"08" серпня 2023 р. Справа № 363/3789/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08серпня 2023року слідчийсуддя Вишгородськогорайонного судуКиївської області ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні вм.Вишгороді клопотанняпрокурора Вишгородськоїокружної прокуратуриКиївської області ОСОБА_3 про тимчасовийдоступ доречей ідокументівв кримінальному провадженні №42023112330000264 від 04.05.2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До Вишгородськогорайонного судунадійшло клопотанняпрокурора Вишгородськоїокружної прокуратуриКиївської області ОСОБА_3 про тимчасовийдоступ доречей ідокументівв кримінальному провадженні №42023112330000264 від 04.05.2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України, в якому просить надати прокурорам Вишгородської окружної прокуратури ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , слідчому слідчого відділу Вишгородського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_7 на тимчасовий доступ до документів та вилучення їх оригіналів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: оригіналу реєстраційної справи товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 . У випадку, якщо виїмка або вилучення зазначених документів вже проводилась, зобов`язати посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 видати завірені копії документів та документи, на підставі яких проводилась виїмка або вилучення.
Обґрунтовуючи клопотання, посилається на те, що в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження було встановлено, що до Вишгородської окружної прокуратури надійшло повідомлення від ОСОБА_8 в якому останній засвідчив, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розтратила бюджетні кошти шляхом проведення поточного ремонту споруд цивільного захисту за адресою: АДРЕСА_3 . 12.07.2023 в межах кримінального провадження призначено судові-почеркознавчі експертизи проведення яких доручено експертами ІНФОРМАЦІЯ_4 . В подальшому 26.07.2023 від експертів ІНФОРМАЦІЯ_5 надійшли клопотання щодо отримання оригіналів документів, а також вільних зразків підпису. В межах кримінального провадження до ІНФОРМАЦІЯ_6 направлено запит в порядку ст. 93 КПК України з метою отримання оригіналу реєстраційної справи товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 . На вказаний запит ІНФОРМАЦІЯ_7 повідомила, що тимчасовий доступ до документів з реєстраційної справи здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду. Одержання тимчасового доступу до вище наведеної інформації надасть слідству змогу об`єктивно встановити всі обставини вчинення даного кримінального правопорушення та осіб, які причетні до нього. У разі, якщо вказана інформація не буде отримана або буде знищена, слідство не буде мати змоги довести всіх обставин даного кримінального правопорушення, оскільки ця інформація може бути єдиним доказом їх протиправної діяльності.
В судове засідання прокурор не з`явився, через канцелярію суду від прокурора надійшла заява про розгляд клопотання у його відсутність, в якому підтримує клопотання в повному обсязі та просить його задовольнити.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, розгляд клопотання здійснюється за відсутності представника ІНФОРМАЦІЯ_8 , з метою унеможливлення завчасного знищення або переховування вищезазначених документів.
Згідно з ч.4 ст.107КПК України фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Дослідивши письмові матеріали клопотання слідчий суддя прийшов до наступного висновку.
Відповідно до вимог ч. ч. 3-5 ст.132КПК України застосуваннязаходів забезпеченнякримінального провадженняне допускається,якщо слідчийне доведе,що:існує обґрунтованапідозра щодовчинення кримінальногоправопорушення такогоступеня тяжкості,що можебути підставоюдля застосуваннязаходів забезпеченнякримінального провадження;потреби досудовогорозслідування виправдовуютьтакий ступіньвтручання управа ісвободи особи,про якийідеться вклопотанні слідчого,дізнавача,прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використанні під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Згідно ч. 1 ст.159КПК України тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку).
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Відповідно до ч. 3ст. 30 ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань"тимчасовий доступ до документів з реєстраційної справи здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду в порядку, визначеномуКримінальним процесуальним кодексом України.
Відповідно до ч. 3ст. 29 ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань"реєстраційна справа в паперовій формі зберігається у суб`єкта державної реєстрації за місцезнаходженням юридичної особи, громадського формування, фізичної особипідприємця щодо юридичної особи (крім громадського формування та релігійної організації) та фізичної особи - підприємця - у виконавчих органах міської ради міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київській, Севастопольській міських, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністраціях.
Враховуючи вищезазначене, а також те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, отримати відомості в інший спосіб, а також довести обставини, які передбачається довести, іншим способом, не представляється можливим, та таке вилученнянеобхідне длядосягнення метиотримання доступудо речейі документів,а самепроведення почеркознавчихекспертиз, вважаю клопотання прокурора про тимчасовий доступ до речей і документів в частині надання доступу до документів реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 », які містять підписи ОСОБА_9 та (або) ОСОБА_10 обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню. Клопотання в частині вимог клопотання про надання дозволу на вилучення оригіналу інших документів реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 », не підлягає задоволенню, як необґрунтоване, оскільки сторона кримінального провадження у своєму клопотанні не довела наявність достатніх підстав вважати, що такі документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
За таких обставин клопотання підлягає частковому задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 131-132, 159-164, 371-372 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурораВишгородської окружноїпрокуратури Київськоїобласті ОСОБА_3 про тимчасовийдоступ доречей ідокументівв кримінальному провадженні №42023112330000264 від 04.05.2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України задовольнити частково.
Надати дозвіл прокурорам Вишгородської окружної прокуратури ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , слідчому слідчого відділу Вишгородського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_7 на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
-Документів реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), які містять підписи ОСОБА_9 та (або) ОСОБА_10 , з наданням можливості вилучення їх оригіналів.
В задоволенні решти вимог клопотання відмовити.
Строк дії даної ухвали встановити до 08.09.2023 року включно.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ і проведення вилучення документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, згідно ст.166КПК України має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2023 |
Оприлюднено | 02.05.2024 |
Номер документу | 112688802 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вишгородський районний суд Київської області
Свєтушкіна Д. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні