450/344/14-к
1-в/465/184/23
У Х В А Л А
судового засідання
21.08.2023 року Франківський районний суд м. Львова в складі:
головуючої-судді: ОСОБА_1
при секретарі: ОСОБА_2
з участю прокурора: ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
представника КЗ «ЛОКПЛ» (лікар-психіатр): ОСОБА_5
особи, стосовно якої розглядається заява: ОСОБА_6
розглянувши у закритому судовому засіданні в м.Львові заяву Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» на предмет продовження застосування примусових заходів медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого і проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , який скоїв суспільно-небезпечне діяння, передбачене ч.1 ст.115 КК України,-
в с т а н о в и в:
Заступник медичного директора Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" ОСОБА_7 та лікуючий лікар-психіатр ОСОБА_8 звернулися до суду із заявою щодо продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який скоїв суспільно небезпечне діяння, передбачене ч.1 ст.115 КК України, посилаючись на те, що 22.03.2023 р. ОСОБА_6 був оглянутий комісією лікарів-психіатрів, (висновок комісії лікарів №55 від 22.03.2023 року, яка прийшла до висновку, що останній на даний час страждає параноїдною шизофренією з безперервним перебігом, змішаний тип дефекту, та йому рекомендовано продовжити застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.
В судовому засіданні представник КНП ЛОР "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" - ОСОБА_5 заяву підтримав, просив її задоволити. При цьому, зазначив, що ОСОБА_6 має маячні ідеї, страждає параноїдною шизофренією з безперервним перебігом, змішаний тип дефекту, в нього спостерігаються періодичні загострення психічного стану, критика в пацієнта відсутня. Наведене несе загрозу оточуючим та може погашатися виключно шляхом контрольованого прийому ліків, у зв`язку з чим ОСОБА_6 потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.
Прокурор заяву медичного закладу підтримала, пославшись на встановлений лікарями-психіатрами діагноз і клінічні прояви хвороби ОСОБА_6 , підтверджені відповідним висновком лікарів, які не дають підстав для зміни виду чи скасування застосування примусових заходів медичного характеру.
У судовому засіданні ОСОБА_6 щодо задоволення заяви лікувальної установи заперечив. Поклався на думку свого адвоката.
Захисник ОСОБА_6 адвокат ОСОБА_4 просила заяву задовольнити.
Заслухавши пояснення учасників провадження, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява закладу з надання психіатричної допомоги підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.95 КК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Згідно із ст.17 Закону України "Про психіатричну допомогу", якщо буде потреба продовження госпіталізації в примусовому порядку понад 6 місяців, представник психіатричної установи повинен направити в суд за місцем знаходження психіатричної установи заяву про продовження такої госпіталізації.
За змістом ч.4 ст.19 Закону "Про психіатричну допомогу" особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на шість місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення, продовження або про зміну застосування таких заходів. Після проведення огляду представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі психіатричну допомогу, направляє до суду за місцезнаходженням закладу з надання психіатричної допомоги заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що містить обґрунтування необхідності продовження зміни або припинення застосування примусового заходу медичного характеру відповідно.
Судом встановлено, що примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом застосовані до ОСОБА_6 ухвалою Пустомитівського районного суду Львівської області від 26.02.2014 р. Підставою застосування примусових заходів медичного характеру послужило те, що ОСОБА_6 13.11.2013 року завдав ножем своєму батькові множинні колото-різані рани, від яких останній помер. При цьому, на час вчинення суспільно небезпечних дій ОСОБА_6 страждав на параноїдну шизофренію і не міг усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. В подальшому застосований вид примусових заходів медичного характеру неодноразово змінювався. На даний час ОСОБА_6 відбуває примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом. З 15.07.2021 року пацієнт перебуває на лікуванні у КНП ЛОР "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня".
Відтак з 15.07.2021 року застосовуються примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом щодо ОСОБА_6 , які застосовані ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 31.05.2021 року про зміну виду застосування примусових заходів медичного характеру з посиленого нагляду на продовження примусового лікування у відділенні зі звичайним наглядом щодо ОСОБА_9 .
Постановою Пустомитівського районного суду Львівської області від 26.02.2014 року до ОСОБА_6 застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом.
Ухвалами Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська від 28.08.2014 року, 18.02.2015 року, 26.08.2015 року, 10.02.2016 року, 15.08.2016 року, 02.03.2017 року, 05.10.2017 року, 17.01.2018 року, 31.07.2018 року, 28.12.2018 року, 26.06.2019 року, 12.12.2019 року продовжено примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом.
Також судом встановлено, що ухвалою Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська від 10.06.2020 року ОСОБА_6 змінено заходи медичного характеру із суворим наглядом і переведено для подальшого примусового лікування до психіатричної лікарні у відділення з посиленим наглядом в умовах КП «ВОПЛ» м.Луцька.
Луцьким міськрайонним судом Волинської області від 31.05.2021 року ОСОБА_6 змінено вид застосування примусових заходів медичного характеру з посиленим наглядом на примусове лікування у відділення зі звичайним наглядом у КНП ЛОР ЛОКПЛ в умовах 23 відділення де перебуває до даного часу.
Ухвалами Франківського районного суду м.Львова від 22.10.2021 року, 13.04.2022 року та 06.10.2022 року продовжено застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом хворому ОСОБА_6 .
В подальшому, 22.03.2023 року ОСОБА_6 був оглянутий комісією лікарів-психіатрів, про що складено відповідний висновок №55 від 22.03.2023 р., згідно якого на даний час ОСОБА_6 страждає хронічним психічним захворюванням у формі параноїдної шизофренії, безперервний тип перебігу, змішаний тип дефекту. Враховуючи наявність нерегулярних за частотою загострень парафренної симптоматики, що несуть ймовірну загрозу оточуючим та погашаються контрольованим прийомом ліків, відсутність критики до свог захворювання та скоєного. Комісією лікарів констатовано, що за своїм психічним станом ОСОБА_6 потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.
Також у п.27 вказаного висновку зазначено, що стосовно скоєного та свого психічного стану критика у ОСОБА_6 відсутня, пацієнт має маячні ідеї, які спричиняли конфлікти з іншими хворими та медичним персоналом із погрозами розправи. Незважаючи на проведене лікування досягти стану ремісії на даний час не вдалося, у ОСОБА_6 присутні галюцинаторні переживання.
У зв`язку з цим до ОСОБА_6 доцільно продовжувати застосування примусових заходів медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом. Показань для зміни застосованого виду примусових заходів медичного характеру із госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом на надання амбулаторно психіатричної допомоги в примусовому порядку немає. Відтак заява підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 95 КК України, ст. ст. 512 - 514 КПК України, ст. 19 Закону України "Про психіатричну допомогу", суд -
п о с т а н о в и в :
заяву КНП ЛОР "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" на предмет продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Продовжити застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого і проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , який скоїв суспільно-небезпечне діяння, передбачене ч.1 ст.115 КК України.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу в порядку та строки визначені ст.395 КПК України, протягом семи днів з дня її оголошення до Львівського апеляційного суду. Оскарження ухвали не зупиняє її дії.
Повний текст ухвали виготовлено 22.08.2023 року.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2023 |
Оприлюднено | 25.08.2023 |
Номер документу | 113001838 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Франківський районний суд м.Львова
Мартьянова С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні