Ухвала
від 14.08.2023 по справі 440/10253/23
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

14 серпня 2023 рокум. ПолтаваСправа № 440/10253/23 Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Ясиновський І.Г., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 до Ради адвокатів Полтавської області та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області про визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

20 липня 2023 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Ради адвокатів Полтавської області та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області, відповідно до якої просить (у розділі "ВРАХОВУЮЧИ НАВЕДЕНЕ ВИЩЕ ТА НА ПІДСТАВІ КАСУ,- ПРОШУ:"):

"1. прошу суд, з метою НЕДОПУЩЕННЯ ОБМЕЖЕННЯ ПРАВ позивача на СУДОВИЙ ЗАХИСТ - прошу ЗАДОВОЛЬНИТИ КЛОПОТАННЯ ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ ПОЗИВАЧА ВІД СПЛАТИ СУДОВОГО ЗБОРУ, яке є додатком до цього позову і є його невід`ємною частиною та ЗВІЛЬНИТИ ПОЗИВАЧА ВІД СПЛАТИ СУДОВОГО ЗБОРУ.

2. прошу суд позовні вимоги ОСОБА_1 до ВІДПОВІДАЧІВ - задовольнити із врахуванням, що майже всі рішення органів адвокатського самоврядування є нормативно-правовими актами і можуть бути оскарженими протягом всього строку чинності та із врахуванням, що НЕ повинні застосовуватися положення нормативно-правових актів, які СУПЕРЕЧАТЬ Закону «Про адвокатуру» та НЕ відповідають Конституції, законам і НЕ можуть застосовуватися навіть, коли вони є формально чинними, але з урахуванням порушеного права, але не приватного інтересу, а НЕОБХІДНОСТІ ЗАХИСТУ ПУБЛІЧНОГО (СУСПІЛЬНОГО) ІНТЕРЕСУ та дотримання Конституції і Законів України за належної правової процедури, з виключенням класичного зловживання правом органами адвокатського самоврядування, оскільки ВІДПОВІДАЧІ є НЕПОВНОВАЖНИМИ і помилково застосувалі інституціональний КОНТИНУЇТЕТ з дня припинення повноважень у 2022 році.

3. прошу суд, якщо у процесі розгляду справи щодо протиправного нормативно-правового акту ВІДПОВІДАЧІВ, протиправно прийнятого у період НЕПОВНОВАЖНОСТІ та відсутності повноважень з 2022 року - якщо СУД ВИЯВИТЬ, що ІНШІ нормативно-правові акти, прийняті ВІДПОВІДАЧАМИ, чи їх окремі положення, крім тих, щодо яких відкрито буде провадження в адміністративній справі, безпосередньо ВПЛИВАЮТЬ на прийняття рішення у справі і без визнання таких нормативно-правових актів протиправними НЕМОЖЛИВИЙ ЕФЕКТИВНИЙ ЗАХИСТ ПРАВ ПОЗИВАЧА, - прошу суд ВИЯВИТИ та ВИЗНАТИ такі акти чи їх окремі положення протиправними, НЕЧИННИМИ з дня прийняття.

4. прошу суд, РОЗ`ЯСНИТИ також Відповідачу, що відповідно до положень ст. 79 КАСУ - копії доказів, що подаються до суду, заздалегідь НАДСИЛАЮТЬСЯ (з описом) ІНШИМ УЧАСНИКАМ справи належно оформлені, прошиті і пронумеровані і підписані згідно ДСТУ.

5. прошу суд, ЯКЩО У ПРОЦЕСІ розгляду справи СУД ВИЯВИТЬ ІНШІ ПОРУШЕННЯ ВІДПОВІДАЧІВ і без визнання таких порушень протиправними НЕМОЖЛИВИЙ ЕФЕКТИВНИЙ ЗАХИСТ ПРАВ ПОЗИВАЧА, - прошу ВИЯВИТИ та ВИЗНАТИ такі ПОРУШЕННЯ ПРОТИПРАВНИМИ і НЕЧИННИМИ з дня прийняття.

6. прошу прийняти до уваги, що позивач ОСОБА_1 надає власне письмове підтвердження позивача про те, що ним НЕ ПОДАНО ІНШОГО ПОЗОВУ (позовів) до відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

7. прошу прийняти до уваги, що за ст. 77 КАСУ - у справах про протиправність ОБОВ`ЯЗОК ДОКАЗУВАННЯ правомірності покладається на ВІДПОВІДАЧІВ.

8. прошу суд, при надходженні будь-яких так названих «ДОКАЗІВ», «НАУКОВИХ ВИСНОВКІВ», тощо - рішень від НЕПОВНОВАЖНИХ - ВІДПОВІДАЧІВ, Національної асоціації адвокатів України (НААУ, та «ПРОРОСІЙСЬКА АГЕНТУРА В АДВОКАТУРІ» України 2012-2022 років, часів екс-президента, ЗРАДНИКА і втікача ОСОБА_2 та агентів ЗРАДНИКА і кума ОСОБА_9, які на 2 рік ВІЙНИ ДОТЕПЕР Є АДВОКАТАМИ України, а це: ОСОБА_3 (свідоцтво адвоката №001 позбавлено 24.05.2023 /// 22.09.2022, Вимога ОСОБА_1 про скасування ОСОБА_3 свідоцтва адвоката України №001: (ІНФОРМАЦІЯ_1), - ОСОБА_4 (свідоцтво адвоката України №003) - ОСОБА_5 (свідоцтво адвоката України №608) - ОСОБА_6 (свідоцтво адвоката України №340) - ОСОБА_7 (свідоцтво адвоката України №926) - ОСОБА_8 (свідоцтво адвоката України №793) та іншої «ПРОРОСІЙСЬКОЇ АГЕНТУРИ» в АДВОКАТУРІ УКРАЇНИ на другий рік терористичної ВІЙНИ росії проти України, у якої відкрито та обгрунтовано вбачається «РОСІЙСЬКИЙ СЛІД») в особі Ради адвокатів України (РАУ), КДКА та Ради адвокатів регіону, особливо «ЗАДНІМ РАХУНКОМ» чи зі «СПІРНИМИ ДАТАМИ» - СТАВИТИСЯ ДО НИХ КРИТИЧНО, із врахуванням, що дотепер законодавцем не вирішено питання про необхідність обов`язкової державної реєстрації рішень (нормативно-правових актів) органів адвокатського самоврядування (28.06.2023, Звернення ОСОБА_1 до законодавців щодо введення державної реєстрації та оприлюднення рішень (НПА) НААУ РАУ: ІНФОРМАЦІЯ_2) і жодного належного ПРАВОВОГО КОНТРОЛЮ за їх прийняттям, дотриманням належної правової процедури, кодифікацією, тощо НЕ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ, а останні МАСОВІ ВИЗНАННЯ ПРОТИПРАВНИМИ І НЕЧИННИМИ З ДНЯ ПРИЙНЯТТЯ ТА СКАСУВАННЯ судами рішень НААУ РАУ СТАВЛЯТЬ ПІД СУМНІВ ІНШІ РІШЕННЯ НААУ РАУ ОАС чи процедури їх «прийняття», а тому ПРОШУ СТАВИТИСЯ ДО НИХ КРИТИЧНО із врахуванням, що ЖОДНІ ДОКАЗИ НЕ МАЮТЬ ДЛЯ СУДУ НАПЕРЕД ВСТАНОВЛЕНОЇ СИЛИ та із врахуванням Статті 90 КАСУ (Оцінка доказів: 1. Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. 2. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. 3. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. 4. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

9. прошу, Суд, ВИЯВИВШИ під час розгляду справи в діях ВІДПОВІДАЧІВ ПОРУШЕННЯ закону, постановити, у порядку ст. 249 КАС ОКРЕМУ УХВАЛУ і направити її відповідним суб`єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли ПОРУШЕННЮ закону, а також постановити ОКРЕМУ УХВАЛУ про наявність підстав для розгляду питання щодо притягнення до відповідальності із врахуванням, що ОКРЕМА УХВАЛА стосовно ПОРУШЕННЯ законодавства, яке містить ознаки КРИМІНАЛЬНОГО правопорушення, надсилається прокурору або органу досудового розслідування для відкриття КРИМІНАЛЬНОГО провадження, оскільки в протиправних діях Відповідача також вбачаються ознаки ЗЛОЧИНУ".

Ухвалою суду від 25 липня 2023 року позовну заяву залишено без руху. Встановлено позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду:

уточненої позовної заяви із приведенням змісту позовних вимог у відповідність до положень частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України та з визначенням чітких вимог до кожного з відповідачів відповідно до пунктів 4, 5, 8, 9 та 10 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України та її копій у відповідності до кількості відповідачів та з доданням до позовної заяви (та її копій) всіх наявних в позивача доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги;

документа про сплату судового збору в розмірі 1073,60 грн (за кожну вимогу немайнового характеру після приведення його у відповідність до вимог Кодексу адміністративного судочинства України) або документів, які підтверджують підстави звільнення чи відстрочення сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з частиною 3 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Частиною 8 статті 18 КАС України закріплено, що особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, подають процесуальні та інші документи, письмові та електронні докази, вчиняють інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис", якщо інше не визначено цим Кодексом.

Частинами 7, 8 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

При цьому, відповідно до підпункту 15.1 пункту 15 абзацу 1 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до визначення Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), можливості вчинення передбачених цим Кодексом дій з використанням підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи такі дії вчиняються в такому порядку: подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.

У той же час на підставі вимог наказу Державної судової адміністрації України від 01.06.2020 №429 "Про запровадження в дослідну експлуатацію підсистем "Електронний суд" та "Електронний кабінет"" з 01.06.2020 запроваджено в дослідну експлуатацію підсистеми "Електронний суд" та "Електронний кабінет" (далі - Підсистеми) у всіх місцевих, апеляційних судах України (крім Київського апеляційного суду) та Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду, та з 01.07.2020 - в Касаційному господарському суді у складі Верховного Суду (далі - пілотні суди).

Крім того, з 05.10.2021 розпочато функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (окремих модулів), у зв`язку з чим з 05.10.2021 згідно чч. 5-7 ст. 18 КАС України суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу на їх офіційні електронні адреси, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.

Відповідно до положень п.42 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи засобами ЄСІТС в автоматичному режимі здійснюється перевірка наявності в особи зареєстрованого Електронного кабінету.

У разі наявності в особи Електронного кабінету засобами ЄСІТС забезпечується надсилання до автоматизованої системи діловодства підтвердження доставлення до Електронного кабінету користувача документа у справі.

В іншому випадку до автоматизованої системи діловодства надходить повідомлення про відсутність в особи зареєстрованого Електронного кабінету.

Так, відповідно до довідки про доставку електронного листа документ в електронному вигляді "Ухвала про залишення позовної заяви без руху" від 25.07.23 по справі № 440/10253/23 (суддя І.Г. Ясиновський) було надіслано одержувачу ОСОБА_1 в його електронний кабінет. Документ доставлено до електронного кабінету: 25.07.23 19:01.

Отже, враховуючи, що таке надіслання здійснено після 17 години та в силу положень частини другої статті 127 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач отримав 26 липня 2023 року Ухвалу Полтавського окружного адміністративного суду від 25.07.2023 про залишення позовної заяви без руху, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа.

Разом з тим, позивач вимоги ухвали суду про залишення позовної заяви без руху у встановлений в такій ухвалі строк не виконав, недоліки позовної заяви не усунув.

Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку про необхідність повернення позовної заяви позивачеві.

Частиною шостою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, що про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху або про повернення позовної заяви надсилається особі, яка подала позовну заяву, не пізніше наступного дня після її постановлення.

Звернути увагу позивача, що частиною восьмою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

При цьому, суд враховує, що відповідна позовна заява подана до Полтавського окружного адміністративного суду через підсистему "Електронний суд", відтак позовну заяву ОСОБА_1 до Ради адвокатів Полтавської області та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області про визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити певні дії належить повернути позивачу, шляхом направлення відповідної ухвали через підсистему "Електронний суд" до електронного кабінету заявника без окремого повернення позовної заяви та роздрукованих судом самостійно додатків до неї засобами поштового зв`язку, зокрема ДП Укрпошти.

На підставі викладеного, керуючись статтями 169, 248, 294, пунктом 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України,

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Ради адвокатів Полтавської області та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області про визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити певні дії - повернути позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення судового рішення шляхом подання апеляційної скарги в порядку, визначеному частиною восьмою статті 18, частинами сьомою-восьмою статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, а також з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених підпунктом 15.5 підпункту 15 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.Г. Ясиновський

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення14.08.2023
Оприлюднено15.08.2023
Номер документу112809151
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу забезпечення функціонування органів прокуратури, адвокатури, нотаріату та юстиції (крім категорій 107000000), зокрема у сфері адвокатури

Судовий реєстр по справі —440/10253/23

Ухвала від 14.08.2023

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

І.Г. Ясиновський

Ухвала від 25.07.2023

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

І.Г. Ясиновський

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні