Ухвала
від 02.08.2023 по справі 695/2673/23
ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 695/2673/23

номер провадження 2-з/695/14/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 серпня 2023 рокум. Золотоноша

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області у складі:

головуючого судді Середи Л.В.

за участю

секретаря Оніщенко Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Золотоноша питання про виправлення описки в ухвалі суду про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя набутого під час шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 через систему «Електронний суд» звернулась до суду із заявою у якій зазначила про наявність описки в ухвалі суду від 28.07.2023р. про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя набутого під час шлюбу.

Вказаною ухвалою суду від 28.07.2023р. задоволено заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, однак під час її виготовлення та оформлення було допущено помилку, а саме в мотивувальній та в абзаці третьому резолютивної частини невірно вказано дані про квартиру, що є предметом спору по даній справі, та відносно якої застосовуються заходи забезпечення позову, а саме невірно вказано «квартира АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2745433671080» замість вірного «квартира АДРЕСА_1 », що створює сумніви та протиріччя при виконанні вказаної ухвали суду.

Частиною 1 ст. 269 ЦПК України визначено, що суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.

Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.

У даному випадку є доцільним вирішення питання внесення виправлень до судового рішення без повідомлення учасників справи.

Суд, вивчивши матеріали справи приходить до висновку про наявність достатніх підстав для виправлення описки, допущеної у вказаній ухвалі суду від 28.07.2023 року.

Верховний Суд у постанові від 21.07.2020 у справі № 521/1074/17 зазначив, що описка це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо.

Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.

Відповідно до п. 19 постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 18.12.2009 року «Про судове рішення у цивільній справі» вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Так судом встановлено, що позивач при поданні заяви про забезпечення позову вказував саме на необхідність забезпечення позову, в тому числі відносно квартири АДРЕСА_1 . Аналогічна адреса вказане і у доказах, які додані до заяви про забезпечення позову.

Таким чином, вивчивши матеріали справи судом встановлено, що ухвала Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 28.07.2023 року про забезпечення позову містить помилку в написанні адреси місця знаходження вказаної квартири, що створює сумніви і протиріччя при виконанні ухвали суду, а тому суд приходить до висновку, що вказана описка підлягає виправленню шляхом внесення змін в мотивувальній та резолютивній частині зазначеної ухвали суду.

На підставі зазначеного та керуючись

ст. 269 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Виправити описку, допущену в ухвалі Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 28.07.2023 року, по справі №695/2673/23, за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя набутого під час шлюбу, шляхом заміни у мотивувальній та абзаці третьому резолютивної частини невірно вказаних даних про квартиру, що є предметом спору по даній справі, та відносно якої застосовуються заходи забезпечення позову, а саме замість невірно вказаного словосполучення «квартира АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2745433671080» вважати вірним «квартира АДРЕСА_1 ».

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя: Середа Л.В.

СудЗолотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення02.08.2023
Оприлюднено04.08.2023
Номер документу112579595
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —695/2673/23

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Середа Л. В.

Ухвала від 12.09.2023

Цивільне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Середа Л. В.

Ухвала від 02.08.2023

Цивільне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Середа Л. В.

Ухвала від 02.08.2023

Цивільне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Середа Л. В.

Ухвала від 28.07.2023

Цивільне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Середа Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні