Ухвала
від 07.08.2023 по справі 911/2245/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"07" серпня 2023 р., м. Київ Справа № 911/2245/23

Господарський суд Київської області у складі судді Черногуза А.Ф., розглянувши заяву представника позивача про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін та проведення судового засідання у режимі відеоконференції

у справі за позовом Акціонерного товариства «Укртелеком» (01601, місто Київ, бульвар Тараса Шевченка, будинок 18, код ЄДРПОУ 21560766)

в особі Київської міської філії Акціонерного товариства «Укртелеком» (01033, місто Київ, вулиця Антоновича, будинок 40, код ЄДРПОУ 01189910)

до Відділу соціального захисту та соціального забезпечення населення Гребінківської селищної ради (08662, Київська область, Білоцерківський район, селище міського типу Гребінки, проспект Науки, будинок 2, код ЄДРПОУ 44138035)

про стягнення заборгованості по витратах, понесених внаслідок надання телекомунікаційних, послуг на пільгових умовах,

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Київської області 24.07.2023 надійшла позовна заява Акціонерного товариства «Укртелеком» в особі Київської міської філії Акціонерного товариства «Укртелеком» до Відділу соціального захисту та соціального забезпечення населення Гребінківської селищної ради про стягнення заборгованості по витратах, понесених внаслідок надання телекомунікаційних, послуг на пільгових умовах.

Суд ухвалою від 28.07.2023 відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та без проведення судових засідань.

У вищенаведеній ухвалі від 28.07.2023 суд відзначав, що частиною 1 статті 247 ГПК України визначено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Згідно з ч. 5 ст. 12 ГПК України, для цілей цього Кодексу малозначними справами є, зокрема, справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Зважаючи на те, що ціна поданого позову не є значною (не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01.01.2023) та спір у даних правовідносинах не підпадає під категорію складного справа підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження.

В силу ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше; за клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Представником позивача було подано клопотання про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін та проведення судового засідання у режимі відеоконференції.

Представник позивача, подаючи клопотання про розгляд справи з викликом сторін у судовому засіданні більше зосередився на тому, що не має можливості з`являтися до Господарського суду Київської області особисто та навів обґрунтування щодо необхідності проведення судових засідань у режимі відеоконференції, оминаючи потребу у доведенні необхідності виклику сторін у судове засідання взагалі.

Станом на момент подання клопотання позивачем, до суду не надано відзиву на позов. Вимоги позивача повністю детально викладені у позовній заяві, а відтак, позиція сторони позивача залишається однозначною, твердження позивача мають підтверджуватися тими доказами, що долучені до позовної заяви, яких на думку сторони має бути достатньо, доки відповідач не відреагував на позов своїм відзивом, а відсутність заперечень зі сторони відповідача взагалі нівелює потребу у заслуховуванні зустрічних позицій представників усно.

Частиною 8 статті 252 ГПК України визначено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

У частині 6 статті 252 ГПК України закріплено, що суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов:

предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Відтак, суд зазначає, що ціна позову становить 23151,05 грн, а вимоги позивача обмежуються виключно стягненням цих коштів, що доводяться стороною наданими до суду доказами та доводами. Суд не вважає, що правовідносини сторін є складними в тій мірі, що б породжувала необхідність проведення судових засідань та заслуховування представників сторін усно. Письмово викладені позиції сторін щодо позову суд у процесі розгляду справи має змогу детально вивчити у сукупності з наявними у справі доказами. Наразі суд не вбачає ані передумов, які б зумовили потребу у виклику сторін, ані складнощів, з огляду на які суд би мав необхідність проведення засідань чи був позбавлений можливості розглянути справу без участі сторін.

Окрім того, суд звернув увагу на те, що у пункті 2 прохальної частини позовної заяви позивач просив здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, але вже після відкриття провадження у справі змінив свою позицію щодо цього.

Таким чином суд відмовляє у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи з повідомленням (викликом сторін). З огляду на це, клопотання в частині прохань про проведення судового засідання у режимі відеоконференції розгляду не підлягає.

Суд переконаний, що незадоволення наведеного клопотання позивача не впливає на гарантоване особі, закріплене в статті 55 Конституції України, статті 15 ЦК України та статті 4 ГПК України на доступ до правосуддя та захист своїх прав та інтересів у визначеному законом порядку, оскільки розгляд справи судом відбувається з урахуванням всіх письмових доказів та доводів сторін спору у порядку що передбаченим для розгляду справ спрощеного позовного провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст. 12, 234, 247, 252, ГПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін.

Ухвала господарського суду набирає законної сили в порядку статті 235 ГПК України.

Ухвала суду підлягає оскарженню в порядку та строки, визначені ст. ст. 254-256 ГПК України.

Ухвалу підписано 07.08.2023.

Суддя А.Ф. Черногуз

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення07.08.2023
Оприлюднено09.08.2023
Номер документу112663851
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —911/2245/23

Рішення від 20.10.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Черногуз А.Ф.

Ухвала від 07.08.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Черногуз А.Ф.

Ухвала від 28.07.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Черногуз А.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні