Ухвала
від 19.07.2023 по справі 2601/9208/12
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

У Х В А Л А

19 липня2023року м. Київ

Справа № 2601/9208/12

Провадження: № 22-ц/824/11956/2023

Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Невідомої Т. О.,

вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою адвоката Ткаченко Олександри Вікторівни в інтересах ОСОБА_1

на ухвалу Голосіївського районного суду м. Києва від 12 вересня 2012 року, постановлену під головуванням судді Колдіної О.О. .,

про забезпечення позову

у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення боргу,

у с т а н о в и в:

Ухвалою Голосіївського районного суду міста Києва від 12 вересня 2012 року заяву представника ОСОБА_2 про забезпечення позову задоволено.

Накладено арешт на квартиру АДРЕСА_1 , що належить на праві власності ОСОБА_3 .

Не погоджуючись з вищевказаною ухвалою суду, 21 червня 2023 року адвокат Ткаченко О.В. в інтересах ОСОБА_1 направила апеляційну скаргу.

Дослідивши матеріали даної справи, суд апеляційної інстанції вважає, що вони підлягають поверненню до суду першої інстанції для відновлення знищеного судового провадження, виходячи з наступного.

З метою вирішення питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою адвоката Ткаченко Олександри Вікторівни в інтересах ОСОБА_1 судом апеляційної інстанції було направлено запит на електронну адресу Голосіївського районного суду міста Києва про витребування матеріалів справи № 2601/9208/12

Як убачається із акту №6 про вилучення для знищення номенклатурних справ (документів), що не підлягають зберіганню від 18 лютого 2021 року, який надійшов на запит суду 13 липня 2023, матеріали цивільної справи № 2601/9208/12 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 знищені відповідно до «Переліку судових справ і документів, що утворюються в діяльності суду, із зазначенням строків зберігання», затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 07 грудня 2017 року № 1087 та Наказу Державної судової адміністрації №168 від 15 грудня 2011 року «Про затвердження Інструкції про порядок переведення до архіву місцевого та апеляційного суду, зберігання в ньому, відбору та передання до державних архівів та архівних відділів міських рад судових справ та управлінської документації суду» за минуванням терміну зберігання.

Оскільки справу № 2601/9208/12 знищено за закінченням строку зберігання, суд апеляційної інстанції позбавлений об`єктивної можливості перевірити правові підстави для вирішення питання про відкриття апеляційного провадження.

Слід зазначити, що розгляд апеляційної скарги без матеріалів цивільної справи або відновленого в установленому порядку втраченого судового провадження унеможливлює належну та об`єктивну перевірку законності і обґрунтованості оскаржуваного судового рішення.

За змістом статей 488-490 ЦПК України відновлення втраченого повністю або частково судового провадження в цивільній справі, закінченій ухваленням рішення або у якій провадження закрито, проводиться у порядку, встановленому цим Кодексом. Втрачене судове провадження у цивільній справі може бути відновлене за заявою учасника справи або за ініціативою суду. Заява про відновлення втраченого судового провадження подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.

Суд апеляційної інстанції відповідно до положень ст. 490 ЦПК України не наділений повноваженнями відновлювати втрачене провадження незалежно від того, у якій інстанції така втрата виявлена.

Положеннями ст. 493 ЦПК України визначено, що при розгляді заяви про відновлення втраченого судового провадження суд бере до уваги: 1) частину справи, яка збереглася (окремі томи, жетони, матеріали з архіву суду тощо); 2) документи, надіслані (видані) судом учасникам судового процесу та іншим особам до втрати справи, копії таких документів; 3) матеріали виконавчого провадження, якщо воно здійснювалося за результатами розгляду справи; 4) будь-які інші документи і матеріали, подані учасниками судового процесу, за умови, що такі документи і матеріали є достатніми для відновлення справи; 5) відомості з Єдиного державного реєстру судових рішень; 6) дані, що містяться в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі; 7) будь-які інші відомості, документи тощо, отримані у законний спосіб з інших офіційних джерел. Суд може допитати як свідків осіб, які були присутніми під час вчинення процесуальних дій, учасників справи (їх представників), а в необхідних випадках - осіб, які входили до складу суду, що розглядав справу, з якої втрачено провадження, а також осіб, які виконували судове рішення, та вчиняти інші процесуальні дії, передбачені цим Кодексом, з метою відновлення втраченого судового провадження.

Відповідно до ч. 3. ст. 365 ЦПК України, якщо під час вивчення матеріалів справи суд виявить нерозглянуті зауваження на правильність і повноту фіксування судового процесу технічними засобами, нерозглянуті письмові зауваження щодо повноти чи правильності протоколу судового засідання, не вирішене питання про ухвалення додаткового рішення, суд постановляє ухвалу із зазначенням строку, протягом якого суд першої інстанції має усунути недоліки.

Виходячи з роз`яснень п. 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2008 року №12 «Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку» при вирішенні питання про повернення до суду першої інстанції справи, яка надійшла разом з апеляційною скаргою, для усунення недоліків у її оформленні апеляційні суди повинні враховувати, що перелік недоліків у оформленні справи, про які йдеться в ЦПК України як про підставу для повернення справи до суду першої інстанції з метою їх усунення, не є вичерпним.

Враховуючи наведене, матеріали апеляційної скарги підлягають поверненню до суду першої інстанції для належного оформлення - відновлення і оформлення втраченого судового провадження з обов`язковим формуванням окремої справи, яка повинна містити всі можливі до відновлення документи і докази, а також оригінал судового рішення, яке оскаржується.

Керуючись ст. ст. 365, 488-489 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

Матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 повернути до Голосіївського районного суду міста Києва для вирішення питання про відновлення знищеного судового провадження.

Встановити строк для усунення недоліків шляхом вирішення питання про відновлення знищеного судового провадження протягом двох місяців з моменту отримання даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання, є остаточною, оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Суддя: Т. О. Невідома

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення19.07.2023
Оприлюднено07.08.2023
Номер документу112642024
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них

Судовий реєстр по справі —2601/9208/12

Ухвала від 19.07.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Невідома Тетяна Олексіївна

Ухвала від 01.02.2013

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Колдіна О. О.

Ухвала від 12.09.2012

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Колдіна О. О.

Ухвала від 11.05.2012

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Колдіна О. О.

Ухвала від 27.04.2012

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Колдіна О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні