ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649
ДОДАТКОВЕ СУДОВЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.08.2023 Справа № 905/638/23
Господарський суд Донецької області у складі:
судді Фурсової С.М.
при секретарі судового засідання Кухтик С.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Сателлит» про ухвалення додаткового рішення щодо стягнення витрат на професійну правничу допомогу
у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сателлит» (01133, місто Київ, вулиця Євгена Коновальця, будинок №32-Б, офіс №1019; код ЄДРПОУ 13501985)
до Командитного товариства «Племзавод ім.Калініна» (84550, Донецька область, Бахмутський район, селище Калініна(п), вулиця Октябрьська, будинок №1; код ЄДРПОУ 00845631)
про стягнення 528 777,57 гривень
за участю представників сторін:
від позивача: не з`явився
від відповідача: не з`явився
В С Т А Н О В И В
У провадженні Господарського суду Донецької області перебуває справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сателлит» до Командитного товариства «Племзавод ім.Калініна» про стягнення 528 777,57 гривень, з яких 436 450,06 гривень сума попередньої оплати, 14 349,04 гривень 3% річних, 77 978,47 гривень інфляційні втрати.
Рішенням Господарського суду Донецької області від 27.07.2023 позовні вимоги задоволено в повному обсязі, вирішено питання щодо розподілу судового збору.
До Господарського суду Донецької області 01.08.2023 від представникаТовариства з обмеженою відповідальністю «Сателлит» адвоката Охрименка М.І. надійшла заява про ухвалення додаткового рішення про розподіл судових витрат у справі №905/638/23, в якій просить стягнути з Командитного товариства «Племзавод ім.Калініна» судові витрати,в загальному розмірі 9 982,80 гривень, з яких: 9 900,00 гривень витрати на професійну правову допомогу, 82,80 гривень компенсація поштових витрат.
Ухвалою Господарського суду Донецької області від 02.08.2023 вищевказану заяву прийнято до розгляду та призначено судове засідання на 10.08.2023 з повідомленням учасників судового процесу про дату та час судового засідання.
Представники сторін у судове засідання 10.08.2023 не з`явились. Про причини неявки суд не повідомили, про місце, дату та час засідання були належним чином повідомлені. Явка сторін судом обв`язкою не визнавалась.
Розглянувши заяву про ухвалення додаткового рішення про розподіл судових витрат , суд встановив наступне.
Відповідно до положень частин першої, третьої статті 123, частини другої статті 126 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи, до яких належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу.
Згідно з частинами першою та другою статті 124 ГПК України, разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи. У разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат, суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого нею судового збору.
У статті 126 ГПК України передбачено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадів надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Для цілей розподілу судових витрат:
1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:
1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);
2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;
4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами. Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
Право на правову допомогу в Україні гарантовано статтею 59 Конституції України та статтею 16 ГПК України.
Відповідно до пункту 12 частини третьої статті 2 ГПК України основними засадами (принципами) господарського судочинства, зокрема є: відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення.
Метою запровадження цього принципу є забезпечення особі можливості ефективного захисту своїх прав в суді, ефективно захиститись у разі подання до неї необґрунтованого позову, а також стимулювання сторін до досудового вирішення спору.
Так, відповідно до статей 16, 58 ГПК України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога). Представником у суді може бути адвокат.
Адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро (організаційні форми адвокатської діяльності). Стороною договору про надання правової допомоги є адвокатське бюро (частини третя статті 4 та частина п`ята статті 14 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).
За змістом пункту 4 частини першої статті 1 вказаного Закону договір про надання правової допомоги домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.
Гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час (стаття 30 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).
Отже, відшкодування судових витрат сторони забезпечує можливість ефективно захищати свої права в суді, а також стимулювати сторін до досудового вирішення спору.
На підтвердження понесених витрат на правничу допомогу, що надавалася Адвокатським об`єднанням «Смирнов, Тарасевич та Партнери», до суду надано: копії договору №01-30/03/16 про надання правової допомоги від 30.03.2016; додаткову угоду №1 від 19.07.2022 до вказаного договору, Завдання №5 від 22.05.2023, звіт про надану правову допомогу від 31.07.2023.
Так, 30.03.2016 між Адвокатським об`єднанням «Смирнов, Тарасевич та Партнери» (Адвокатське об`єднання) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Сателлит» (Клієнт) укладено договір №01-30/03/16 про надання правової допомоги (далі Договір), за умовами пункту 1.1. якого Адвокатське об`єднання зобов`язується надавати Клієнту правову допомогу, а Клієнт - оплатити надання Адвокатським об`єднанням правовї допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання умов Договору.
Відповідно до п.1.2. договору під наданням Адвокатським об`єднанням правової допомоги Клієнту в рамках цього Договору, розуміється, в тому числі, але не виключно (надалі іменується «Правова допомога»):
консультації з правових питань та роз`яснення заснованих на чинному законодавстві прав та обов`язків юридичних та фізичних осіб, як усно, такі в письмовій формі;
підготовка та складання будь-яких юридично значимих документів, в тому числі договорів. заяв, скарг, клопотань та інших документів;
представництво та захист інтересів господарському, адміністративному, цивільному судочинстві, інших передбачених законодавством процедурах вирішення спорів, а також у третейському суді, міжнародному комерційному арбітражі та інших органах вирішення конфліктів;
представництво та захист інтересів в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, громадських об`єднаннях, а також в інших організаціях та установах;
представництво та захист інтересів у правовідносинах з юридичними та фізичними особами;
учасники Адвокатського об`єднання - адвокати, (виступаючи в якості захисника, представника потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача, адвоката свідка), здійснюють у встановленому законом порядку захист та/або представництво прав та законних інтересів Клієнта (його співробітників), у випадках, передбачених кримінальним процесуальним законодавством та законодавством про адміністративні правопорушення України;
надання інших видів правової допомоги, спрямованої на забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів Клієнта, недопущення їх порушень, а також на сприяння їх відновленню в разі порушення.
Правова допомога надається в межах підписаних до цього Договору Завданнях на підставі письмових або усних запитів уповноважених осіб Клієнта, що визначені у кожному конкретному Завданні до цього Договору (п.1.3. договору).
Детальний зміст, конкретизація та об`єм Правової допомоги визначається у підписаних уповноваженими представниками Сторін Завданнях до цього Договору, які є його невід`ємною частиною (п. 1.4. договору).
Згідно з п.2.1. договору надання Правової допомоги Клієнту здійснюється Адвокатським об`єднанням на умовах та в порядку, визначених цим розділом договору з урахуванням особливостей, передбачених конкретним Завданням.
Завдання - є дорученням Клієнта на надання Адвокатським обєднанням Правової допомоги, оформлюється Сторонами до початку надання Правової допомоги та містить дані про конкретне завдання, терміни надання Правової допомоги, розмір або порядок визначення винагороди (гонорару), інші істотні умови, визначені Сторонами в Завданні (п.2.2. договору).
Пунктами 3.1.-3.3. договору Правова допомога надається на умовах оплати, передбачених цим розділом договору, якщо інше не буде передбачено в Завданні, оформленому Сторонами до початку надання Правової допомоги.
Клієнт оплачує Правову допомогу оформлену відповідно до п.3.3. або, альтернативно, відповідно до п.3.6. цього Договору, за фактом її надання, якщо Сторони не відмовляться при підписанні конкретного Завдання про часткову або повну попередню оплату
Винагорода (гонорар) Адвокатського об`єднання за надану Правову допомогу розраховується як добуток цілих астрономічних годин та/або частини такої години, протягом яких надавалася Правова допомога, і індивідуальних погодинних ставок спеціалістів Адвокатського об`єднання, розмір яких вказаний в п.3.4. цього Договору.
Для оплати Правової допомоги Адвокатське об`єднання щомісяця в період з 01 по 05 число місяця, наступного за звітним (за виключенням строків особливого порядку виставлення Адвокатським об`єднанням Клієнту Рахунку-фактури в порядку п.2.3. цього Договору), передає Клієнту Рахунок-фактуру та Акт, що включає в себе наступні дані:
опис наданої Правової допомоги;
кваліфікація спеціалістів Адвокатського об`єднання, які надавали Правову допомогу;
календарні дати надання Правової допомоги;
кількість відпрацьованих годин при наданні Правової допомоги;
вартість наданої Правової допомоги, що розрахована на підставі індивідуальних погодинних ставок задіяних спеціалістів Адвокатського об`єднання, які надавали Правову допомогу.
Пунктом 3.4. Договору в редакції Додаткової угоди №1 від 19.07.2022 визначено індивідуальні погодинні ставки спеціалістів Адвокатського об`єднання:
адвокат - 2 200 гривень/год., 2 860,00 гривень/год. (з надбавкою 30%);
помічник адвоката/ технічний персонал 800 гривень/год., 1 0400,00 гривень/год. (з надбавкою 30%).
22.05.2023 між Адвокатським об`єднанням «Смирнов, Тарасевич та Партнери» (Адвокатське об`єднання) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Сателлит» (Клієнт) підписано Завдання №5 до договору №01-30/03/16 про надання правової допомоги від 30.03.2016.
Відповідно до п.1. в рамках цього Завдання Клієнт доручає Адвокатському об`єднанню надати наступну Правову допомогу, пов`язану з діяльністю Клієнта, - захист (представництво) прав та законних інтересів Клієнта при підготовці та судовому розгляді справи за позовною заявою Клієнта до Командитного товариства «Племзавод ім.Калініна» (код ЄДРПОУ 00845631) про стягнення заборгованості у вигляді неповернутої передплати за договором поставки №РС01211-PREP від 22.02.2022, з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також трьох відсотків річних від простроченої суми.
Термін надання Правової допомоги за цим Завданням: з 22.05.2023 до моменту прийняття господарським судом відповідної інстанції, в тому числі за результатами апеляційного/касаційного перегляду, остаточного судового рішення, що не підлягає подальшому оскарженню /перегляду судом вищої інстанції за результатами розгляду по суті, визначеного у п.1 даного Завдання, або прийняття Клієнтом рішення про припинення надання Правової допомоги за цим Завданням, але в будь-якому разі в межах строку дії Договору про надання правової допомоги, укладеного між Сторонами (п.4. Завдання).
За умовами п.5. Завдання визначено, що розмір винагороди (гонорару) Адвокатського об`єднання за цим завданням визначається: на підставі індивідуальних погодинних ставок спеціалістів Адвокатського об`єднання в порядку, встановленому п.п.3.3., 3.4., 3.5. Договору.
Договір, додаткова угода та Завдання, що є його невід`ємними частинами, підписані сторонами угоди, а підписи скріплені їхніми печатками.
В акті приймання-передачі наданої правової допомоги №1 від 31.07.2023 до договору №01-30/03/16 про надання правової допомоги від 30.03.2016 сторонами зазначено, що детальний опис та об`єм наданої Правової допомоги міститься у Звіті №1/5-01-30/03/16 від 31.07.2023, період надання Правової допомоги з 22.05.2023 по 31.07.2023, розмір винагороди (гонорару) склав 9 900,00 гривень, розмір компенсації витрат склав 82,80 гривень - поштові витрати.
Акт підписаний Адвокатським об`єднанням та Клієнтом, підписи скріплені їхніми печатками.
Згідно звіту про надану правову допомогу, розмір винагороди (гонорару) включає:
1. 23.05.2023 Вивчення та аналіз наданих Клієнтом документів та проекту позовної заяви до Господарського суду Донецької області про стягнення заборгованості з КТ «Племзавод ім.Калініна» в розмірі 528 777,57 грн. на користь Клієнта; надання правових консультацій щодо правової позиції та позову, внесення до нього змін та доповнень (з розрахунку: 2 200,00*1,2год. = 2 640,00 гривень);
2. 19.06.2023 Підготовка та подання через систему "Електронний суд" до Господарського суду Донецької області повідомлення про надання доступу адвокату доступу до справи №905/638/23 про стягнення заборгованості з КТ «Племзавод ім.Калініна» в розмірі 528 777,57 грн. на користь Клієнта (з розрахунку: 2 200,00*01год. = 220,00 гривень);
3. 20.06.2023 Підготовка та подання через систему "Електронний суд" до Господарського суду Донецької області клопотання/заяви про участь у судових засіданнях по справі №905/638/23 в режимі відеоконференції (з розрахунку: 2 200,00*0,2год. = 440,00 гривень);
4. 28.06.2023 Підготовка до судового засідання в Господарському суді Донецької області по справі №905/638/23, призначеного на 29.05.2023 о 13:30 год. (з розрахунку: 2 200,00*0,3год. = 660,00 гривень);
5. 29.06.2023 Представництво інтересів Клієнта в судовому засіданні в режимі відеоконференції при розгляді Господарським судом Донецької області справи №905/638/23 (з розрахунку: 2 200,00*02год. = 440,00 гривень).
Вартість поштових відправлень, що підлягає компенсації, складається з вартості послуг за поштові відправлення відповідачеві: 43,80 гривень (заява від 20.06.2023 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з додатками), 39,00 гривень (відповідь на відзив від 10.07.2023).
На підтвердження реальності таких витрат додано квитанції поштової служби "Е-Пост" №1992514392459099 від 20.06.2023 на суму 43,80 гривень та №1992650901647417 від 11.07.2023 на суму 39,00 гривень.
Надаючи оцінку поданій заяві та заяві відповідача, суд зазначає таке.
У застосуванні критерію співмірності витрат на оплату послуг адвоката суд користується досить широким розсудом, який водночас повинен ґрунтуватися на критеріях, визначених у частині четвертій статті 126 ГПК України. Ці критерії суд застосовує за наявності наданих стороною, яка вказує на неспівмірність витрат, доказів та обґрунтування невідповідності заявлених витрат цим критеріям.
Аналогічну правову позицію викладено у постановах Верховного Суду від 21.05.2019 у справі № 903/390/18, від 21.01.2020 у справі № 916/2982/16, від 07.07.2020 у справі №914/1002/19.
Склад та розмір витрат, пов`язаних з оплатою правової допомоги, входить до предмета доказування у справі.
Відповідно до частини восьмої статті 129 ГПК України розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Заява про ухвалення додаткового судового рішення про розподіл судових витрат подана представником ТОВ «Сателлит» з дотриманням положень частини восьмої статті 129 ГПК України, в якій останній просить стягнути з КТ «Племзавод ім.Калініна» 9 900,00 гривень витрат на правову професійну правову допомогу, 82,80 гривень компенсації поштових витрат.
Відповідачем заперечень щодо розміру судових витрат не надходило.
Суд враховує те, що при визначенні суми відшкодування він має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін. Ті самі критерії застосовує Європейський суд з прав людини, присуджуючи судові витрати на підставі статті 41 Конвенції. Зокрема, згідно з його практикою заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим (рішення у справі «East/West Alliance Limited» проти України», заява №19336/04).
У рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Лавентс проти Латвії» зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір.
Як вказано колегією суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду у постанові від 07.11.2019 у справі № 905/1795/18, суд не зобов`язаний присуджувати стороні, на користь якої відбулося рішення, всі його витрати на адвоката, якщо, керуючись принципами справедливості, пропорційності та верховенством права, встановить, що розмір гонорару, визначений стороною та його адвокатом, є завищеним щодо іншої сторони спору, зважаючи на складність справи, витрачений адвокатом час, та неспіврозмірним у порівнянні з ринковими цінами адвокатських послуг.
Таким чином, при визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи.
При цьому на предмет відповідності зазначеним критеріям суд має оцінювати поведінку (дії чи бездіяльність) обох сторін при вирішенні питання про розподіл судових витрат. Випадки, за яких суд може відступити від загального правила розподілу судових витрат, унормованого частиною 4 статті 129 Господарського процесуального кодексу України, визначені також положеннями частин 6, 7, 9 статті 129 цього Кодексу.
Отже, загальне правило розподілу судових витрат передбачене в частині 4 статті 129 Господарського процесуального кодексу України. Проте у частині 5 наведеної норми цього Кодексу визначено критерії, керуючись якими суд (за клопотанням сторони або з власної ініціативи) може відступити від вказаного загального правила при вирішенні питання про розподіл витрат на правову допомогу, та не розподіляти такі витрати повністю або частково на сторону, не на користь якої ухвалено рішення, а натомість покласти їх на сторону, на користь якої ухвалено рішення (подібна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 29.09.2022 у справі № 911/1512/13).
Проаналізувавши складність справи, час, витрачений адвокатом на виконання відповідних робіт, обсяг наданих адвокатом послуг та заявлені позовні вимоги, суд дійшов висновку, що заявлена сума витрат на професійну правову допомогу у розмірі 9 900,00 гривень відповідає критеріями розумності, обґрунтованості, пропорційності та реальності цих послуг до предмета спору у розумінні приписів частини п`ятої статті 129 ГПК України.
Враховуючи вищенаведене та обставини справи в їх сукупності, проаналізувавши зміст та вартість наданої в межах даної справи правничої допомоги, що відображена в звітах витраченого часу, суд, зважаючи на зазначені положення законодавства, з урахуванням всіх аспектів і складності цієї справи, та з огляду на принципи співмірності розміру витрат на оплату послуг адвоката із складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг), вважає, що заява про ухвалення додаткового рішення про розподіл судових витрат у справі №905/638/23 підлягає задоволенню в повному обсязі.
Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення (частина третя статті 244 ГПК України).
Керуючись статями 123, 129, 221, 236-241, 244 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Сателлит» про ухвалення додаткового рішення щодо стягнення витрат на професійну правничу допомогу задовольнити.
Стягнути з Командитного товариства «Племзавод ім.Калініна» (84550, Донецька область, Бахмутський район, селище Калініна(п), вулиця Октябрьська, будинок №1; код ЄДРПОУ 00845631) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Сателлит» (01133, місто Київ, вулиця Євгена Коновальця, будинок №32-Б, офіс №1019; код ЄДРПОУ 13501985) витрати на професійну правову допомогу у розмірі 9 982,80 гривень.
Після набрання додатковим рішенням законної сили видати наказ в установленому порядку.
Згідно із статтею 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга відповідно до статті 256 Господарського процесуального кодексу України на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга може бути подана учасниками справи до Східного апеляційного господарського суду.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Сателлит» (01133, місто Київ, вулиця Євгена Коновальця, будинок №32-Б, офіс №1019; код ЄДРПОУ 13501985)
Відповідач: Командитне товариство «Племзавод ім.Калініна» (84550, Донецька область, Бахмутський район, селище Калініна(п), вулиця Октябрьська, будинок №1; код ЄДРПОУ 00845631)
Суддя С.М. Фурсова
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2023 |
Оприлюднено | 15.08.2023 |
Номер документу | 112799978 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Фурсова Світлана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні