4/13-06-02-2
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
09 червня 2006 р. Справа № 4/13-06-02-2
Суддя господарського суду Білоус В.В. , розглянувши матеріали справи
за позовом: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Десна", вул. Леніна, 44, с. Дружелюбівка, Калинівського району, Вінницької області, 22450, код ЄДРПОУ 03732324
до: Дружелюбівської сільської ради, вул. Леніна, 55, с. Дружелюбівка, Калинівського району, Вінницької області, 22450, код ЄДРПОУ 04328513
про визнання дій протиправними
В С Т А Н О В И В :
Як вбачається з позовної заяви позивач просить визнати протиправними дії Дружелюбівської сільської ради щодо реєстрації заяв власників майнових паїв про розірвання договорів оренди майнового паю з СТОВ "Десна" з посиланням на норми КАС України.
Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
В ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов"язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачениі Конституцією та законами України.
Згідно п. 5 прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружного адміністративного суду підсудні йому справи вирішують у першій інстанції відповідні місцеві загальні суди, крім випадку, встановленого п. 6 даних положень: До початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року ( 1798-12 ), вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами КАС України.
В п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування.
Із журналу реєстрації заяв доданого до позовної заяви випливає, що рішення суду за позовними вимогами про визнання протиправними дій Дружелюбівської сільської ради, с. Дружелюбівка, Калинівського району, Вінницької області щодо реєстрації заяв власників майнових паїв про розірвання догворів оренди майнового паю з СТОВ "Десна" вплине на права та обов"язки 402-х фізичних осіб, зокрема Баранової Т. В., Білошинської О. О., Баранова О. А., Баранова Р. О., Баранова О. О., Поліхук М. С., Баранової А. М. та інших.
Відповідно до вимог ст. 1, 21, 27, п. 3 ч. 3 ст. 104, п. 3 ч. 2 ст. 111-10 ГПК України спір, який зачіпає права і обов"язки фізичних осіб - громадян не може бути підвідомчий господарським судам. З огляду на викладене, господарський суд прийшов до висновку про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі, оскільки заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства господарськими судами.
Подана позивачем позовна заява підлягає розгляду місцевим загальним судом, як адміністративним судом ( Калинівський районний суд ) за правилами КАС України.
Керуючись ст.ст. 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
Копію ухвали разом із позовною заявою №7/06 від 07.06.06 на 1-му аркуші в двох примірниках разом з матеріалами в двох примірниках повернути позивачу.
У відповідності з п. 2 ст. 8 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” від 21.10.93 р. № 7-93 державне мито у сумі 3,40 грн., перераховане за платіжним дорученням № 69 від 07.06.2006 р. , підлягає поверненню.
Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Білоус В.В.
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2006 |
Оприлюднено | 21.08.2007 |
Номер документу | 1126 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Білоус В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні