ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"21" серпня 2023 р. Справа № 911/2540/23
Суддя Шевчук Н.Г. розглянувши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю "Західна нафтогазова компанія", 01054, місто Київ, вулиця Кониського Олександра, будинок 15, офіс 52
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ольшаницький каменедробильний завод", 09643, Київська область, Рокитнянський район, село Бушеве, вулиця Гранітна, будинок 1
про стягнення 896 267,97 грн пені, інфляційних втрат 3% річних
встановив:
До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Західна нафтогазова компанія" з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ольшаницький каменедробильний завод" про стягнення заборгованості у розмірі 896 267,97 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції, трьох процентів річних та пені. Оскільки, відповідач прострочив виконання грошового зобов`язання за договором поставки нафтопродуктів № ЗН-МО-3021 від 08.07.2021, позивач звернувся до суду за захистом свого порушеного права та просить стягнути з відповідача 501 570,29 грн пені, 356 986,90 грн інфляційних та 37 710,78 грн 3% річних.
Відповідно до приписів статті 176 Господарського процесуального кодексу України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про прийняття до розгляду позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Західна нафтогазова компанія" з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ольшаницький каменедробильний завод" про стягнення заборгованості та відкриття провадження у справі.
Водночас відповідно до змісту прохальної частини позовної заяви, Товариство з обмеженою відповідальністю "Західна нафтогазова компанія" просить суд визнати справу малозначною та призначити розгляд за правилами спрощеного позовного провадження із викликом сторін.
Відповідно до статей 12, 247 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до частини п`ятої статті 12 Господарського процесуального кодексу України малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до приписів статті 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує, 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частини четвертої цієї ж статті, у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи:
1) про банкрутство;
2) за заявами про затвердження планів санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство;
3) у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій);
4) у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності, крім справ про стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
5) у спорах, що виникають з відносин, пов`язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції;
6) у спорах між юридичною особою та її посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, заподіяних такою посадовою особою юридичній особі її діями (бездіяльністю);
7) у спорах щодо приватизації державного чи комунального майна;
8) в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
9) інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 3-8 цієї частини.
Відповідно до частини другої статті 250 Господарського процесуального кодексу України у випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може:
1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або
2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Аналізуючи вимоги процесуального законодавства, суд зазначає, що спрощене позовне провадження здійснюється за правилами, встановленими Господарським процесуальним кодексом України для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у Главі 10 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України.
Особливостями спрощеного позовного провадження є: визнання справи малозначною та розгляд її за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, а також розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження із проведенням першого судового засідання у справі, яке проводиться не пізніше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Також до особливостей даного провадження відноситься: якщо суд визнає матеріали справи малозначними, то така справа розглядається тільки в порядку спрощеного провадження, що унеможливлює перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
У випадку, передбаченому частиною другою статті 247 Господарського процесуального кодексу України, процесуальний кодекс надає право відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, вирішення питання по якій визначає частина четверта статті 250 Господарського процесуального кодексу України.
Таким чином, беручи до уваги ціну позову у цій справі (896 267,97 грн), яка перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, суд не може визнати матеріали справи № 911/2540/23 малозначними.
Разом з тим, враховуючи критерії частин другої та третьої статті 247 Господарського процесуального кодексу України, суд доходить висновку, що справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Західна нафтогазова компанія" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ольшаницький каменедробильний завод" про стягнення 896 267,97 грн пені, 3% річних та інфляційних може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження із призначенням розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Керуючись статтями 12, 247-252, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1.Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Західна нафтогазова компанія" про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження задовольнити.
2.Відкрити провадження у справі № 911/2540/23 за правилами спрощеного позовного провадження.
3. Призначити перше судове засідання на 21.09.2023 о 16:00.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Київської області за адресою:
місто Київ, вулиця Симона Петлюри, будинок 16/108.
4. Повідомити учасників справи в порядку частини другої статті 120 Господарського процесуального кодексу України про судове засідання. Явка представників сторін у судове засідання не є обов`язковою.
5. Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до статті 250 Господарського процесуального кодексу України.
6.Повідомити відповідача, що відзив на позовну заяву подається до суду протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження (частина перша статті 251 Господарського процесуального кодексу України).
У зазначений строк відповідач має подати суду відзив, який повинен відповідати вимогам статті 165 Господарського процесуального кодексу України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копію відзиву та доданих до нього документів відповідач має надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відзиву до суду та докази надіслання надати суду разом із відзивом на позов.
7.Запропонувати позивачу у строк до п`яти днів з дня отримання відзиву подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу заперечення у порядку, передбаченому статтями 166, 167, 251 Господарського процесуального кодексу України.
8.Зобов`язати учасників справи всі заяви, пояснення, клопотання, заперечення у справі викладати виключно в письмовій формі (частина друга статті 169 Господарського процесуального кодексу України).
9. Сторонам подання доказів по справі здійснювати відповідно до статті 80 Господарського процесуального кодексу України.
10. Рекомендувати учасникам справи необхідні документи (заяви, клопотання, відзиви тощо) надсилати на електронну адресу суду: inbox@ko.arbitr.gov.ua, або шляхом реєстрації у підсистемі "Електронний суд" в електронній формі з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису з урахуванням вимог Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" та Закону України "Про електронні довірчі послуги".
11.Повідомити учасників справи про можливість ознайомитися з текстами всіх судових рішень по справі в Єдиному державному реєстрі судових рішень за вебадресою https://reyestr.court.gov.ua/.
12.Копію даної ухвали надіслати сторонам у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Н.Г. Шевчук
Ухвалу підписано: 21.08.2023
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2023 |
Оприлюднено | 24.08.2023 |
Номер документу | 112966418 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Шевчук Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні