Справа № 559/2933/23
Провадження № 1-кс/559/702/2023
УХВАЛА
про дозвіл на тимчасовий доступ до інформації,
яка містить охоронювану законом таємницю
29 серпня 2023 року місто Дубно Рівненська область
Дубенський міськрайонний суд Рівненської області в складі:
слідчого судді ОСОБА_1
секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши клопотання слідчого СВ Дубенського РВП ГУНП України в Рівненській області ОСОБА_3 по матеріалах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12023181040000541 від 18 серпня 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, -
ВСТАНОВИВ:
У провадження слідчого судді Дубенського міськрайонного суду Рівненської області надійшло вищевказане клопотання сторони кримінального провадження про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, яке погоджено прокурором Дубенської окружної прокуратури ОСОБА_4 .
Клопотання слідчий обґрунтовує наступним.
17.08.2023 о 18:44 через секретаря вх.№М-302 від 17.08.2023 р. надійшло звернення директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - ОСОБА_5 про те, що 19.06.2023, невідома особа, шляхом обману, під приводом купівлі кукурудзи в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » отримала 24 160 кг. зерна кукурудзи, загальною вартістю 161 870 грн., які було доставлено до елеватора за адресою АДРЕСА_1 .
За вказаним фактом внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023181040000541 від 18 серпня 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, та розпочате досудове розслідування.
В ході досудового розслідування з показань потерпілого ОСОБА_6 , який залучений на підставі довіреності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » встановлено, що орієнтовно 12 червня 2023 року до відділу продажу підриємства звернувся представник ІНФОРМАЦІЯ_2 (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »), Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , з пропозицією придбання зерна кукурудзи в кількості 500 тон, по ціні 6700 грн. за 1 тону з доставкою до м. Хуст, Закарпатської області. Спілкування здійснювалось з представником компанії, який назвався ОСОБА_7 , та який телефонував із абонентського номеру НОМЕР_2 . В подальшому, погодивши всі умови договору та підписавши договір поставки №16/06/23-012 від 16.06.2023, за умовами якого підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » зобов`язалось доставити власним транспортом зерно кукурудзи до елеватора за адресою: АДРЕСА_2 . Після оформлення документів підприємством ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » 19.06.2023 року було відвантажено та доставлено до вказаного елеватора, 24160 кг. зерна кукурудзи загальною вартістю 161870 грн. Проте, після доставки товару, та відправлення всіх документів, оплата за доставлену продукцію ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не виконана. При спробі зв`язатись з керівником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ОСОБА_8 за абонентським номером НОМЕР_3 , який вказаний у відкритих джерелах, останній не виходить на зв`язок.
Так, на виконання доручення слідчого в порядку ст. 40 КПК України, отримано рапорт заступника начальника СКП Дубенського РВП про те, що в ході проведення оперативно-розшукових заходів було встановлено, що до вчинення данного злочину можуть бути причетні гр. ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , житель АДРЕСА_3 , який користується мобільними номерами телефонів НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , та гр. ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , житель АДРЕСА_4 , який користується мобільним номером телефону НОМЕР_6 .
На даний час з метою встановлення особи яка здійснила дане кримінальне правопорушення виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю зокрема до інформації, яка знаходиться в володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), або у його структурному підрозділі, а саме: інформацію про телефонні, вхідні та вихідні з`єднання, дзвінки нульової тривалості, із зазначенням інформації про дату і час їх здійснення та розміщення територіальних базових станцій в яких були зареєстровані телефонні з`єднання абонентських номерів : НОМЕР_5 , НОМЕР_8 , НОМЕР_6 , НОМЕР_4 з прив`язкою до базових станцій абонентів А та абонентів Б у період часу з 01.06.2023 по теперішній час.
Отримані відомості в операторів телекомунікацій можна отримати у вигляді сформованих ним письмових роздруківок або (чи) електронних візуальних таблиць, які мають значення для кримінального провадження і які у інший спосіб отримати неможливо, що підлягатимуть вилученню та зберіганню при матеріалах кримінального провадження для подальшого використання як доказ.
Обставини вчинення даного кримінального правопорушення дають обґрунтовані підстави вважати, що під час його організації та вчинення невстановлена слідством особа могла користуватись послугами рухомого (мобільного) зв`язку в зоні покриття ретрансляційних антен операторів телекомунікацій.
Інформація, яка знаходиться в зазначених операторів телекомунікацій, про зв`язок, надані телекомунікаційні послуги, у тому числі отримані послуги, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема встановлення особи, яка вчинила тяжкий злочин.
Отримані в операторів телекомунікацій зазначені відомості, можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні.
Такого роду інформація не є в документах, до яких згідно ст.161 КПК України, заборонений доступ, а згідно ч.7 ст.162 КПК України, відноситься до інформації, що містить таємницю охоронювану законом, доступ до якої передбачений шляхом подання клопотання та отримання дозволу судді місцевого суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Таким чином, розглянувши матеріали кримінального провадження та норми кримінального процесуального кодексу України встановлено, що згідно ч.7 ст.162 КПК України, інформація, яка знаходиться в операторів телекомунікацій про зв`язок абонента дійсно міститься у документах, охоронюваних законом. Разом із тим, розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, передбачений ст.163 КПК України у ч.6 якої зазначено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч.5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться у цих документах, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Необхідність саме цим шляхом отримання такої інформації полягає в тому, що докази повинні бути допустимими, тобто отриманими у порядку встановленому цим законом, бо в іншому випадку ця інформація в майбутньому, отримана з порушенням встановленого порядку, може бути недопустима як доказ.
Разом з тим, враховуючи, що необхідна для органу досудового розслідування інформація, має значення для кримінального провадження як доказ, зберігається у операторів мобільного зв`язку на відповідних серверах, тому вона має властивість самознищуватися за встановлених операторами умов, наприклад через певний проміжок часу або ж у разі певного накопичення об`єму про, що нам достовірно не відомо. Це дає підстави вважати, дана інформація може бути автоматично знищена. При цьому виклик їх представників, юридичні адреси яких знаходяться переважно у м. Києві, займе тривалий час, що може негативно вплинути на обмежений строк проведення вказаних слідчий дій. Тому доцільності виклику представників операторів мобільного зв`язку до суду при розгляді цього клопотання, як осіб у володінні яких знаходиться інформація, на думку слідчого - немає.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація.
Слідчий та прокурор в судове засідання не з`явилися, до початку судового засідання, слідчий подала заяву, згідно якої клопотання підтримує, просить його задоволити, а розгляд проводити за її відсутності.
В зв`язку з неявкою в судове засідання учасників, фіксування за допомогою технічних засобів відповідно до ч. 4 ст.107КПК України не здійснювалося.
Ознайомившись із клопотанням та долученими до нього матеріалами доходжу до наступного висновку.
Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до п. 7, 8 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікаційних послуг, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст.9Закону України«Про телекомунікації» встановлено, що охорона таємниці телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються технічними засобами телекомунікацій та інформаційна безпека телекомунікаційних мереж гарантуються Конституцією та законами України. Зняття інформації з телекомунікаційних мереж заборонене, крім випадків, передбачених законом.
Положеннями ст.ст.159-162КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до документів, у тому числі, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
До охоронюваної законом таємниці, згідно Закону України«Про захистперсональних даних» належать персональні дані особи, що становлять собою відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути ідентифікована.
Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Приймаючи до уваги вищевикладене, ознайомившись із матеріалами клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, оскільки, отримавши в паперовому вигляді чи в електронному виді на цифровому носії від операторів зв`язку інформацію, доступ до якої просить надати слідчий у своєму клопотанні, орган досудового розслідування матиме можливість отримати фактичні дані, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, зокрема встановити особу яка здійснила дане кримінальне правопорушення. Іншим способом, окрім як надання слідчим суддею дозволу, отримати вказану інформацію слідчий не може. Наявність такої інформації, відповідатиме вимогам ст.99КПК України і буде вважатися документом, спеціально створеним з метою збереження інформації, яка може бути використаною як доказ. Необхідність саме цим шляхом отримання такої інформації полягає в тому, що докази повинні бути допустимими, тобто отриманими у порядку встановленому цим законом, бо в інакшому випадку ця інформація в майбутньому, отримана з порушенням встановленого порядку, може бути недопустима як доказ.
Керуючись ст. ст.107,108,160,162,163,164,166,309 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл працівникам слідчого відділення Дубенського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів (з можливістю отримання копій в електронному чи паперовому вигляді), які містять охоронювану законом таємницю, та перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (кодЄДРПОУ НОМЕР_7 ,юридична адреса:( АДРЕСА_5 ), а саме: інформацію про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалість, маршрути передавання тощо, щодо абонентських номерів : НОМЕР_5 та НОМЕР_8 , НОМЕР_6 , НОМЕР_4 , за період часу з 01.06.2023 по теперішній час із обов`язковим зазначенням:
-адрес розташування базових станцій та азимуту сигналу;
-типів з`єднання та передачі даних (вхідні та вихідні дзвінки, SMS, MMS, доступ до мережі Internet, переадресація);
-дати, часу та тривалості з`єднань, послуг з передачі даних, IP-адрес для послуги передачі даних;
-ідентифікаційних ознак кінцевого обладнання абонентських номерів (ICCID, IMSI, IMEI);
-дату, час, спосіб зарахування та суму зарахованих на рахунок абонента коштів, номери карток поповнення рахунку;
-за наявності контрактної угоди надати відомості про особу абонента.
Строк дії ухвали встановити до 29.10.2023.
Роз`яснити особі у володіння якої знаходяться вказані документи, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді щодо надання тимчасового доступу до документів набирає законної сили з моменту її оголошення і підлягає безумовному виконанню.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Ухвала набрала законної сили 29.08.2023
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Дубенський міськрайонний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2023 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 113077680 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
Ралець Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні