ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"08" серпня 2023 р. м ХарківСправа № 922/3494/23
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Калініченко Н.В.
розглянувши матеріали
позовної заяви ОСОБА_1 , місто Харків, до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «РІДНА ОСЕЛЯ 22», місто Харків, провизнання недійсним рішення, скасування державної реєстрації, виключення з ЄДР, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Господарського суду Харківської області із позовною заявою до відповідача, Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «РІДНА ОСЕЛЯ 22», про
- визнання недійсним рішення установчих зборів ОСББ «РІДНА ОСЕЛЯ 22» від 18.12.2008 року, яке оформлене у вигляді Протоколу № 1 Установчих Зборів ОСББ «РІДНА ОСЕЛЯ 22»;
- скасування державної реєстрації ОСББ «РІДНА ОСЕЛЯ 22» (дата запису 15.01.2009; номер запису 1 480 102 0000 043186 в ЄДР);
- виключення ОСББ «РІДНА ОСЕЛЯ 22» з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Частиною 4 статті 11 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права. Так, згідно з рішеннями Європейського суду з прав людини від 20 травня 2010 року у справі "Пелевін проти України" та від 30 травня 2013 року у справі "Наталія Михайленко проти України", право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою, регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб те ресурсів суспільства та окремих осіб.
Отже, доступ до правосуддя здійснюється шляхом точного, послідовного і неухильного дотримання процесуального алгоритму, що передбачений, зокрема, Господарським процесуальним кодексом України.
ВІДНОСНО СУДОВОГО ЗБОРУ.
Частиною 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Вимога про сплату державного мита є стримуючою мірою для потенційних позивачів від пред`явлення безрозсудних і необґрунтованих позовів. Для того, щоб гарантувати справедливий баланс між підтримкою нормального функціонування судової системи і захистом інтересів заявника при поданні позову до суду, внутрішньодержавні суди звільняють від сплати державного мита заявників, які можуть підтвердити свій поганий фінансовий стан (рішення ЄСПЛ у справі "Шишков проти Росії" ("Shishkov v. Russia") від 20 лютого 2014 року, пункт 111). Судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат (стаття 1 Закону України "Про судовий збір").
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно з приписами частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання позовної заяви немайнового характеру сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як свідчить прохальна частина позову, позивачем сформовано 3 (три) немайнові вимоги, а саме: 1) визнання недійсним рішення установчих зборів ОСББ «РІДНА ОСЕЛЯ 22»; 2) скасування державної реєстрації ОСББ «РІДНА ОСЕЛЯ 22»; 3) виключення ОСББ «РІДНА ОСЕЛЯ 22» з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Станом на 01.01.2023 року 1 (один) розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2 684,00 грн. У зв`язку з цим, позивач мав сплатити 8 052,00 грн. судового збору. Однак, до суду надано квитанцію № 0.0.2984888632.2 від 08.05.2023 на суму 2 684,00 грн. Таким чином, позивачем не сплачено судовий збір у сумі 5 368,00 грн.
ВІДНОСНО ВІДПРАВЛЕННЯ КОПІЇ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ РАЗОМ ІЗ ДОДАТКАМИ ВІДПОВІДАЧУ.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Як вбачається із доданих до позову документів, хоча у позові міститься посилання про долучення документа: «Доказ надсилання позовної заяви з додатками Відповідачу», однак позивачем не було долучено документи, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів, про що було складено відповідний акт.
За таких обставин, подана позивачем позовна заява не відповідає імперативним вимогам статтей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.
Якщо подана позовна заява не відповідає приписам статтей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України законодавець передбачив механізм залишення позовної заяви без руху задля забезпечення позивачу можливості у встановлений судом строк усунути недоліки позовної заяви, що забезпечить можливість вважати її такою, що подана у день її первинного подання та прийняття її судом до розгляду (частина 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України). Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.
З метою усунення вище вказаних недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати документ, що підтверджує доплату судового збору у розмірі 5 368,00 грн. та документи, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів (опис вкладеного із відміткою поштової установи).
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 3 статі 174 Господарського процесуального кодексу України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
На підставі викладеного, керуючись статтями 161, 162, 164, 174, 232-236 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Харківської області, -
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви три дні з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до суду:
- документа, що підтверджує доплату судового збору у розмірі 5 368,00 грн.;
- документів, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів (опис вкладеного із відміткою поштової установи).
Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу підписано 08 серпня 2023 року.
СуддяН.В. Калініченко
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2023 |
Оприлюднено | 09.08.2023 |
Номер документу | 112686843 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Калініченко Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні