ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"07" серпня 2023 р. Справа № 911/2320/23
Господарський суд Київської області у складі судді Щоткіна О.В., розглянувши матеріали позовної заяви у справі
за позовом заступника керівника Києво-Святошинської окружної прокуратури Київської області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Відділу державного нагляду (контролю) у Дніпропетровській області Державної служби України з безпеки на транспорті
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Групп Плюс»
про стягнення 5245,80 грн
встановив:
Подана позовна заява не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України (ГПК України) та підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Приписами частини першої статті 172 ГПК України встановлено, що позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
До позовної заяви долучено вкладення у цінний лист з відбитком календарного штемпеля установи поштового зв`язку від 20.07.2023 на підтвердження надіслання Державній службі України з безпеки на транспорті копії позовної заяви і доданих до неї документів за адресою: 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 14.
Відповідно до статті 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
За приписами статті 89 Цивільного кодексу України, юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом. Дані державної реєстрації включаються до єдиного державного реєстру, відкритого для загального ознайомлення. До єдиного державного реєстру вносяться відомості, зокрема про місцезнаходження юридичної особи.
Згідно із частиною другою статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (далі Закон), в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі Єдиний державний реєстр) містяться, зокрема, відомості щодо місцезнаходження юридичної особи.
Частинами першою, четвертою статті 10 Закону визначено, що у разі якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою. Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи-підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах.
Згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходження Державної служби України з безпеки на транспорті зареєстровано за адресою: 03150, м. Київ, вул. Антоновича, будинок 51.
Таким чином, суд дійшов висновку, що опис вкладення, наданий на підтвердження надіслання учаснику справи копії позовної заяви з додатками на адресу іншу ніж та, яка внесена до Єдиного державного реєстру як його місцезнаходження, не може вважатись належним доказом відправлення копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до частини першої статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Способом усунення недоліків позовної заяви заступника керівника Києво-Святошинської окружної прокуратури Київської області визначається подання до суду доказів відправлення (опис вкладення у цінний лист та фіскальний чек про надання послуг поштового зв`язку) копії позовної заяви і доданих до неї документів Державній службі України з безпеки на транспорті за її місцезнаходженням.
Керуючись статтями 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Залишити без руху позовну заяву заступника керівника Києво-Святошинської окружної прокуратури Київської області від 20.07.2023 № 55-5105вих-23.
2. Встановити заступнику керівника Києво-Святошинської окружної прокуратури Київської області строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків до десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Щоткін
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2023 |
Оприлюднено | 09.08.2023 |
Номер документу | 112663831 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд Київської області
Щоткін О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні