Ухвала
від 09.08.2023 по справі 742/4026/23
ПРИЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 1-кс/742/1335/23

Єдиний унікальний № 742/4026/23

У Х В А Л А

іменем України

09 серпня 2023 року м.Прилуки Слідчий суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Прилуцького РВПГУНП вЧернігівській області ОСОБА_3 погоджене прокуроромПрилуцькоїокружноїпрокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів в кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42023272210000060 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України,

УСТАНОВИВ:

Слідчим СВ Прилуцького РВПГУНПвЧернігівській області ОСОБА_3 подано досудуклопотання,погодженепрокуроромПрилуцькоїокружноїпрокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до інформації, що належить АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42023272210000060 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.

Своє клопотання мотивує тим, що під час реорганізації ІНФОРМАЦІЯ_2 шляхом приєднання до ІНФОРМАЦІЯ_3 колишній голова сільської не вжив заходів щодо припинення діяльності КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та передачі всього належного майна та земельних ділянок загальною площею біля 27 га ІНФОРМАЦІЯ_4 , що у свою чергу призвело до недбалості службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди об`єднаній ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Даний факт 07.07.2023 внесений до ЄРДР за №42023272210000060, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.

Допитаний свідок перший заступник Ічнянського міського голови - ОСОБА_5 , повідомив, що у 2017 році відбулась реформа децентралізації, у зв`язку з чим було утворено ІНФОРМАЦІЯ_6 до якої ввійшло 54 населених пункти, зокрема населений пункт Припутні вступив до склади громади. ІНФОРМАЦІЯ_7 була ліквідована, а все належне їй майно та підприємства, повинне було перейти до ІНФОРМАЦІЯ_8 . Крім цього, йому відомо, що КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » станом на сьогодні не перебуває в структурі ІНФОРМАЦІЯ_8 та здійснює свою діяльність на базі неіснуючої ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до листа ІНФОРМАЦІЯ_9 №129/01-46 від 27.07.2023, що КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » має рахунок НОМЕР_1 , що відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_10 ».

Беручи доуваги вищевикладенета враховуючи,що уматеріалах кримінальногопровадження вбачаєтьсянаявність достатніхпідстав вважати,що інформаціята документищодо рухукоштів порахунку НОМЕР_1 відкритої в АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО « ІНФОРМАЦІЯ_10 », та можливість вилучення роздруківки руху коштів (з вказівкою кореспондентів) чи проведення інших операцій по даним картковим рахункам, мають значення доказів при розслідуванні даного кримінального провадження та знаходяться у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, що містять таку інформацію, оскільки іншими способами з`ясувати особу, яка заволоділа грошовими коштами в даному випадку неможливо, слідчим і подано до суду клопотання про тимчасовий доступ до відповідної інформації банку.

В судове засідання слідчий не з`явився, згідно письмової заяви просив розгляд поданого клопотання проводити без його участі.

Відповідно до ч.2 ст.163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

У відповідності до ч.4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Згідно ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до п.5 ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

У відповідності до ч.ч.5,6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

При цьому, у відповідності до ч.7 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може надати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Оскільки, що уматеріалах кримінальногопровадження вбачаєтьсянаявність достатніхпідстав вважати,що інформаціята документищодо рухукоштів порахунку НОМЕР_1 відкритої в АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО « ІНФОРМАЦІЯ_10 », та можливість вилучення роздруківки руху коштів (з вказівкою кореспондентів) чи проведення інших операцій по даним картковим рахункам, мають значення доказів при розслідуванні даного кримінального провадження та знаходяться у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, що містять таку інформацію, оскільки іншим способом встановити обставини вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України неможливо, тому дане клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.107, 131, 132, 159-166, 309, 369-372 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Прилуцького РВПГУНП вЧернігівській області ОСОБА_3 погоджене прокуроромПрилуцькоїокружноїпрокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів в кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42023272210000060 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України задовольнити.

Зобов`язати головний офіс відділення « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 , МФО: НОМЕР_2 ) надати тимчасовий доступ слідчому відділеннярозслідування усфері господарськоїта службовоїдіяльності слідчоговідділу Прилуцькогорайонного відділуполіції ГУНПв Чернігівськійобласті ОСОБА_3 до інформації та документів щодо руху коштів по рахунку НОМЕР_1 із зазначенням операцій, які проводилися в період часу з 29.12.2017 до 01.08.2023, із зазначенням: призначення платежу, ідентифікаційних даних контрагентів та їх розрахункових рахунків; місця проведення зняття коштів, отримання готівки, фото, відео, що підтверджує рух грошових коштів за вказаний період, а також інформацію про власника рахунку НОМЕР_1 , його анкетні дані, місце проживання та реєстрації, номер мобільного телефону.

Зобов`язати головний офіс відділення « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 , МФО: НОМЕР_2 ) виготовити на паперовому та/або на електронному носієві документи з вказаними вище даними з можливістю вилучення вказаної інформації в приміщенні відділення АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованому за адресою: АДРЕСА_2 .

Строк дії ухвали 30 днів з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_6

СудПрилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення09.08.2023
Оприлюднено02.05.2024
Номер документу112733160
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —742/4026/23

Ухвала від 08.09.2023

Кримінальне

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області

Циганко М. О.

Ухвала від 16.08.2023

Кримінальне

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області

Циганко М. О.

Ухвала від 09.08.2023

Кримінальне

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області

Циганко М. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні