Справа № 202/11113/22
Провадження № 1-кс/202/6356/2023
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
УХВАЛА
31 липня 2023 року м. Дніпро
слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №42022040000000358 від 30 вересня 2022 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 204, ч. 2 ст. 204, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 366 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022040000000358 від 30 вересня 2022 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 204, ч. 2 ст. 204, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 366 КК України.
Нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні здійснюється Дніпропетровською обласною прокуратурою.
27 липня 2023 року слідчому судді Індустріального районного суду м.Дніпропетровська надійшло клопотання слідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №42022040000000358 від 30 вересня 2022 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 204, ч. 2 ст. 204, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 366 КК України.
Дане клопотання, згідно з протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду, було передано слідчому судді 27 липня 2023 року.
Згідно з матеріалами клопотання, під час досудового розслідування, за інформацією УСР в Дніпропетровській області ДСР НП України, встановлено групу осіб, які у складі злочинної організації на території м. Павлограда здійснюють незаконне виготовлення підакцизних товарів (пального), його зберігання з метою збуту, збут незаконно виготовленого пального, з подальшою його легалізацією.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у своїй злочинній діяльності група осіб, у складі злочинної організації використовує потужності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 , яке не має ліцензії на виробництво підакцизних товарів.
Згідно зі злочинним планом, схемою незаконного збагачення за рахунок реалізації підакцизних товарів було проведення закупівлі нафти сирої та газового конденсату, інших компонентів палива та нафтопродуктів, як за готівкові кошти так і за безготівковим розрахунком, виробництво підакцизних товарів, які не відповідають вимогам ДСТУ, збут останніх до мереж АЗС під виглядом бензину та дизельного пального, маскування незаконного походження підакцизних товарів шляхом укладання угод та здійснення фінансових операцій, спрямованих на приховування фактичного його руху, а також проведення операцій з формування податкового та бухгалтерського обліку щодо фіктивної закупівлі нафти, газового конденсату, пального, проведення безтоварних операцій з їх реалізації на підконтрольні фірми, реалізація пального реальному сектору економіки за легалізованими документами отриманими від СПД при фактичному постачанні пального з міні - НПЗ, підміна кодів УКТ ЗЕД. При цьому саме виробництво підакцизної групи товарів повинно було бути замасковано під здійснення законної господарської діяльності з переробки сировини на готову продукцію, а саме на сировину вуглеводневу УКТ ЗЕД 38140090 та абсорбент компонент дизельного палива газоконденсатний УКТ ЗЕД 38140090, згідно з ТУ-У 20.1-32869581-002:2012 та ТУ-У 23919929.011 2000, що в свою чергу ззовні створювало вигляд законної господарської діяльності.
З метою маскування злочинної діяльності, під час перевезення контрафактного пального водіям надаються документи (товарно-транспортні накладні) в яких вказується про перевезення «залишкових ароматичних екстрактів», тим самим маскуючи перевезення фальсифікованого пального. Крім того, з метою приховання фактичних набувачів контрафактного пального, в документах на перевезення вказується отримувач пального та відправник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». При цьому, відповідно до податкової звітності вищевказаного підприємства, останнє у період з 01.01.2022 по вересень 2022 року «залишки ароматичних екстрактів» та іншої продукції не закупляло та не реалізовувало. Також, під час перевезення фальсифікованого палива використовуються товарно-транспортні накладні про його постачання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » іншим суб`єктам господарювання, при цьому відповідно податкової звітності будь-які взаємовідносини між ними відсутні.
Досудовим розслідуванням встановлено, що за період з 01.01.2022 року по вересень 2022 року між цим підприємством та іншими суб`єктами господарювання будь-які взаємовідносини щодо придбання або реалізації палива та його складових частин відсутні.
Використання недостовірних документів також підтверджується протоколами про результати зняття інформації з електронних комунікаційних мереж. Так, за період з 01.01.2022 року по теперішній час між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 та суб`єктами господарювання, які здійснюють збут фальсифікованого палива виробленого на виробничих потужностях ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », було проведено без товарні операції з метою легалізації незаконно виготовленого палива на наступні суми: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » код ЄДРПОУ НОМЕР_3 на суму 36483605 грн., ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » код ЄДРПОУ НОМЕР_4 на суму 13207380 грн. та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » код ЄДРПОУ НОМЕР_5 на суму 38359407 грн.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що з метою документування кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення, встановлення і документування інших співучасників зазначених кримінальних правопорушень, а також швидкого, повного, всебічного досудового розслідування, та встановлення всіх обставин скоєних кримінальних правопорушень у слідства виникла об`єктивна необхідність отримати відомості з СЕА (система електронного адміністрування) та РП (реалізації пального), що знаходяться в електронних базах Системи Електронного ІНФОРМАЦІЯ_7 (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .
Наведене зумовило слідчого за погодженням з прокурором звернутись до слідчого судді з відповідним клопотанням.
Слідчий у судове засідання не з`явився, натомість до матеріалів клопотання додав заяву, відповідно до якої просив здійснювати розгляд клопотання без його участі, вимоги клопотання підтримав та просив задовольнити.
На підставі ч. 2ст. 163 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, дійшов наступного висновку.
У відповідності до ч. 2 ст. 131 КПК України, одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно доч.5ст.163КПК Українислідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: перебуваютьабо можутьперебувати уволодінні відповідноїфізичної абоюридичної особи; саміпо собіабо всукупності зіншими речамиі документамикримінального провадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6ст. 163 КПК Українислідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини,які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи вищевикладене, клопотання слідчого є законним, обґрунтованим та таким, що відповідає вимогам ч. 1 ст. 160 КПК України та підлягає задоволенню, оскільки для з`ясування всіх обставин кримінального провадження і встановлення осіб, причетних до вказаного кримінального правопорушення, необхідний доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), розташованої за адресою: АДРЕСА_2 .
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.110,131-132,159-160,162-166,309 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №42022040000000358 від 30 вересня 2022 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 204, ч. 2 ст. 204, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 366 КК України задовольнити.
Зобов`язати уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_8 (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) надати (забезпечити) слідчому СУ ГУНП в Дніпропетровській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 та слідчим, які входять до складу слідчої групи у кримінальному провадженні №42022040000000358від 30вересня 2022рокунням, а саме: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 тимчасовий доступ до інформації з можливістю її вилучення на носії інформації в електронному та друкованому вигляді (завірених належним чином копіях), що перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , а саме документів з інформацією щодо номеру акцизного складу з прив`язкою до ліцензіата, адреси, а також залишки пального в акцизних складах станом на 09:00 15.06.2023 року щодо АЗС за наступними адресами:
1.
АДРЕСА_3 .
3.АДРЕСА_4 .
4.АДРЕСА_5 .
5.АДРЕСА_6 .
6.Київська область, Обухівський район смт. Козин, автозаправна станція, що розташована на земельній ділянці з кадастровим номером: 3223155400:05:048:0046.
7.АДРЕСА_7 , автозаправна станція, що розташована на земельній ділянці з кадастровим номером: 32223155400:05:04860046.
8.АДРЕСА_8 .
9.АДРЕСА_9 .
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Визначити строк виконання ухвали до 15 серпня 2023 року.
Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2023 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 112572357 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні