Номер провадження: 22-ц/813/7262/23
Справа № 522/950/19
Головуючий у першій інстанції Чернявська Л. М.
Доповідач Назарова М. В.
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
07.08.2023 року м. Одеса
Суддя судової палати з розгляду цивільних справ Одеського апеляційного суду Назарова М.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження
за апеляційноюскаргою ОСОБА_1 в особі свого представника ОСОБА_2
на рішення Приморського районного суду м. Одеси від 12 червня 2023 року
у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 (правонаступник ОСОБА_4 ) до БагалянаАрманаГрантовича, товариства з обмеженою відповідальністю «ГРЕЙСС», товариства з обмеженою відповідальністю «АЗОВДЕВЕЛОПМЕНТ», ОСОБА_1 , треті особи - ОСОБА_5 , приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Михайленко С.А., Державний реєстратор Комунального підприємства «Реєстрація нерухомості та бізнесу» Мельник Тетяна Іванівна про визнання договорів недійсними, скасування записів та витребування майна із чужого незаконного володіння,
в с т а н о в и л а:
Рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 12 червня 2023 року позов ОСОБА_3 (правонаступник ОСОБА_4 ) до ОСОБА_6 , товариства з обмеженою відповідальністю «ГРЕЙСС», товариства з обмеженою відповідальністю «АЗОВДЕВЕЛОПМЕНТ», ОСОБА_1 , треті особи - ОСОБА_5 , приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Михайленко С.А., Державний реєстратор Комунального підприємства «Реєстрація нерухомості та бізнесу» Мельник Тетяна Іванівна про визнання договорів недійсними, скасування записів та витребування майна із чужого незаконного володіння задоволено частково.
Не погодившись з вказаним рішенням суду, ОСОБА_1 в особі свого представника ОСОБА_2 25 липня 2023 року звернулась до суду з апеляційною скаргою та одночасно просить зменшити розмір судового збору за подання апеляційної скарги до суми 3000 грн, посилаючись на те, що майновий стан скаржниці перешкоджає сплаті судового збору в повному обсязі.
Апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Частиною першою та третьою статті 136 ЦПК України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходупозивача - фізичної особиза попередній календарний рік; або 2)позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
При вирішенні питання про відстрочення, розстрочення або звільнення від сплати судового збору майновий стан сторони (належні стороні майнові права та обов`язки) має визначатися судом у світлі конкретних обставин певної справи, включаючи спроможність заявника сплатити судовий збір та стадію, на якій перебуває розгляд справи на певний момент. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати судового збору.
На підтвердження наведеного скаржницею наданоРеєстри,сформованіПенсійним фондом України, застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, індивідуальні відомостіпрозастраховануособу (Форма ОК-5),за звітні періоди з 2011-2020 роки, та виписку з рахунку з АТ КБ «Приватбанк».
Інші докази майнового стану скаржниці відсутні.
Скаржницею не надані докази на підтвердження її майнового стану, зокрема доказів про відсутність у неї доходів за 2022 рік або доказів того, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача за попередній календарний рік, як то передбаченост. 8 Закону України «Про судовий збір».
Обставини, зазначені ОСОБА_1 у клопотанні та надані у їх підтвердження докази, не є безумовною підставою для зменшення сплатисудового збору,оскільки не підтверджують з достовірністю її скрутний майновий стан.
Порядок сплати, ставки судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Позов ОСОБА_3 поданий у 2019 році і містить сім вимог немайнового характеру.
Згідно ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року становить 1921 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за позовну вимогу немайнового характеру, пред`явлену фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (768,40 грн.).
За приписами ч. 3ст. 6 Закону України «Про судовий збір»у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Тобто ставка судового збору за кожну позовну вимогу немайнового характеру, що підлягала сплаті до суду першої інстанції, складала 5378,80 грн = (768,40*7).
Відповідно до ч. 2ст. 4 Закону № 3674-VI(в редакції, чинній на час подачі апеляційної скарги) судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення суду становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Отже, ОСОБА_1 необхідно надати докази, що підтверджують її майновий стан, як то: довідка про доходи за 2022 рік, яка підтверджує, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу, що може бути підставою для зменшення сплати судового збору відповідно дост. 8 Закону України «Про судовий збір», інші докази її майнового стану, тощо, або слід доплатити судовий збір в розмірі 5068,20 грн (5378,80*150%= 8068,20-3000), та для приєднання до матеріалів справи у встановлений судом строк надати до Одеського апеляційного суду документ, що підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, які слід перерахувати за наступними банківськими реквізитами або сплатити онлайн на офіційному веб-порталі
Судова влада України: https://lga.court.gov.ua
Отримувач коштів ГУК в Од.обл./Малиновськ. р-н/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37607526
Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA428999980313161206080015757
Кодкласифікації доходів бюджету22030101
Призначення платежу *;101;
Відповідні документи, які підтверджують сплату вказаних коштів, мають бути надані в оригіналі до Одеського апеляційного суду.
Відповідно до ст. 9 ч. 2 Закону України «Просудовий збір»,суд перед відкриттям провадження у справі перевіряє зарахуваннясудовогозбору до спеціального фонду Державного бюджету України.
До апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу щодо постановлення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви (скарги) та надання строку для усунення вказаних в ухвалі недоліків, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення без руху.
Враховуючи вищевикладене, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху на підставі ч. 2 ст.357та ст.185 ЦПК України, а скаржнику надається строк для доплати судового збору та надання Одеському апеляційному суду документу, що підтверджує сплату судового збору або надання доказів, що підтверджують такий майновий стан скаржника, який може бути підставою для зменшення сплати судового збору відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.185,356,357 ЦПК України, суддя
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 в особі свого представника ОСОБА_2 рішення Приморського районного суду м. Одеси від 12 червня 2023 рокузалишити без руху, надавши скаржнику строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали.
У разі невиконання ухвали апеляційна скарга буде вважатися неподаною і повернута скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Одеського апеляційного суду М.В. Назарова
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2023 |
Оприлюднено | 09.08.2023 |
Номер документу | 112676695 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них інших видів кредиту |
Цивільне
Одеський апеляційний суд
Назарова М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні