Ухвала
від 02.08.2023 по справі 904/4114/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

02.08.2023м. ДніпроСправа № 904/4114/23

Суддя Крижний О.М. , розглянувши матеріали

за позовом Комунального некомерційного підприємства "Дніпровський центр первинної медико-санітарної допомоги №11" Дніпровської міської ради, м. Дніпро

до Товариства з обмеженою відповідальністю виробничої фірми "Сервіс", м. Дніпро

про визнання недійсним договору та застосування наслідків недійсності договору

СУТЬ СПОРУ:

Комунальне некомерційне підприємство "Дніпровський центр первинної медико-санітарної допомоги №11" Дніпровської міської ради звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю виробничої фірми "Сервіс", у якому просить:

- визнати недійсним договір поставки №21-11-Т від 21.11.2017, укладений між Комунальним некомерційним підприємством "Дніпровський центр первинної медико-санітарної допомоги №11" Дніпровської міської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю виробничою фірмою "Сервіс";

- застосувати наслідки недійсності правочину та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю виробничої фірми "Сервіс" на користь позивача грошові кошти в розмірі 220974,00 грн.

Також позивач просить вважати своєчасним строк звернення позивача з даною позовною заявою до суду, а також у разі якщо позивач послався не на ті норми права, самостійно здійснити правильну кваліфікацію останніх та застосувати для прийняття рішення ті норми матеріального і процесуального права, предметом регулювання яких є відповідні правовідносини.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у листопаді 2017 року позивач уклав договір поставки персональних комп`ютерів з відповідачем, який став переможцем торгів на закупівлю за бюджетні кошти. У грудні 2017 року договір було виконано обома сторонами. Однак, 02.05.2023 на адресу позивача надійшов лист Департаменту охорони здоров`я населення Дніпровської міської ради, до якого було долучено лист Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра, зі змісту якого позивачу стало відомо, що рішенням колегії Південно-східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №54 16-к від 30.09.2022 у справі №54/38-20 було встановлено та визнано дії Товариства з обмеженою відповідальністю виробничої фірми "Сервіс" (відповідача) та Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіс Протекшн Сістемс", які полягають в узгодженні ними своїх дій під час підготовки та участі у низці закупівель за державні кошти, у тому числі і в тій, що проводилась позивачем у листопаді 2017 році. Позивач зазначає, що як замовник закупівлі самостійно не мав можливості виявити такі порушення.

Позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п.2 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду: 1) позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (ч.3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір").

Статтею 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2023 рік" установлено з 1 січня 2023 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб - 2684 гривні.

Враховуючи що позивач заявив одночасно 1 вимогу немайнового характеру (визнання договору недійсним) та 1 майнову вимогу (стягнення 220974,00 грн.), відповідно мав надати докази сплати судового збору у розмірі 5998,61 грн. (220974,00*1,5+2684,00).

Натомість, позивачем надано докази сплати судового збору лише у розмірі 5795,61 грн. (платіжна інструкція №2276 від 21.07.2023).

Отже, позивачу слід надати докази сплати судового збору у розмірі 203,00 грн. (5998,61-5795,61).

Згідно з п.4, 5 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Позивач, у тому числі, просить застосувати наслідки недійсності правочину та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю виробничої фірми "Сервіс" на користь позивача грошові кошти в розмірі 220974,00 грн.

У тексті позовної заяви позивач зазначає, що після отримання грошових коштів від відповідача він в обов`язковому порядку перерахує їх в дохід держави.

У той же час відповідно до ч.3 ст.228 Цивільного кодексу України при наявності умислу лише у однієї із сторін все одержане нею за правочином повинно бути повернуто іншій стороні, а одержане останньою або належне їй на відшкодування виконаного за рішенням суду стягується в дохід держави.

У позовній заяві відсутній виклад обставин та правові підстави для застосування ч.3 ст.228 Цивільного кодексу України не у повному обсязі, а саме - правові підстави для незастосування до позивача обов`язку перерахувати кошти в дохід держави на підставі рішення суду (у судовому порядку).

Крім того, відповідно до п. 8 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Частиною 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

У позовній заяві відсутнє обґрунтування неможливості подання рішення Антимонопольного комітету України у повному обсязі.

Відтак позовна заява не відповідає ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, що є підставою для її залишення без руху.

Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи наведене, керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

У Х В А Л И В :

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Комунальному некомерційному підприємству "Дніпровський центр первинної медико-санітарної допомоги №11" Дніпровської міської ради протягом трьох днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- надати докази сплати судового збору у розмірі 203,00 грн.

- надати виклад обставин та правові підстави для застосування ч.3 ст.228 Цивільного кодексу України не у повному обсязі, а саме - правові підстави для незастосування до позивача обов`язку перерахувати кошти в дохід держави на підставі рішення суду (у судовому порядку);

- надати рішення Антимонопольного комітету України у повному обсязі, або навести обґрунтування неможливості подання рішення Антимонопольного комітету України у повному обсязі.

3. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Крижний

Дата ухвалення рішення02.08.2023
Оприлюднено03.08.2023
Номер документу112576323
СудочинствоГосподарське
Сутьвизнання недійсним договору та застосування наслідків недійсності договору

Судовий реєстр по справі —904/4114/23

Ухвала від 07.08.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Крижний Олександр Миколайович

Ухвала від 02.08.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Крижний Олександр Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні