Ухвала
від 16.08.2023 по справі 911/2458/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"16" серпня 2023 р. Справа № 911/2458/23

Господарський суд Київської області у складі судді Щоткіна О.В., розглянувши матеріали позовної заяви у справі

за позовом Приватного акціонерного товариства «Космос»

до учасника Приватного акціонерного товариства «Космос» ОСОБА_1

про визнання недійсним протоколу позачергових зборів

встановив:

Приватне акціонерне товариство «Космос» (далі ПрАТ «Космос») звернулося до Господарського суду Київської області із позовною заявою від 08.08.2023 до учасника ПрАТ «Космос» ОСОБА_1 , у якій просить суд визнати протокол позачергових зборів ПрАТ «Космос» б/н від 21.08.2020, що був зареєстрований в реєстрі приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Кондратенком Миколою Івановичем, реєстраційний № 799,800, яким було засвідчено справжність підписів голови зборів ОСОБА_2 та секретаря зборів ОСОБА_3 , недійсним.

Дослідивши зміст позовної заяви та доданих до неї документів, суд встановив наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, виходячи з такого.

Відповідно до пункту 5 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) позовна заява повинна містити, зокрема: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно із частиною другою статті 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Статтею 73 ГПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються, у тому числі письмовими, речовими і електронними доказами.

Відповідно до статті 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи (стаття 78 ГПК України).

Суд зауважує на те, що долучена до позовної заяви копія оскаржуваного протоколу позачергових зборів ПрАТ «Космос» від 21.08.2020, виготовлена неякісно (розмитий та нечіткий текст), що позбавляє можливості достовірно встановити зміст цього документа в цілому та, відповідно, обставини, що входять до предмета доказування.

Крім того слід зазначити, що за приписами статті 45 ГПК України сторонами в судовому процесі позивачами і відповідачами можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу. Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу. Відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.

Відповідно до пунктів 2, 4 частини третьої статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи-підприємця (для фізичних осіб-підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.

У вступній частині позовної заяви в якості відповідача позивач зазначив учасника ПрАТ «Космос» ОСОБА_1 , водночас прохальна частина позову містить вимогу, пред`явлену до ПрАТ «Космос». Тобто, виходячи із змісту позовних вимог, позивачем і відповідачем є одна й та сама особа. Враховуючи зазначене, позивачу необхідно визначитись із особою, до якої він пред`являє позовні вимоги, та, як наслідок, із суб`єктним складом сторін у справі, виходячи із передбачено законом способу захисту порушеного права.

Також відповідно до пункту 1 частини першої статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Приписами частини першої статті 172 ГПК України встановлено, що позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

До позовної заяви в якості доказів відправлення учасникам справи копій позовної заяви та доданих до неї документів додано накладні Укрпошти від 08.08.2023 № 0870007646652 та № 0870007646660.

Суд зазначає, що за відсутності опису вкладення у цінний лист, який містить перелік відправленої кореспонденції, поштова накладна не може вважатись належним доказом відправлення копії позовної заяви і доданих до неї документів учасникам справи, оскільки зі змісту поштової накладної неможливо встановити яка саме кореспонденція надсилалась на адресу відповідного учасника справи.

Суд звертає увагу на те, що відповідно до вимог Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і підтверджує факт надання послуги відділенням зв`язку.

За приписами пунктів 59, 61 зазначених Правил внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля.

Отже належними доказами відправлення копії позовної заяви і доданих до неї документів учасникам справи є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Також суд зауважує, що у зв`язку із зазначенням у вступній частині позовної заяви в якості відповідача, фізичної особи, що не є підприємцем, суд здійснив запит до Єдиного державного демографічного реєстру та отримав відповідь № 183669 від 14.08.2023, відповідно до якої місце проживання ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ) зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 . Позивач у вступній частині позову зазначив місце проживання учасника ПрАТ «Космос» ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , яка є відмінною від зареєстрованої у Єдиному державному демографічному реєстрі.

Враховуючи зазначене, при усуненні недоліків позовної заяви в частині остаточного визначення суб`єктного складу сторін у справі, позивачу слід врахувати встановлене судом зареєстроване місце проживання ОСОБА_2 .

Відповідно до частини першої статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Способами усунення недоліків позовної заяви ПрАТ «Космос» є:

1) подання до суду належним чином засвідченої та придатної для читання копії оскаржуваного протоколу позачергових зборів ПрАТ «Космос» від 21.08.2020;

2) визначення суб`єктного складу сторін у справі відповідно до вимог Господарського процесуального кодексу України з огляду на зміст позовних вимог, виходячи із передбаченого законом ефективного способу захисту порушеного права;

3) подання до суду належних доказів надіслання (опис вкладення у цінний лист та фіскальний чек) учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів, а також документів та/або пояснень, складених на усунення недоліків позовної заяви.

Керуючись статтями 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

ухвалив:

1. Залишити без руху позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Космос» від 08.08.2023.

2. Встановити Приватному акціонерному товариству «Космос» строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків до десяти днів з дня вручення цієї ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Щоткін

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення16.08.2023
Оприлюднено21.08.2023
Номер документу112868914
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління

Судовий реєстр по справі —911/2458/23

Ухвала від 12.09.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Щоткін О.В.

Ухвала від 16.08.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Щоткін О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні