ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/Код ЄДРПОУ 03500004
УХВАЛА
10.08.2023 Справа № 917/1226/23
м. Полтава
Суддя Солодюк О.В., розглянувши матеріали справи
за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Інко-Профіт", вул. Юрія Кондратюка, 81, м. Дніпро, 49128
про стягнення грошових коштів,
ВСТАНОВИВ:
10.07.2023р. до Господарського суду Полтавської області надійшла позовна заява (вхід. №1302/23) Товариства з обмеженою відповідальністю "Інко-Профіт" до Приватного підприємства "Українська сервісна бурова компанія-1" про стягнення 369 479,60 грн.
13.07.2023 ухвалою судом прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у праві за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
07.08.2023р. від відповідача до суду надійшов відзив на позов (вх.№ 9671) та клопотання (вхід. №9670), в якому відповідач просить суд здійснити перехід від спрощеного позовного провадження до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Клопотання мотивовано тим, що справа є складною, потребує повного та всебічного з"ясування обставин справи для правильного вирішення спору та надання можливості сторонам подати необхідні пояснення і докази у справі. Крім того, примірник позовної заяви, направлений на адресу відповідача, не містить підпису заявника, що потребує додаткового з"ясування викладених доводів. Відповідач зазначає, що розгляд справи в порядку загального позовного провадження та участь його представника у засіданнях забезпечить відповідачу можливість реалізувати свої права.
Частинами 3, 4, 5 ст.12 ГПК України передбачено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Частиною 7 ст.250 ГПК України передбачено, що частини друга - шоста цієї статті не застосовуються, якщо відповідно до цього Кодексу справа підлягає розгляду тільки в порядку спрощеного провадження.
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За таких обставин, суд прийшов до висновку про необґрунтованість та не вмотивованість клопотання відповідача, характер спірних правовідносин та предмет доказування у цій справі не вимагають розгляду справи у загальному провадженні, а отже наявні підстави для відмови у задоволенні клопотання про перехід від спрощеного позовного провадження до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до частини п`ятої статті 252 Господарського процесуального кодексу України за клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
З метою забезпечення дотримання принципу пропорційності та змагальності сторін, враховуючи завдання господарського судочинства, суд дійшов висновку про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Керуючись статтями 12, 232-236, 247, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у задоволенні клопотання відповідача (вхід. №9670 від 07.08.2023р.) про перехід у справі №917/1226/23 від спрощеного позовного провадження до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
2. Справу розглядати у порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням сторін.
3. Призначити справу до розгляду в судове засідання на 07.09.2023 на 9:40 год.
Судове засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Полтавської області за адресою: м. Полтава, вул. Зигіна,1, зал № 10.
4. Запропонувати позивачу до 03.09.2023 надати суду відповідь на відзив, надіслати відповідь на відзив відповідачу, докази надсилання надати суду.
5. Роз`яснити сторонам право на подання заяви про врегулювання спору згідно ст.ст. 186-190 ГПК України та право на укладення мирової угоди у справі згідно ст.ст. 191-192 ГПК України.
6. Повідомити учасників справи про те, що вони можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, на веб-сторінці офіційного веб-порталу судової влади у мережі Інтернет за адресою: pl.arbitr.gov.ua.
7. Ухвалу надіслати учасникам справи в порядку, встановленому статтею 242 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає (ст. 235,255 ГПК України).
Суддя Солодюк О.В.
Дата ухвалення рішення | 09.08.2023 |
Оприлюднено | 14.08.2023 |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Солодюк О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні