Ухвала
від 17.08.2023 по справі 523/5061/23
СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 523/5061/23

Провадження №2/523/2882/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" серпня 2023 р. м. Одеса

Суворовський районний суд міста Одеси в складі:

головуючого судді- Аліна С.С.

за участю секретаря судового засідання Сервачук О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача Приватного підприємства «КК «Коін» - Макаренко В.С. про направлення цивільної справи за позовом Приватного підприємства «КК «Коін» до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості, за підсудністю, -

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Суворвоського районного суду м. Одеси перебуває цивільна справа за позовом Приватного підприємства «КК «Коін» до ОСОБА_1 .

17 серпня 2023 року до суду від представника позивача Приватного підприємства «КК «Коін» - Макаренко В.С. надійшло письмове клопотання про направлення вищевказаної справи за підсудністю до Приморського районного суду м. Одеси.

Своє клопотання обґрунтовує тим, що протягом розгляду справи сталися зміни у судовій практиці.

Сторони у судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду справи повідомлялися судом належним чином.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання представника відповідача про направлення справи за підсудністю до Приморського районного суду м. Одеси є обґрунтованим, є доказаним, тому підлягає задоволенню з наступних підстав.

Предметом заяви у цій справі є зобов`язання, які випливають з надання житлово -комунальних послуг до квартири, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Отже, такі послуги надаються за місцем знаходження нерухомого майна.

З урахуванням наведеного, позов про стягнення заборгованості за комунальні послуги має пред`являтися за місцем знаходження нерухомого майна, тобто за правилами виключної підсудності.

Висновки суду узгоджуються з правовою позицією Верховного Суду, викладеною в постанові від 10.04.2019 р. у справі №638/1988/17.

Згідно з висновком Верховного суду, викладеним у постанові від 10 квітня 2019 року (справа № 638/1988/17, провадження № 61-30812св18), позов про стягнення заборгованості за надання послуг з утримання нерухомого майна має пред`являтися за місцем знаходження цього майна, за правилами виключної підсудності, оскільки предметом позову є зобов`язання, які випливають з надання послуг постачання електричної енергії, централізованого постачання холодної води та водовідведення, газопостачання, які надаються за місцем знаходження нерухомого майна.

Таким чином, розгляд даної справи територіально не підсудний Суворовському районному суду м. Одеси, оскільки нерухоме майно знаходиться за адресою: квартира АДРЕСА_1 , що територіально відноситься до Приморського районного суду м. Одеси.

Відповідно до ч. 9 ст. 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 ЦПК України.

Згідно із п. 1 ч. 1ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до положень ст.32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому ст. 31 ЦПК України, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

У відповідності до ч.4 ст. 263 ЦПК при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Перевіривши матеріали справи, суд вважає за необхідне направити вказану цивільну справу за підсудністю до Приморського районного суду м. Одеси .

Керуючись ст. ст.27,31,187,260,353 ЦПК України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Цивільну справу за № 523/5061/23 за позовом Приватного підприємства«КК «Коін»до ОСОБА_1 ,про стягненнязаборгованості - передати за підсудністю до Приморського районногосуду м.Одеси для розгляду.

Копію ухвали направити сторонам для відома.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду шляхом подачі протягом п`ятнадцяти днів апеляційної скарги з дня її проголошення.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Повний текст ухвали складено та підписано 17.08.2023 року.

Суддя: Аліна С.С.

СудСуворовський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення17.08.2023
Оприлюднено24.08.2023
Номер документу112961119
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них інших видів кредиту

Судовий реєстр по справі —523/5061/23

Ухвала від 04.02.2025

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сєвєрова Є. С.

Рішення від 09.01.2025

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Чернявська Л. М.

Ухвала від 24.12.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Чернявська Л. М.

Ухвала від 05.10.2023

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Чернявська Л. М.

Ухвала від 17.08.2023

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Аліна С. С.

Ухвала від 27.03.2023

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Аліна С. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні