Справа № 576/1279/23
Провадження № 1-кп/589/531/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 серпня 2023 року
Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 185, ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 185 КК України, клопотання прокурора про призначення судово-психіатричної експертизи, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляді суду перебуває вищевказане кримінальне провадження.
В судовому засіданні прокурор заявив клопотання про призначення щодо обвинуваченого судово-психіатричної експертизи. В обгрунтування клопотання зазначив, що така ж екпертиза вже була проведена під час досудового розслідування та ОСОБА_4 було визнано осудним, проте відомо, що наразі він перебуває на лікуванні у психіатричній лікарні, а тому виникла необхідність у повторному проведенні судово-психіатричної експертизи, на вирішення якої запропонував поставити питання: Чи може на даний час обвинувачений усвідомлювати свої дії та керувати ними та чи може бути осудним?
Захисник підтримав клопотання прокурора.
Суд, вислухавши думку учасників кримінального провадження, вивчивши матеріали кримінального провадження, дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 332 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторін кримінального провадження або потерпілого за наявності підстав, передбачених статтею 242 цього Кодексу, має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, експерту або експертам.
Згідно з ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
За змістом п. 3 ч. 2 ст. 242 КПК України експертиза проводиться для визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності.
Згідно ч. 1 ст. 509 КПК України, слідчий, прокурор зобов`язані залучити експерта (експертів) для проведення психіатричної експертизи у разі, якщо під час кримінального провадження будуть встановлені обставини, які дають підстави вважати, що особа під час вчинення суспільно небезпечного діяння була в неосудному або обмежено осудному стані або вчинила кримінальне правопорушення в осудному стані, але після його вчинення захворіла на психічну хворобу, яка позбавляє її можливості усвідомлювати свої дії або керувати ними.
Такими обставинами, зокрема, є:
1) наявність згідно з медичним документом у особи розладу психічної діяльності або психічного захворювання;
2) поведінка особи під час вчинення суспільно небезпечного діяння або після нього була або є неадекватною (затьмарення свідомості, порушення сприйняття, мислення, волі, емоцій, інтелекту чи пам`яті тощо).
Під час судового розгляду справи стало відомо, що обвинувачений наразі проходить лікування у КНП СОР «Обласна клінічна спеціалізована лікарня» (м. Ромни).
Оскільки визначення психічного стану обвинуваченого відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 91 КПК України, є обставиною, що підлягає доказуванню у кримінальному провадженні, суд вважає, що для вирішення питання про наявність у ОСОБА_4 психічного захворювання або розладу та його здатності усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними, у справі необхідно призначити амбулаторну судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам Сумської філії судово-психіатричних екпертиз Державної установи «Інститут психіатрії судово-психіатричної екпертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України».
При цьому, суд зауважує, що питання про осудність особи є правовим та не відноситься до компетенції експерта, а вирішується виключно судом з урахуванням висновку судово-психіатричної експертизи.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 242, 331, 332, 350, 376, 395, 509 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Призначити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судово-психіатричну амбулаторну експертизу, на вирішення якої поставити наступні запитання:
Чи страждає ОСОБА_4 на даний час будь-якими психічними захворюваннями, які б позбавляли його можливості усвідомлювати свої дії, керувати ними, якщо так, то якими саме?
Проведення експертизи доручити Сумській філії судово-психіатричних екпертиз Державної установи «Інститут психіатрії судово-психіатричної екпертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України» (проспект М.Лушпи, 54, м. Суми), попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.
Для проведення експертизи експертам направити ОСОБА_4 та матеріали кримінального провадження за його обвинуваченням (за вимогою експерта).
Про час та місце проведення експертизи відповідальною особою Комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради «Обласна клінічна спеціалізована лікарня» повідомити ОСОБА_4 та його захисника адвоката ОСОБА_5 (вул. Інститутська, 32, м. Глухів, Сумська область).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_1
Суд | Шосткинський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2023 |
Оприлюднено | 24.08.2023 |
Номер документу | 112960778 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Шосткинський міськрайонний суд Сумської області
Прачук О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні