Ухвала
від 05.04.2023 по справі 757/68731/21-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/68731/21-ц

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 квітня 2023 року Печерський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді - Вовк С. В.,

при секретарі судових засідань - Брачун О. О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві, у залі суду, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «К.А.Н.» про стягнення відшкодування матеріальної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, у якому просив стягнути з відповідача 39 453, 14 грн відшкодування майнових збитків, в обґрунтування якого вказав, що внаслідок падіння снігової брили із будівлі бізнес-центру «Сенатор», розташованому у АДРЕСА_1 , було пошкоджено його автомобіль марки «Honda Civic» (реєстраційний номер НОМЕР_1 ). Автомобіль позивача під час події був запаркований у дворі будинку АДРЕСА_2 , де мешкає позивач.

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 05 січня 2022 року у справі відкрито провадження для розгляду справи у спрощеному позовному провадженні без виклику сторін.

02 червня 2022 року засобами поштового зв`язку до суду надійшов відзив на позов, у якому відповідач позов не визнав, зазначаючи, що ТОВ «Креативний штат Сенатор» не володіє нерухомим майном, у тому числі, а не виключно, бізнес-центром «Сенатор». Окрім того, з огляду на фото-підтвердження, надані представником позивача, позивач порушив підпункт «е» п. 15.10 ст. 15 і підпункт «б» п. 26.2 ст. 26 Правил дорожнього руху, запаркувавши автомобіль у неналежному місці.

07 липня 2022 року представник позивача подав клопотання про заміну сторони відповідача з ТОВ «Креативний штат Сенатор» на ТОВ «К.А.Н.», котрий є власником бізнес-центру «Сенатор».

Суд, вивчивши подану заяву, дослідивши матеріали справи у межах ініційованого питання, вбачає підстави для задоволення заяви, виходячи з наступного.

За приписами частини першої ст. 48 ЦПК України, сторонами у цивільному процесі є позивач і відповідач, саме останній є особою, яка є процесуальним суб`єктом, який на думку позивача, своєю діяльністю (діями або бездіяльністю) порушив його права та до якого позивач направляє свої позовні вимоги (свій позов) звернувшись при цьому до органу суду.

Відповідач є обов`язковим учасником цивільного процесу - його стороною. Основною ознакою сторін цивільного процесу є їхня особиста і безпосередня заінтересованість; саме сторони є суб`єктами правовідношень, з приводу яких виник спір. Крім того, відповідач є тією особою, на яку вказує позивач як на порушника свого права.

Тобто, відповідач це особа, яка, на думку позивача, або відповідного правоуповноваженого суб`єкта, порушила, не визнала чи оспорила суб`єктивні права, свободи чи інтереси позивача. Відповідач залучається до розгляду справи у зв`язку з позовною вимогою, яка пред`являється до нього. При цьому, неналежний відповідач це особа, залучена позивачем як відповідач, стосовно якої встановлено, що вона не повинна відповідати за пред`явленим позовом за наявності даних про те, що обов`язок виконати вимоги позивача лежить на іншій особі - належному відповідачеві.

Враховуючи наведене, за результатами розгляду справи суд відмовляє в позові до неналежного відповідача та приймає рішення по суті заявлених вимог щодо належного відповідача.

Якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання за клопотанням позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, як передбачено частиною другою ст. 51 ЦПК України.

Як вбачається із змісту позовної заяви, 21 лютого 2021 року внаслідок падіння снігової брили із будівлі бізнес-центру «Сенатор», розташованому у АДРЕСА_1 , було пошкоджено автомобіль марки «Honda Civic» (реєстраційний номер НОМЕР_1 ), який належить ОСОБА_1 .

Положення частини другої ст. 51 ЦПК України має імперативний характер, враховуючи також, що позивач самостійно визначає особу, яка, на його думку, несе юридичну відповідальність за порушення його майнових, особистих немайнових прав. В той же час, визначення відповідачів, предмета та підстав спору є правом позивача, натомість встановлення належності відповідачів й обґрунтованості позову - обов`язком суду, який виконується під час розгляду справи.

Згідно із частиною четвертою ст. 51 ЦПК України, про залучення співвідповідача чи заміну неналежного відповідача постановляється ухвала, за клопотанням нового відповідача або залученого співвідповідача розгляд справи починається спочатку.

Виходячи з вищевикладених обставин, суд вважає за доцільне замінити неналежного відповідача на належного - ТОВ «К.А.Н.» (код ЄДРПОУ 31611715), з метою повного, всебічного та об`єктивного судового розгляду, встановлення всіх обставин, що мають юридичне значення, та з метою недопущення обмеження законних прав осіб, на інтереси та обов`язки яких може вплинути розгляд справи та постановлене судове рішення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1-20, 43, 48-51, 258-261, 274-279, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суд,

УХВАЛИВ:

Задовольнити заяву про заміну неналежного відповідача на належного.

Замінити особу неналежного відповідача з Товариства з обмеженою відповідальністю «Креативний штат Сенатор» (код ЄДРПОУ 42732933, вул. Князів Острозьких, буд. 32/2, м. Київ) на належного - Товариство з обмеженою відповідальністю «К.А.Н.» (код ЄДРПОУ 31611715, вул. Князів Острозьких, буд. 32/2, м. Київ) у справі за позовом ОСОБА_1 про стягнення відшкодування матеріальної шкоди.

Не пізніше п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали, до початку розгляду справи по суті, відповідач має право надіслати відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову до суду з підтвердженням направлення позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Позивач не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву, до початку розгляду справи по суті, має право підготувати відповідь на відзив, виклавши письмово свої міркування, аргументи, надати відповідні докази, та направити відповідачу та суду з підтвердженням такого направлення учаснику справи.

Відповідач не пізніше п`яти днів з дня отримання відповіді позивача на відзив, до початку розгляду справи по суті, має право підготувати заперечення на відповідь на відзив, та направити позивачу й суду з підтвердженням такого направлення учасникам справи.

Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Ухвала не підлягає оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя С. В. Вовк

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення05.04.2023
Оприлюднено18.08.2023
Номер документу112862934
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —757/68731/21-ц

Рішення від 05.07.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Вовк С. В.

Ухвала від 05.04.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Вовк С. В.

Ухвала від 05.01.2022

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Вовк С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні