Справа № 214/7479/19
2-во/214/101/23
У Х В А Л А
про внесення виправлень в судове рішення та
виправлення помилки у виконавчому документі
25 серпня 2023 року Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді Сіденка С.І.
за участю секретаря судового засідання Гончар Г.В.,
у відсутність сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі у порядку спрощеного позовного провадження заяву представника позивача МПП «АНіС» Ганіна Сергія Анатолійовича про внесення описки у судове рішення та виправлення помилки у виконавчому документі у цивільній справі за позовом Малого приватного підприємства «АНіС» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,
встановив:
позивач Мале приватне підприємство «АНіС» (далі МПП «АНіС») звернувся з позовом до відповідача ОСОБА_1 та просить суд стягнути на свою користь суму завданих збитків 83787,19 грн., посилаючись на вину відповідачки в дорожньо-транспортній пригоді.
Рішенням суду від 19 червня 2023 року позов задоволено частково. Стягнуто із ОСОБА_1 на користь Малого приватного підприємства «АНіС» матеріальну шкоду у сумі 83787 гривень 19 коп. та у рахунок відшкодування витрат по сплаті судового збору 1921 гривня 00 коп. і витрат, понесених на оплату експертизи № 2584/21 від 27 вересня 2021 року у сумі 6 589 гривень 82 коп.
До суду надійшла заява представника позивача ОСОБА_2 про виправлення описки у тексті судового рішення та помилки у виконавчому листі, виданому на виконання рішення суду, вказавши правильним адресу проживання відповідача.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку.
Відповідно до частин 1, 2 статті 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Враховуючи характер описки, суд вважає можливим вирішити питання про внесення виправлень без повідомлення учасників справи.
Згідно пункту 19 Постанови Пленуму Верховного Суду України 18.12.2009 № 14 «Про судове рішення у цивільній справі», вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Верховний Суд, в постанові від 14 січня 2019 року по справі № 369/8367/16-ц (провадження № 61-10808св18) виходив з того, що описки -це помилки,зумовлені неправильнимнаписанням слів.Виправленню підлягаютьлише тіописки,які маютьістотний характер.До такихналежить написанняпрізвищ таімен,адрес,найменувань спірногомайна,зазначення датта строків.Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприйняття. Верховний Суд зауважив, що суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудність.
Крім того, виходячи з позиції Верховного Суду України (ухвала Верховного Суду України у справі № 6-788цс16 від 22.02.2017р.), суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.
Згідно частин 1, 3 статті 432 ЦПК України, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню. Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви.
Так, у резолютивній частині судового рішення зазначено адресу зареєстрованого місця проживання відповідача ОСОБА_1 як АДРЕСА_1 » у той час як за відомостями Відділу реєстрації місця проживання громадян виконкому Саксаганської районної в місті ради від 18.10.2019 (том 1 а.с. 58), ОСОБА_1 за реєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , що підлягає виправленню.
Керуючись ст. 269 ЦПК України, суд
постановив:
задовольнити заяву представника позивача повністю.
Виправити описку, допущену в резолютивній частині рішенні від 19 червня 2023 року та помилку у виконавчому листі, виданому на виконання судового рішення, у цивільній справі № 214/7479/19 (провадження № 2/214/1856/23) за позовом Малого приватного підприємства «АНіС» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, вказавши правильною адресу зареєстрованого місця проживання відповідача ОСОБА_1 як « АДРЕСА_2 ».
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення до Дніпровського апеляційного суду. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Повний текст ухвали складено 25 серпня 2023 року.
Суддя С.І. Сіденко
Суд | Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 25.08.2023 |
Оприлюднено | 28.08.2023 |
Номер документу | 113036555 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу
Сіденко С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні