Ухвала
від 20.11.2023 по справі 450/344/14-к
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

450/344/14-к

1-в/465/438/23

У Х В А Л А

Іменем України

20.11.2023 Франківський районний суд м. Львова в складі:

Головуючого - судді ОСОБА_1

за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2

прокурорки ОСОБА_3

адвокатки ОСОБА_4

представника медичного закладу - лікуючого лікаря ОСОБА_5

розглянувши у закритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Львові заяву заступника медичного директора з експертизи Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» ОСОБА_6 на предмет продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом хворому:

ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , який скоїв суспільно-небезпечне діяння, передбачене ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України,-

У С Т А Н О В И В :

Заступник медичного директора з експертизи Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» ОСОБА_6 звернувся із письмовою заявою на предмет продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом хворому ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Обґрунтовуючи заяву покликається на те, що у Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" з 15.07.2021 року виконуються примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом щодо громадянина ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які були застосовані Ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 31.05.2021, про зміну виду застосування примусових заходів медичного характеру з посиленого нагляду на продовження примусового лікування у відділенні зі звичайним наглядом щодо ОСОБА_8

13.11.2013, у період з 18:00 до 20:00 ОСОБА_7 , маючи умисел на протиправне позбавлення життя свого батька ОСОБА_9 , перебуваючи разом з ним в салоні автомобіля «Subaru Legency», д.н.з. НОМЕР_1 , який знаходився в лісопосадці поблизу хутора Вульки села Бережани Пустомитівського району Львівської області, завдав ОСОБА_9 ножем 11 колото-різаних поранень в ділянку обличчя та шиї, 4 колото-різані рани лівої долоні та 2 колото-різані рани в ділянку грудної клітки справа із смертельним пораненням грудної, порожнини з ушкодженням лівої легені та аорти, а також наскрізним пораненням правої легені та правого вушка серця, які відносяться до тяжких тілесних ушкоджень, як небезпечні в момент заподіяння, що спричинило гостру внутрішню та зовнішню крововтрату та призвело до смерті ОСОБА_9 на місці спричинення ушкоджень. Своїми діями ОСОБА_7 вчинив суспільно небезпечне діяння, яке підпадає під ознаки ч. 1 ст. 115 КК України.

Згідно з висновком стаціонарної судово психолого-психіатричної експертизи № 234 від 25.12.2013: «на час проведення експертизи страждає хронічним психічним захворюванням у формі параноїдної шизофренії, що позбавляє його здатності усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. В період інкримінованих йому дій також перебував в хворобливому стані та не міг усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Потребує застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом».

Постановою Пустомитівського районного суду Львівської обл. від 26.02.2014 було застосовано до ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом. Ухвалами Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 28.08.2014, 18.02.2015, 26.08.2015, 10.02.2016, 15.08.2016, 02.03.2017, 05.10.2017, 17.01.2018, 31.07.2018, 28.12.2018, 26.06.2019, 12.12.2019, було продовжено примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом.

Ухвалою Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 10.06.2020 було змінено заходи медичного характеру з суворим наглядом і переведено для подальшого примусового лікування до психіатричної лікарні у відділення з посиленим наглядом в умовах КП «ВОПЛ» м. Луцька.

Луцьким міськрайонним судом Волинської області від 31.05.2021 було змінено вид застосування примусових заходів медичного характеру з посиленим наглядом на примусове лікування у відділенні зі звичайним наглядом., 15.07.2021 на виконання ухвали Луцького міжрайонного суду від 31.05.2021 пацієнт переведений з КП "ВОПЛ" м. Луцька в КНП ЛОР ЛОКПЛ та госпіталізований до 23-го відд. для продовження застосування примусових заходів медичного характеру із звичайним наглядом, де і перебуває до даного часу.

На підставі ст.19 Закону України «Про психіатричну допомогу» 04.10.2021, 01.04.2022, 23.09.2022, 22.03.2023 ОСОБА_7 був оглянутий комісіями лікарів- психіатрів, що приходили до висновку про необхідність продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом. Відповідні заяви було скеровано до Франківського районного суду м. Львова, які були задоволені судом Ухвалами Франківського районного суду м. Львова від 22.10.2021, 13.04.2022, 06.10.2022, 21.08.2023.

У результаті проведеного комплексного лікування, нейролептики: (Трифтазин, Галоперидол, Оланзапін, Галоперидолу деканоат, Аміназин, Риспетрил, Азапін, Клопіксол-депо, Клопіксол-акуфаз), Нормотиміки/протиепілептичні (Вальпроком, Топіромат, Карбамазепін), симптоматичне лікування, вітамінотерапія, індивідуальна психотерапія, реабілітаційні заходи у межах відділення: перегляд телепередач, читання періодичної преси, прогулянки по внутрішньому дворику відділення. У зв`язку з тяжкістю перебігу психічного захворювання та частковою медикаментозною резистентністю, досягнути повноцінної стабілізації психічного стану не вдається. За час перебування у відділенні спостерігаються періодичні внутрішньолікарняні загострення, B яких домінантним є маячні ідеї, характерні для с-му Капгра (маячення помилкового впізнавання), виявляє ознаки галюцинаторних переживань, говорить сам до себе. Вважає, що "буде скаржитися в СБУ" на оточення, яке с агентами КГБ, злочинних організацій. Орієнтований вірно. Доступний формальному мовному контакту. Під час розмови намагається показати себе з кращої сторони. Улесливий, увага фіксована на власних хворобливих переживаннях. Одночасно з тим легко афектується якщо розмова стосується фабули маячних переживань. Внутрішньо напружений, події трактує через призму маячних переживань. В поведінці часто негативістичний, відмовляється від медичних обстежень, лікувальних процедур, оскільки вважає себе «здоровим». Мислення паралогічне, амбівалентне, зісковзуюче. На фоні інтенсивної фармакотерапії фон настрою дещо вирівнявся, в поведінці впорядкувався. Емоційно холодний, сплощений. Галюцинаторну симптоматику на момент огляду заперечує. Критика до власного стану та скоєного порушена, свої внутрішні переживання дисимулює. Лікування приймає під наглядом медичного персоналу. Активно антисоціальних тенденцій не виявляє, суїцидальних думок не висловлює.

Таким чином, внаслідок проведеного до даного часу комплексного лікування, приймаючи до уваги, тяжкість перебігу психічного захворювання, наявність нерегулярних за частотою загострень парафренної симптоматики, що несуть ймовірну загрозу оточуючим та погашаються контрольованим прийомом ліків, відсутності критики до свого захворювання та скоєного, ознак повноцінної ремісії досягнути не вдалося.

На підставі ст. 19 Закону України "Про психіатричну допомогу", ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , був оглянутий комісією лікарів-психіатрів (Висновок комісії лікарів- психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру № 196 від 21.09.2023), що прийшла до висновку, що: «на момент огляду ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 страждає хронічним психічним захворюванням у вигляді параноїчної шизофренії, безперервний тип перебігу, змішаний тип дефекту. Враховуючи наявність нерегулярних за частотою загострень парафренної симптоматики, що несуть ймовірну загрозу оточуючим та погашаються контрольованим прийомом ліків, відсутності критики до свого захворювання та скоєного, ОСОБА_7 потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом».

Покликаючись на ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», заявник просить суд продовжити застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом хворому ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Захисниця особи відносно якої розглядається питання про продовження примусових заходів медичного характеру адвокатка ОСОБА_4 у судовому засіданні заяву Комунального закладу заперечила заяву, мотивуючи позицію свого підзахисного .

У судовому засіданні хворий ОСОБА_7 підтримав думку захисниці.

Лікуючий лікар у судовому засіданні заяву підтримав просив таку задовольнити.

Прокурорка у судовому засіданні з доводами заявника та його представника погодилася, просила суд задовольнити заяву.

Заслухавши доводи заявників думку інших учасників процесу, дослідивши матеріали судового провадження, суд дійшов висновку, що заяву слід задовольнити.

Так, судом встановлено, що у Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" з 15.07.2021 року виконуються примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом щодо громадянина ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які були застосовані Ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 31.05.2021, про зміну виду застосування примусових заходів медичного характеру з посиленого нагляду на продовження примусового лікування у відділенні зі звичайним наглядом щодо ОСОБА_8 .

21.09.2023 ОСОБА_7 був оглянутий комісією лікарів-психіатрів (Висновок комісії лікарів- психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру № 196 від 21.09.2023), що дійшла висновку, що: «на момент огляду ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 страждає хронічним психічним захворюванням у вигляді параноїчної шизофренії, безперервний тип перебігу, змішаний тип дефекту. Враховуючи наявність нерегулярних за частотою загострень парафренної симптоматики, що несуть ймовірну загрозу оточуючим та погашаються контрольованим прийомом ліків, відсутності критики до свого захворювання та скоєного, ОСОБА_7 потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом».

Виходячи із змісту ст. 95 КК України та ст. ст. 17, 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», продовження госпіталізації в примусовому порядку понад 6 (шість) місяців, здійснюється судом на підставі заяви психіатричної установи про продовження такої госпіталізації.

Дослідивши надані суду письмову заяву з додатками, з`ясувавши питання, передбачені ст. 512-514 КПК України, заслухавши пояснення лікуючого лікаря, пояснення хворого, думку адвокатки та висновок прокурорки, суд приходить до переконання, що заяву слід задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись статями 19 Закону України «Про надання психіатричної допомоги», ст. 95 КК України та статтями 369 - 372, 376, 512, 514 КПК України,-

П О С Т А Н О В И В :

Заяву заступника медичного директора з експертизи Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» ОСОБА_6 - задовольнити.

Продовжити застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом хворому ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , який скоїв суспільно-небезпечне діяння, передбачене ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України.

Повний текст ухвали виготовлено та проголошено 24 листопада 2023 року об 08 :10 в залі судового засідання Франківського районного суду м. Львова.

Ухвала підлягає негайному виконанню та може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом семи днів з часу виготовлення повного її тексту до Львівського апеляційного суду через суд, що постановив ухвалу.

Суддя ОСОБА_1

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення20.11.2023
Оприлюднено27.11.2023
Номер документу115149176
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру

Судовий реєстр по справі —450/344/14-к

Ухвала від 21.11.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Мигаль Г. П.

Ухвала від 21.11.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Мигаль Г. П.

Ухвала від 01.10.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Мигаль Г. П.

Ухвала від 17.05.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Марків Ю. С.

Ухвала від 17.05.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Марків Ю. С.

Ухвала від 29.03.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Марків Ю. С.

Ухвала від 20.11.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Кузь В. Я.

Ухвала від 20.11.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Кузь В. Я.

Ухвала від 04.10.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Кузь В. Я.

Ухвала від 21.08.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні