Справа № 752/1441/23
Провадження № 1-кс/752/6228/23
У Х В А Л А
21 серпня 2023 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 ,представника власникамайна адвоката ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі ОСОБА_5 , погоджене заступником начальника відділу прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя ОСОБА_3 , подане в кримінальному провадженні №42022010000000096від 02.08.2022,за ознакамикримінальних правопорушень,передбачених ч.2ст.332КК України, про арешт тимчасово вилученого майна,
встановив:
до слідчого судді надійшло клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі ОСОБА_5 , погоджене заступником начальника відділу прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя ОСОБА_3 , у якому просить накласти арешт на вилучені в ході обшуку від 07.08.2023 року за адресою: АДРЕСА_1 за місцем проживання ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Представник власникамайна адвокат ОСОБА_4 заперечувала проти задоволення клопотання. Посилалась на те, що вилучені грошові кошти є особистими коштами ОСОБА_7 . Також, заперечувала проти вилучення ноутбуків, оскільки, на її думку, електронні інформаційні системи та комп`ютерні системи вилучаються у виключних випадка, про що надала письмові заперечення.
Прокурор ОСОБА_3 у судовому засіданні просив задовольнити клопотання в повному обсязі.
Вивчивши клопотання, та матеріали, якими воно обгрунтовується, прихожу до наступних висновків.
Із матеріалів клопотання вбачається, що Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022010000000096 від 02.08.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, процесуальне керівництво здійснюється прокуратурою Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
В обгрунтування клопотання зазначено, що досудовим розслідуванням встановлено, що службова особа приватного підприємства «ЛюксАвтоКом» ( код ЄДРПОУ 44545233, юридична адреса: Україна, 02121, м. Київ, вул. Автопаркова,буд. 7) спільно з переселенцями з АР Крим та м. Донецьк, які на теперішній час проживають на підконтрольній території України, організовано пасажирські перевезення сполученням «Київ-Донецьк» через територію рф, що вказують на наявність в їх діях ознак організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України.
Відповідно до отриманих даних, вказаною транспортною компанією здійснюються перевезення осіб через неконтрольовану ділянку державного кордону України, а саме тимчасово непрацюючі пункти пропуску у Донецькій Луганській областях ( відповідно до Розпорядження КМ України від 18.02.2015 № 106-р « Про закриття пунктів пропуску через державний кордон») шляхом організації перевезення пасажирів наявними автобусами, які відправляються з м. Києва через країни ЄС та рф до рф до м. Донецької, Запорізької та Херсонської областей до анексованого АР Крим.
Вжитими заходами встановлено, що до вказанох протиправної діяльності причетний директор ПП «ЛюксАвтоКом» - громадянин України ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрований: АДРЕСА_2 , проживає: АДРЕСА_3 та його дружина ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка фактично проживає разом із ОСОБА_8 , за тією ж адресою, та з ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрована: АДРЕСА_1 , а також з невстановленими в ході досудового розслідування особами організували перевезення громадян України поза межами контрольних пунктів в`їзду-виїзду, на яких здійснюється прикордонний контроль.
З цією метою ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_7 використовували канали в месенджерах «Viber» та «Telegram», зокрема на яких розміщувались оголошення про здійснення пасажирських перевезень із м. Києва до м. Донецька, який із 2014 року є тимчасово окупованою територією України та у зворотному напрямку та адміністрували вказані канали.
Так напідставі ухвалислідчого суддіГолосіївського районногосуду м.Києва від 11.07.2023 року, 07.08.2023 було проведено обшук у за місцем проживання ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 в ході якого було виявлено та в подальшому вилучено речі, документи та кошти відповідно до протоколу обшуку.
Слідчий у клопотанні посилається на те, що постановою від 07.08.2023 вилучені в ході обшуку за адресою: АДРЕСА_3 речі та документи визнанні речовим доказом у кримінальному провадженні.
Таким чином, слідчий у клопотанні зазначає, що у органу досудового розслідування виникла необхідність у накладенні арешту на тимчасово вилучене майно з метою збереження речових доказів.
Відповідно до п.7 ст. 237 КПК України, вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Таким чином, у відповідності до ч.3 ст.170 КПК України, є достатні підстави вважати, що вилучені речі та документи можуть відповідати критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України.
Так, до матеріалів клопотання долучена постанова слідчого слідчогоуправління Головногоуправління Національноїполіції вАвтономній РеспубліціКрим там.Севастополі ОСОБА_5 від 07.08.2023 року, якою: 60 купюр номіналом по 50 євро загальною сумою 3000 євро; 62 купюри номіналом по 100$ США номіналом по 50 доларів США 5 купюр; номіналом по 20 - 1 купюра; номіналом по 10-20 купюр; номіналом 1$-1 купюра загальною сумою 6671 долар США, 30 купюр номіналом по 1000 грн, загальною сумою 30000грн.; Ноутбуки марки Асер в корпусі рожевого кольору s/n nxgzleu00487045446600, визнано речовим доказом у кримінальному провадженні №42022010000000096.
Відповідно до ст. 168 КПК України,тимчасово вилучити майно може кожен, хто законно затримав особу в порядку, передбаченомустаттями 207,208цього Кодексу. Кожна особа, яка здійснила законне затримання, зобов`язана одночасно із доставленням затриманої особи до слідчого, прокурора, іншої уповноваженої службової особи передати їй тимчасово вилучене майно. Факт передання тимчасово вилученого майна засвідчується протоколом. Тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.
Відповідно до ч.5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено. У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченоїстаттею 235цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Беручи до уваги вищевикладене, а також враховуючи що, слідчий у відповідності до вимог ч. 5 ст. 171 КПК України звернувся до слідчого судді з клопотанням про арешт вилученого майна, також з метою збереження речового доказу, та забезпечення подальшого повного, всебічного та об`єктивного розслідування вказаного кримінального провадження, клопотання про арешт майна підлягає задоволенню.
На підстав викладеного, керуючись ст. ст. 40, 131, 132, 170-173, 175 Кримінального процесуального кодексу України,-
постановив:
клопотання задовольнити.
Накласти арешт на вилучені в ході обшуку від 07.08.2023 року за адресою: АДРЕСА_1 за місцем проживання ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на:
-60 купюр номіналом по 50 євро загальною сумою 3000 євро;
-62 купюри номіналом по 100$ США номіналом по 50 доларів США 5 купюр; номіналом по 20 - 1 купюра; номіналом по 10-20 купюр; номіналом 1$-1 купюра загальною сумою 6671 долар США,
-30 купюр номіналом по 1000 грн, загальною сумою 30000грн
-Ноутбуки марки Асер в корпусі рожевого кольору s/n nxgzleu00487045446600
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2023 |
Оприлюднено | 02.05.2024 |
Номер документу | 112990035 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні