Справа № 579/1890/22
УХВАЛА
08 серпня 2023 року Кролевецький районний суд Сумської області в складі
головуючого судді Придатко В.М.
секретаря судового засідання Клишкової Ю.В.
позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача ОСОБА_2 ,
представника відповідача відділу освіти Кролевецької міської ради Сумської області Копейченко А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Кролевець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 до Алтинівського ліцеюКролевецької міськоїради Сумськоїобласті,відділу освіти Кролевецькоїміської радиСумської області про скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді та стягнення заробітку за час вимушеного прогулу
в с т а н о в и в:
У провадженні Кролевецького районного суду Сумської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 до Алтинівського ліцеюКролевецької міськоїради Сумськоїобласті,відділу освіти Кролевецькоїміської радиСумської області про скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді та стягнення заробітку за час вимушеного прогулу.
В судове засідання, призначене на 08 серпня 2023 року, не з`явилася свідок ОСОБА_3 , яка неодноразово викликалася в судові засідання, була належним чином повідомлена, про що свідчать зворотні повідомлення у справі, однак жодного разу до суду не прибула до суду, про причини неявки суду не повідомляла.
Представник позивача ОСОБА_2 в судовому засіданні наполягала на необхідності допиту свідка ОСОБА_3 , пояснення якої вважала істотними та необхідними для всебічного дослідження обставин та справи і встановлення об`єктивної істини по справі, тому просила застосувати заходи процесуального примусу до свідка ОСОБА_3 , вважаючи достатнім застосування штрафу в розмірі не менше одного прожиткового мінімуму доходів громадян.
Згідно ст.147 ЦПК Україниналежно викликаний свідок, який без поважних причин не з`явився на судове засідання, або не повідомив про причини неявки, може бути підданий приводу через відповідний орган Національної поліції України з відшкодуванням у дохід держави витрат на його здійснення.
Згідно з п.1 ч.1 ст.148 ЦПК України, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі до від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Суд приходить до висновку про необхідність застосування такого процесуального примусу з метою спонукання свідка до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
Враховуючи, що пояснення свідка є важливими для повного та об`єктивного вирішення даної справи, суд вважає за необхідне застосувати щодо ОСОБА_3 штраф та примусовий привід до суду.
Керуючись ст.ст.147, 148,224 ЦПК України, суд,
у х в а л и в :
Застосувати до ОСОБА_3 захід процесуального примусу штраф у розмірі 1-го прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 2684 грн., за неприбуття у судове засідання за викликом Кролевецького районного суду Сумської області.
Здійснити привід в судове засідання, яке відбудеться 07 вересня 2023 року о 15-00 год. в приміщенні Кролевецького районного суду, свідка ОСОБА_3 , яка проживає в с. Алтинівка Конотопського району.
Виконання даної ухвали покладається на відділ поліції № 1 (м.Кролевець) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області.
Зобов`язати відповідальну особу ВП №1 (м.Кролевець) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області, який здійснюватиме привід, оголосити свідку ухвалу про привід до суду.
Зобов`язати особу, яка виконує ухвалу про привід до суду, у разі неможливості здійснення приводу, через начальника ВП № 1 (м.Кролевець) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області негайно повернути ухвалу до суду з письмовими поясненнями причин невиконання.
Ухвала суду підлягає негайному виконанню.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання в частині накладення заходу процесуального примусу у вигляді штрафу. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення (підписання) або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. В іншій частині ухвала суду оскарженню не підлягає.
СуддяВ. М. Придатко
Суд | Кролевецький районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2023 |
Оприлюднено | 09.08.2023 |
Номер документу | 112676915 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Кролевецький районний суд Сумської області
Придатко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні