ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 500/5145/23
21 серпня 2023 рокум.ТернопільСуддя Тернопільського окружного адміністративного суду Дерех Н.В., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали Державного підприємства спеціального зв`язку в особі Тернопільського обласного вузлу спеціального зв`язку до Головного управління ДПС у Тернопільській області про визнання протиправною та скасування вимоги, -
ВСТАНОВИВ:
16 серпня 2023 року до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державного підприємства спеціального зв`язку в особі Тернопільського обласного вузлу спеціального зв`язку до Головного управління ДПС у Тернопільській області про визнання протиправною та скасування вимоги.
У відповідності до вимог пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161,172 цього Кодексу.
Відповідно до частин першої, другої ст.46 КАС України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб`єкти владних повноважень.
В позовній заяві позивачем зазначено Державне підприємство спеціального зв`язку в особі Тернопільського обласного вузлу спеціального зв`язку.
Як слідує з відомостей з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, Державне підприємство спеціального зв`язку (код ЄДРПОУ 24366929) та Тернопільський обласний вузол спеціального зв`язку (код ЄДРПОУ 01188000) є самостійними юридичними особами, кожна з яких, на думку суду, може бути позивачем в адміністративній справі.
Відтак, при зверненні до суду з даним позовом позивачу слід визначитись із суб`єктним складом позивача.
Крім цього, частиною третьою статті 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Порядок сплати судового збору регламентовано Законом України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір". Згідно з частиною першою статті 3, частиною першою статті 4 цього Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством; судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За нормами статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" з 1 січня 2023 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2684 гривень.
Дана позовна заява містить одну позовну вимогу майнового характеру (ціна позову 282933,73 грн.), з огляду на що при зверненні до суду з даним позовом позивачу слід сплатити 4244,01 грн., подавши докази такої сплати.
Згідно з частиною сьомою ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
При цьому, до позовної заяви позивачем додано платіжну інструкцію №1979 від 02.08.2023 про сплату судового збору у розмірі 2684,00 грн.
Судом встановлено, що згідно бази даних КП "Діловодство спеціалізованого суду", у справі №500/5145/23 відсутнє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України по вказаній квитанції, поряд із цим наявне підтвердження зарахування суми сплаченого судового збору згідно вказаної квитанції у іншій адміністративній справі №500/4879/23, що підтверджується Випискою про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Отже, докази сплати судового збору у розмірі 2684,00 грн вже було подано позивачем в іншій адміністративній справі (№500/4879/23), і вказана сума судового збору зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України, що підтверджується виписками про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Наведене свідчить, що позивачем в порушення вимог частини третьої ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України не додано до позовної заяви документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, а платіжна інструкція №1979 від 02.08.2023 є доказом сплати судового збору у іншій адміністративній справі.
Таким чином, позивачу слід сплатити 4244,01 грн судового збору, враховуючи вимоги підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 та частиною сьомою ст. 6 Закону України "Про судовий збір", з врахуванням суб`єктного складу позивача.
Вказаний судовий збір слід сплатити за реквізитами Тернопільського окружного адміністративного суду: УК у м.Тернополi/м.Тернопiль/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37977599; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA678999980313101206084019751; Код класифікації доходів бюджету 22030101; Призначення платежу *;101;
Належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв`язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Наведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам, процесуального законодавства, тому її слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, у такий спосіб:
1) визначитись із суб`єктним складом позивача;
2) сплатити 4244,01 грн судового збору, враховуючи вимоги підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 та частиною сьомою ст. 6 Закону України "Про судовий збір", з врахуванням суб`єктного складу позивача.
З урахуванням зазначеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 256, 293 КАС, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Державного підприємства спеціального зв`язку в особі Тернопільського обласного вузлу спеціального зв`язку до Головного управління ДПС у Тернопільській області про визнання протиправною та скасування вимоги, залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання необхідних документів на адресу суду:46021 м.Тернопіль, вул. Грушевського, 6.
Роз`яснити позивачу, що уразі не усунення зазначених недоліків у встановлений судом строк, відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 КАС позовна заява буде повернута останньому.
Копію ухвали направити позивачу.
Роз`яснити учасникам справи, що адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Оскарження ухвали окремо від рішення суду не допускається. Заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяДерех Н.В.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2023 |
Оприлюднено | 23.08.2023 |
Номер документу | 112943499 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших зборів |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Дерех Надія Володимирівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Дерех Надія Володимирівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Дерех Надія Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні