Ухвала
від 21.08.2023 по справі 466/8514/23
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 466/8514/23

Провадження № 2-з/466/80/23

У Х В А Л А

про забезпечення позову

21 серпня 2023 року м. Львів

Шевченківський районний суд м. Львова

в складі: головуючого судді Ковальчука О.І.

за участю секретаря Коновал Х.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові заяву директора ТзОВ «Креді Фінанс Актив» про забезпечення позову по справі №466/8514/23 за позовною заявою ТзОВ «Креді Фінанс Актив» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання недійсним договору відчуження транспортного засобу та звернення стягнення на предмет застави

в с т а н о в и в:

в провадженні Шевченківського районного суду м. Львова знаходиться цивільна справа №466/8514/23 за позовною заявою ТзОВ «Креді Фінанс Актив» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання недійсним договору відчуження транспортного засобу та звернення стягнення на предмет застави.

16.08.2023 року, директор ТзОВ «Креді Фінанс Актив» разом з позовною заявою подав до суду заяву про забезпечення позову, в якій просить вжити заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту на транспортний засіб «Mercedes-Benz» (Daimler-Chrysler), модель Sprinter, 2003 року випуску, кузов НОМЕР_1 , який зареєстрований за ОСОБА_1 .

Необхідність забезпечення позову обґрунтовується тим, що невжиття заходів забезпечення позову може в майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання судового рішення.

Згідно ч. 1 ст. 153 ЦПК України сторони у судове засідання не викликалися.

У відповідності до ч.2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд вважає за можливе розглянути дану справу у відсутності сторін без фіксування судового засідання технічними засобами.

Відповідно до ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи, має право вжити передбачених статтею 151 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може суттєво утруднити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Згідно п.1 ч.1 ст.150 ЦПК України, позов забезпечується: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб.

Як вбачається із роз`яснень, даних в п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», розглядаючи заяву про забезпечення позову суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Особа, яка подала заяву про забезпечення, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою обов`язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного заходу до забезпечення позову. У вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів із врахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної заяви, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірність утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Вказана правова позиція відображена у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 25 вересня 2019 року у справі № 320/3560/18.

Дослідивши надану заяву та матеріали позовної заяви, враховуючи, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення, зважаючи на фактичні обставини справи, виходячи із пов`язаності заходів забезпечення позову з його предметом, суд вважає необхідним задовольнити заяву директора ТзОВ «Креді Фінанс Актив» про забезпечення позову.

Керуючись ст. ст. 149, 153, ч. 2 ст. 247, 353 ЦПК України, суд

постановив:

заяву директора ТзОВ «Креді Фінанс Актив» про забезпечення позову по справі №466/8514/23 за позовною заявою ТзОВ «Креді Фінанс Актив» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання недійсним договору відчуження транспортного засобу та звернення стягнення на предмет застави задовольнити повністю.

З метою забезпечення позову накласти арешт на транспортний засіб марки «Mercedes-Benz» (Daimler-Chrysler), модель Sprinter, 2003 року випуску, кузов НОМЕР_1 , який зареєстрований за ОСОБА_1 , до моменту набрання законної сили рішення у даній справі.

Стягувач: ТзОВ «Креді Фінанс Актив», код ЄДРПОУ - 42762030 м. Хмельницький, вул. Свободи, 22.

Боржник: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 .

Боржник: ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , АДРЕСА_2 .

Виконання ухвали доручити Шевченківському відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) 79000, м. Львів, вул. Котлярська, 6.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя: О. І. Ковальчук

СудШевченківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення21.08.2023
Оприлюднено28.08.2023
Номер документу113032536
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —466/8514/23

Ухвала від 29.11.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Ковальчук О. І.

Ухвала від 26.03.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Ковальчук О. І.

Ухвала від 06.03.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Ковальчук О. І.

Ухвала від 30.01.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Ковальчук О. І.

Ухвала від 23.01.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Ковальчук О. І.

Ухвала від 23.01.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Ковальчук О. І.

Ухвала від 21.08.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Ковальчук О. І.

Ухвала від 22.08.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Ковальчук О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні