Справа № 909/713/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
31.07.2023 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Максимів Т. В. , розглянувши матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Тарго-Транс", вул. Відродження, буд. 2 Б,смт. Заболотів,Коломийський район, Івано-Франківська область,78315
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Содем", пр. Центральний, буд. 183, м. Миколаїв, Миколаївська область,54003
про стягнення заборгованості за договором про надання транспортно-експедиційних послуг в сумі 264 239 грн 33 коп.
встановив: Товариство з обмеженою відповідальністю "Тарго-Транс" звернулось до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Содем" про стягнення заборгованості за договором про надання транспортно-експедиційних послуг в сумі 264 239 грн 33 коп.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про необхідність передачі позовної заяви та доданих до неї документів за територіальною підсудністю до Господарського суду Миколаївської області з огляду на таке.
Згідно з частиною першою статті 125 Конституції України, судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
Зміст зазначеного права передбачає, що суд може прийняти до свого розгляду лише ту справу (заяву, клопотання), розгляд якої віднесено до його територіальної юрисдикції (підсудності) процесуальним законом.
Господарським процесуальним кодексом України встановлено правила територіальної юрисдикції (підсудності), які включають у себе норми щодо визначення загальної підсудності (стаття 27 ГПК), підсудності справи, у якій однією зі сторін є суд або суддя (стаття 28 ГПК), альтернативної підсудності за вибором позивача (стаття 29 ГПК) та виключної підсудності (стаття 30 ГПК).
За загальним правилом, встановленим частиною першою статті 27 Господарського процесуального кодексу України, позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно з ч. 2 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України, для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Відповідно до статті 93 ЦК України місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 31.07.2023, місцезнаходження відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Содем" є: пр. Центральний, буд. 183, м. Миколаїв, Миколаївська область, 54003.
За наведених обставин, позов у справі № 909/713/23 територіально не підсудний Господарському суду Івано-Франківської області.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 Господарського процесуального кодексу України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
В контексті викладеного, справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Тарго-Транс" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Содем" про стягнення заборгованості за договором про надання транспортно-експедиційних послуг в сумі 264 239 грн 33 коп. належить передати за територіальною підсудністю до Господарського суду Миколаївської області, за місцезнаходженням відповідача.
Суд зазначає, що передання справи за належною територіальною юрисдикцією не призводить до порушення прав заявника на доступ до суду та справедливий судовий розгляд, а є гарантією того, що рішення у справі буде ухвалене належним судом, і законне та обґрунтоване рішення не буде в подальшому скасоване судом вищої інстанції, лише з підстав недотримання процесуальних норм щодо юрисдикції.
Частиною 3 статті 31 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Керуючись статтями 27, 30, 31, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Справу № 909/713/23 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Тарго-Транс" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Содем" про стягнення заборгованості за договором про надання транспортно-експедиційних послуг в сумі 264 239 грн 33 коп. передати за територіальною підсудністю до Господарського суду Миколаївської області (54001, м. Миколаїв, вул.Фалєєвська, 14).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Дата підписання: 01.08.2023
Суддя Т.В. Максимів
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2023 |
Оприлюднено | 03.08.2023 |
Номер документу | 112576556 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Максимів Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні