Ухвала
від 15.08.2023 по справі 539/2956/23
ЛУБЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 539/2956/23

Провадження № 1-кс/539/612/2023

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 серпня 2023 року м. Лубни

Слідчий суддя Лубенського міськрайонного суду ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача СД Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.05.2023 року за №42023172040000045, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239-2 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Дізнавач СД Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_4 , за погодженням прокурора Лубенської окружної прокуратури, звернулася до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 з можливістю їх вилучення.

Клопотання мотивоване тим, що сектором дізнання Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у вищевказаному кримінальному провадженні.

У ході досудового розслідування встановлено, що невстановлені особи на території Лубенського району за межами населеного пункту с. Вільшанка незаконно заволоділи землями водного фонду, а саме прибережної захисної смуги річки Вільшанка, поряд із земельною ділянкою площею 0,1252 га, кадастровий номер 5322884602:02:006:0004.

Згідно з інформацією з ІНФОРМАЦІЯ_1 №2204/01-05 від 04.09.2020, поряд із земельною ділянкою з кадастровим номером 5322884602:02:006:0004 протікає природний водний об`єкт - річка Вільшанка, права притока р. Сули.

Загальні відомості про річку, основні зведені дані про її водний режим, фізико-географічні, геологічні особливості, використання природних ресурсів і екологічну обстановку в її басейні для оцінки екологічного стану річки та оперативного використання цих даних під час вирішення питань комплексного використання водних ресурсів і охорони від забруднення, розробки прогнозу і заходів щодо оздоровлення річки відображені в паспорті річки, що розробляється відповідно до Порядку складання паспортів річок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 347. Цей Порядок визначає механізм складання паспортів річок.

Паспорт р. Вільшанка, виготовлений в 1990 році ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Відповідно до ст. 79 Водного кодексу України «Класифікація річок України» річка Вільшанка має статус «мала річка». Згідно ст. 88 Водного кодексу України та ст. 60 Земельного кодексу України, з метою охорони поверхневих водних об`єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності, по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) для малих річок, законодавчо встановлюються прибережні захисні смуги шириною 25 метрів, якщо крутизна схилів перевищує три градуси, мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється.

Згідно ст. 80 Водного кодексу України з метою охорони водності малих річок забороняється, у тому числі, надавати земельні ділянки у заплавах річок під будь-яке будівництво (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд), а також для садівництва та городництва, здійснювати інші роботи, що можуть негативно впливати чи впливають на водність річки і якість води в ній.

Водокористувачі та землекористувачі, землі яких знаходяться в басейні річок, забезпечують здійснення комплексних заходів щодо збереження водності річок та охорони їх від забруднення і засмічення.

Відповідно до пункту «а» ч.1 ст. 58 Земельного кодексу України та ст.4 Водного кодексу України до земель водного фонду належать землі, зайняті морями, річками, озерами, водосховищами, іншими водними об`єктами, болотами, а також островами. Крім того, до земель водного фонду України відносяться землі, на яких хоча і не розташований водний фонд, але за своїм призначенням вони сприяють функціонуванню водного фонду.

Так, за положеннями ст. 4 Водного кодексу України, ст. 58 Земельного кодексу України до таких земель відносяться землі зайняті прибережними захисними смугами вздовж морів, річок та навколо водойм; гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами та каналами, а також землі, виділені під смуги відведення для них; береговими смугами водних шляхів.

Відповідно до ст. 35 Закону України «Про охорону земель» власники і землекористувачі, в тому числі орендарі, земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності зобов`язані, зокрема: проводити на земельних ділянках господарську діяльність способами, які не завдають шкідливого впливу на стан земель та родючість ґрунтів; підвищувати родючість ґрунтів та зберігати інші корисні властивості землі на основі застосування екологобезпечних технологій обробітку і техніки, здійснення інших заходів, які зменшують негативний вилив на ґрунти, запобігають безповоротній втраті гумусу, поживних елементів тощо; дотримуватися нормативів при здійсненні протиерозійних, агротехнічних, агрохімічних, меліоративних та інших заходів, пов`язаних з охороною земель, збереженням і підвищенням родючості ґрунтів; забезпечувати додержання встановленого законодавством України режиму використання земель, що підлягають особливій охороні; забезпечувати використання земельних ділянок за цільовим призначенням та дотримуватися встановлених обмежень (обтяжень) на земельну ділянку; забезпечувати захист земель від пожеж, ерозії, виснаження, забруднення, засмічення, засолення, осолонцювання, підкислення, перезволоження, підтоплення, зростання бур`янами, чагарниками і дрібноліссям; уживати заходів щодо запобігання негативному і екологонебезпечному впливу на земельні ділянки та ліквідації наслідків цього впливу.

З метою проведення повного, всебічного та об`єктивного досудового розслідування обставин вчинення кримінального правопорушення, а також у зв`язку з необхідністю отримання інформації, що зберігається у ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме оригіналу паспорту річки Вільшанка, виготовленого в 1990 році ІНФОРМАЦІЯ_2 » дізнавач прохає надати групі дізнавачів СД Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області тимчасовий доступ до вказаного документу з можливістю його вилучення.

У судове засідання дізнавач не з`явилася, надавши слідчому судді письмову заяву про розгляд клопотання без її участі, вимоги клопотання підтримує.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 у судове засідання не з`явився, хоча про час та місце розгляду клопотання був повідомлений завчасно. Про причини своєї неявки слідчого суддю не повідомив.

Слідчий суддя, дослідивши зміст клопотання, надані докази, прийшов до наступного висновку.

Під час розгляду клопотання встановлено, що 23.05.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне провадження за №42023172040000045, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 239-1 КК України за фактом незаконно заволоділи землями водного фонду, а саме прибережної захисної смуги річки Вільшанка, поряд із земельною ділянкою площею 0,1252 га, кадастровий номер 5322884602:02:006:0004.

У зв`язку із вчиненням вищевказаного кримінального правопорушення, необхідністю проведення повного, всебічного та об`єктивного досудового розслідування, обставин вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність отримання інформації, а саме оригіналу паспорту річки Вільшанка, виготовленого в 1990 році ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Вказаний документ перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою АДРЕСА_1 .

Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх.

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу .

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України,слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Враховуючи вищевикладене, для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування кримінального провадження, для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 31 Конституції України, ст. ст. 26, 131, 132, 159, 162, 163, 309 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання дізнавача СД Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.05.2023року за№42023172040000045,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.239-2КК України задовольнити.

Надати тимчасовий доступ групі дізнавачів СД Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , до документів, що зберігаються у ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою АДРЕСА_1 , а саме оригіналу паспорту річки Вільшанка, виготовленого в 1990 році ІНФОРМАЦІЯ_2 », з можливістю його вилучення.

Строк дії ухвали до 15.09.2023 року.

Відповідно до ч.1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Лубенського міськрайонного суду ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення15.08.2023
Оприлюднено02.05.2024
Номер документу112860195
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —539/2956/23

Ухвала від 22.04.2024

Кримінальне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Даценко В. М.

Ухвала від 15.08.2023

Кримінальне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Даценко В. М.

Ухвала від 04.07.2023

Кримінальне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Даценко В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні