Справа № 509/707/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2023 року. смт. Овідіополь
Овідіопольський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді Панасенка Є.М.,
за участі секретаря судового засідання Степанової Н.С.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача ОСОБА_2 ,
представника відповідача ОСОБА_3
розглядаючи у підготовчому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про визнання права сумісної власності та поділ майна подружжя
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Овідіопольського районного суду Одеської області перебуває вказана цивільна справа, яку ухвалою суду від 17.03.2023 року призначена до підготовчого засідання.
В судове засідання з`явилися позивач та його представник, просили суд прийняти уточнену позовну заяву, та в подальшому проводити розгляд справи саме з урахуванням уточнень. Представник зазначив, що в заяві збільшено позовні вимоги лише в частині саморобного трактора, та не заперечував проти закриття підготовчого провадження та призначення справи до розгляду.
Представник відповідача заперечував проти прийняття до розгляду уточненої позовної заяви, зазначив що даний трактор саморобний та не має жодного відношення до предмету позову. Також не заперечував проти закриття підготовчого провадження та призначення справи до розгляду. Відзив до суд подано.
Дослідивши подану уточнену заяву, вислухавши позицію позивача та представників сторін по справі, суд приходить до наступних висновків.
Згідно положень п. 3 ч. 2 ст. 197 Цивільного процесуального кодексу України, у підготовчому засіданні суд: у разі необхідності заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви.
Вимогами ч. 1 ст. 13 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ст. 2 ЦПК України, завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно Постанови Об`єднаної палати КЦС ВС від 01 листопада 2021 року у справі № 405/3360/17 позовом у процесуальному сенсі є звернення до суду з вимогою про захист своїх прав та інтересів, який складається із двох елементів: предмета і підстави позову.
Предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення.
Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 49 ЦПК України позивач вправі, зокрема збільшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання.
В силу правової позиції Верховного суду, викладеної у Постанові від 12 січня 2022 року у справі № 234/11607/20 процесуальним законом не передбачено права позивача на подання заяв (клопотань) про «доповнення» або «уточнення» позовних вимог. Тому в разі надходження до суду однієї із зазначених заяв (клопотань) останній, виходячи з її змісту, а також змісту раніше поданої позовної заяви та конкретних обставин справи, повинен розцінювати її як: - подання іншого (ще одного) позову, чи - збільшення або зменшення розміру позовних вимог, чи - об`єднання позовних вимог, чи - зміну предмета або підстав позову.
Зважаючи на викладене збільшенням (чи зменшенням позову) позову визнається збільшення кількісних показників ціни позову, наприклад збільшення суми збитків, інфляційних втрат та штрафних санкцій, про стягнення яких було заявлено у первісній позовній заяві.
При цьому допускається доповнення позову новими обставинами при збереженні у ньому первісних обставин, а також зміна посилання на норми матеріального та процесуального права.
Відповідно до ч. 1 ст. 189 ЦПК України завданнями підготовчого провадження є:
1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу;
2) з`ясування заперечень проти позовних вимог;
3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів;
4) вирішення відводів;
5) визначення порядку розгляду справи;
6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Дослідивши матеріали справи, заяву про збільшення позовних вимог до ОСОБА_4 , яка подана з додержанням ст. 175-177 ЦПК України, суд вважає за необхідне прийняти до розгляду, оскільки це є правом позивача і розгляд справи по суті ще не розпочато.
Крім того, на виконання вимог ч.2 ст.197ЦПК України судом проведено визначені у вказаній нормі дії, необхідні для забезпечення правильного та своєчасного розгляду справи по суті.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 189 ЦПК України завданнями підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
З урахування положень ст. 189, 200 ЦПК України, суд дійшов висновку, що у підготовчому судовому засіданні вирішено питання про всі процесуальні дії, які необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження з метою виконання завдань підготовчого судового засідання, спір між сторонами до судового розгляду не врегульований, підстав для залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі немає. Підстав для відкладення підготовчого судового засідання або оголошення перерви у підготовчому судовому засіданні немає.
На підставі вищевикладеного, суд приймає уточнену позовну заяву та закриває підготовче судове засідання та призначає справу до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні, в яке викликає учасників справи.
Керуючись ст. 19, 30, 49, 187, 189, 274 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти уточнену позовну заяву ОСОБА_4 в рамках цивільної справи № 509/707/23 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про визнання права сумісної власності та поділ майна подружжя.
В подальшому розглядати справу з урахуванням уточненої позовної заяви.
Підготовче провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про визнання права сумісної власності та поділ майна подружжя закрити.
Призначити справу до судового розгляду по суті на 07.09.2023 року о 11 год. 00 хв. в приміщенні Овідіопольського районного суду Одеської області за адресою: Одеська область, смт. Овідіополь, вул. Берегова, 9.
Розгляд справи проводити суддею одноособово у відкритому судовому засіданні.
В судове засідання викликати учасників справи.
Копію ухвали надіслати (вручити) учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню не підлягає.
Головуючий: Є. М. Панасенко
Суд | Овідіопольський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2023 |
Оприлюднено | 03.08.2023 |
Номер документу | 112571925 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Овідіопольський районний суд Одеської області
Панасенко Є. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні