`я особи, її приватне життя; зараження особи інфекційною хворобою, що передається статевим шляхом, проведені медичні огляди та обстеження з цього приводу, дані інтимного характеру, отримані у зв`язку з виконанням професійних обов`язків посадовими особами та медичними працівниками закладів охорони здоров`я; результати медичного обстеження осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу (Вони повідомляються лише цим особам. При цьому приховання тяжкої хвороби, а також хвороби, небезпечної для другого з подружжя, їхніх нащадків, може бути підставою для визнання шлюбу недійсним).

Відповідно доположень пункту2частини першоїстатті 162КПК Україниінформація,яка знаходитьсяу володінніКомунального некомерційногопідприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 »Миколаївської обласноїради про обстеження ОСОБА_5 в психіатричному відділенні, відноситься до охоронюваної законом таємниці та порядок доступу до неї регулюється положеннями частини п`ятої, шостої статті 163 КПК України.

Згідно частини п`ятої статті 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

У відповідності до вимог частини шостої статті 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Частиною сьомою статті 163 КПК України також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що інформація щодо стану психіатричного здоров`я підозрюваного ОСОБА_5 , може слугувати для встановлення обставини, які впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, характеризують особу обвинуваченого, обтяжують чи пом`якшують покарання, або які повністю чи частково виключають кримінальну відповідальність та можуть бути підставою закриття кримінального провадження і має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та неможливістю іншим способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, які містять лікарську таємницю, тому необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Миколаївської обласної ради.

З метою досягнення дієвості кримінального провадження, керуючись статями 110, 163-165, 309, 369-372, 395 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчимСУ ГУНПв Миколаївськійобласті: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 ,слідчим СВ ВП№ 4Миколаївського районногоуправління поліціїГУНП вМиколаївській області: ОСОБА_3 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 тимчасовий доступдо оригіналівдокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю таперебувають уволодінні Комунальногонекомерційного підприємства« ІНФОРМАЦІЯ_1 » Миколаївськоїобласної ради,що зареєстрованийза адресою: АДРЕСА_1 ,а самедо: медичної документації пов`язаної з амбулаторним та стаціонарним лікуванням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , з можливістю ознайомлення та подальшого їх вилучення.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення, тобто до 02 вересня 2023 року включно.

У випадкуневиконання ухвалисуду протимчасовий доступдо речейта документівсуд заклопотанням стороникримінального провадженнямає правопостановити ухвалупро дозвілна проведенняобшуку відповіднодо положеньКПКУкраїни.

Ухвала оскарженню не підлягає, але на неї може бути подано заперечення під час підготовчого провадження в суді.

СЛІДЧИЙ СУДДЯ ОСОБА_20

СудЖовтневий районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення02.08.2023
Оприлюднено03.05.2024
Номер документу112570495
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —477/978/23

Ухвала від 08.09.2023

Кримінальне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Глубоченко С. М.

Ухвала від 08.09.2023

Кримінальне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Глубоченко С. М.

Ухвала від 16.08.2023

Кримінальне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Глубоченко С. М.

Ухвала від 02.08.2023

Кримінальне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Глубоченко С. М.

Ухвала від 06.07.2023

Кримінальне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Глубоченко С. М.

Ухвала від 29.06.2023

Кримінальне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Глубоченко С. М.

Ухвала від 05.07.2023

Кримінальне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Глубоченко С. М.

Ухвала від 29.06.2023

Кримінальне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Глубоченко С. М.

Ухвала від 12.06.2023

Кримінальне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Глубоченко С. М.

Ухвала від 30.05.2023

Кримінальне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Глубоченко С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні