Ухвала
від 20.10.2023 по справі 559/2933/23
ДУБЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 559/2933/23

Провадження № 1-кс/559/833/2023

УХВАЛА

про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю

20 жовтня 2023 року місто Дубно Рівненська область

Дубенський міськрайонний суд Рівненської області в складі:

слідчого судді ОСОБА_1

секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянувши клопотання слідчого СВ Дубенського РВП ГУНП України в Рівненській області ОСОБА_3 по матеріалах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023181040000541 від 18 серпня 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.190 КК України про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, -

ВСТАНОВИВ:

У провадження слідчого судді Дубенського міськрайонного суду Рівненської області надійшло вищевказане клопотання сторони кримінального провадження про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, погоджене прокурором Дубенської окружної прокуратури ОСОБА_4 .

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає наступне.

17.08.2023 до Дубенського РВП ГУНП в Рівненській області надійшло звернення директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - ОСОБА_5 про те, що в період часу з 19 по 24 червня 2023 року невідома особа, шляхом обману, під приводом купівлі кукурудзи в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » отримала 501,440 кг. зерна кукурудзи, загальною вартістю понад 3350 000 грн., які було доставлено до місця розгрузки в АДРЕСА_1 .

За вказаним фактом внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023181040000541 від 18 серпня 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, та розпочате досудове розслідування.

В ході досудового розслідування з показань потерпілого ОСОБА_6 , який залучений на підставі довіреності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » встановлено, що орієнтовно 12 червня 2023 року до відділу продажу підриємства звернувся представник Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »), Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , з пропозицією придбання зерна кукурудзи в кількості 500 тон, по ціні 6700 грн. за 1 тону з доставкою до м. Хуст, Закарпатської області. Спілкування здійснювалось з представником компанії, який назвався ОСОБА_7 , та який телефонував із абонентського номеру НОМЕР_2 . В подальшому, погодивши всі умови договору та підписавши договір поставки №16/06/23-012 від 16.06.2023, за умовами якого підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » зобов`язалось доставити та доставили власним транспортом в період з 19 по 24 червня 2023 року зерно кукурудзи до елеватора за адресою: АДРЕСА_2 . Згідно умов договору ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »), Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 зобов`язані провести розрахунок шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок підприємств ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Проте, після доставки товару, та відправлення всіх документів, оплата за доставлену продукцію ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » проведена 04.07.2023 року частково, а саме з рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_3 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на розрахунковий рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_4 АБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » перераховано кошти в сумі 100000 грн, а наданий час решти суми не сплачено, будь який зв`язок з боржником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » відсутній, та згідно свідчень представника потерпілого ОСОБА_8 за юридичною адресою: АДРЕСА_3 , та адресою елеватора: АДРЕСА_1 відсутні, та наявна заборгованість по оплаті оренди території елеватора.

А тому, у даному випадку з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження кримінального провадження №12023181040000541 від 18 серпня 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.190 КК України, що виразилося в шахрайський діях невідомої особи, яка використовуючи документи та розрахунковий рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_3 в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », а також, з метою підтвердження чи спростування вини особи правопорушника, причетного до вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність у розкритті банківської таємниці за період з 01.01.2022, та отриманні доступу до документів, які становлять банківську таємницю, а саме: до справи з юридичного оформлення та відомостей про рух грошових коштів із розшифровкою призначення платежу, повних даних платника та отримувача платежу (ПІБ та індивідуальний податковий номер фізичної особи або код ЄДРПОУ та назва юридичної особи), по розрахунковому ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_3 , а також інших рахунках даного товариства, що відкриті в акціонерному товаристві« ІНФОРМАЦІЯ_6 »(АТ« ІНФОРМАЦІЯ_4 »),код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ,юридична адреса: АДРЕСА_4 за період з 01.01.2022 по 29.10.2023.

Зазначена інформація перебуває у володінні акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »), код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , юридична адреса: АДРЕСА_4 , а також у філіях та відділеннях даного банку.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.162 КПК України відомості, які можуть становити банківську таємницю належать до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Відомості, що містяться у документах, до яких необхідно отримати тимчасовий доступ, мають важливе значення для доведення обставин, які необхідно довести за допомогою цих документів та грошей, зокрема, обставин вчинення кримінального правопорушення, отримання доказів вчинення злочину, отримання даних про особу, яка отримала гроші потерпілої, тобто містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час даного кримінального провадження.

Таким чином, документи, що знаходяться у володінні акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »), код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , юридична адреса: АДРЕСА_4 , згідно з ч.2 ст.98 КПК України мають значення речових доказів у даному кримінальному провадженні, оскільки містять ознаки, зазначені в ч.1 ст.98 КПК України.

Іншим способом, окрім, як тимчасового доступу до документів та їх вилучення, отримати зазначені у клопотанні документти - немає можливості.

Організація та здійснення тимчасового доступу до речей та документів, в разі задоволення даного клопотання, може потребувати значного часу для підготовки і проведення даного заходу забезпечення кримінального провадження, а тому строк дії ухвали суду про тимчасовий доступ до документів, на думку слідчого, доцільно встановити один місяць.

Разом з тим, враховуючи, що необхідна для органу досудового розслідування інформація, має значення для кримінального провадження як доказ, зберігається у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), на відповідних серверах, тому вона має властивість самознищуватися за встановлених володільцем умов, наприклад через певний проміжок часу або ж у разі певного накопичення об`єму про, що нам достовірно не відомо. Це дає підстави вважати, що дана інформація може бути автоматично знищена.

При цьому виклик представника АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), що розташований за адресою: АДРЕСА_5 ,займе тривалий час, що може негативно вплинути на обмежений строк проведення вказаних слідчий дій, тому на думку слідчого, доцільності виклику представників АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » до суду при розгляді цього клопотання, як осіб у володінні яких знаходиться інформація, немає.

Слідчий та прокурор в судове засідання не з`явилися, разом із тим, слідчий подпа заяву в якій просить розглядати клопотання без його участі, вимоги клопотання підтримує в повному обсязі.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація.

Враховуючи вищевикладене, суд визнав можливим розглянути клопотання за відсутності сторони кримінального провадження та за відсутності особи,у володінніякої знаходятьсяречі ідокументи на підставі наявних доказів.

Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Оглянувши та перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, вважаю, що клопотання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно з п. 2, 3 ч. 3 та ч. 4 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ст.8КПК України кримінальне провадження здійснюється з додержанням принципу верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Принцип верховенства права у кримінальному провадженні застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

Відповідно до ч. 1, 5 ст.9КПК України під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства. Кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

Відповідно до ст.8Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод 1950 року, ратифікованої Законом України № 475/97-ВР від 17.07.1997 року, кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Відповідно до ст.32Конституції України ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Згідно з установленою практикою Європейського суду з прав людини під поняттям необхідності слід розуміти, що втручання відповідає нагальній суспільній необхідності та що воно пропорційне з правомірною метою, яку планується досягти (п. 67 справи «ОЛССОН (OLSSON) проти Швеції», п. 44 справи «Камензинд проти Швейцарії» та інші).

Відповідно до ч. 5-7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

Згідно ст. 62 ч. 1 п. 2 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформацію щодо фізичних осіб, що містить банківську таємницю розкривається банками, зокрема, за рішеннями суду.

В клопотанні слідчим доведено, що документи та інформація, право доступу до яких він просить надати, знаходяться у володінні акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »), код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , юридична адреса: АДРЕСА_4 , або у у філії Відділення № НОМЕР_6 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_6 , вони можуть бути використані як доказ по справі та нададуть можливість у кримінальному провадженні документально підтвердити чи спростувати факт вчинення кримінального правопорушення.

Отже, слідчим суддею встановлено, що є достатньо підстав вважати, що вказані слідчим документи та інформація мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а в інший спосіб отримати їх неможливо, тому необхідно надати тимчасовий доступ до них.

Згідно з ч. 1 ст.165КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

В клопотанні слідчий просить надати дозвіл на тимчасовий доступ, з розкриттям банківської таємниці, до документів, що перебувають у володінні акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »), код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , юридична адреса: АДРЕСА_4 , з можливим вилученням документів та інформації на паперовому та (або) магнітному носіях у філії Відділення № НОМЕР_6 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_6 , а такожу філіяхта відділенняхданого банку. Вищезазначене, суперечить ст. 163 КПК України, оскільки слідчим не конкретизовано, у якому саме структурнорму підрозділі в т.ч., яка його адреса, тому задоволення клопотання слідчим суддею в цій частині не відповідатиме положенням ч. 1 ст. 165 КПК України.

Враховуючи вищевикладене, клопотання підлягає частковому задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст.131,132,159-166,369372,395 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задоволити частково.

Надати слідчим слідчого відділення Дубенського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області, які перебувають у складі слідчої групи у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР з № 12023181040000541: ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , дозвіл тимчасовий доступ з розкриттям банківської таємниці до документів, що перебувають у володінні акціонерного товариства« ІНФОРМАЦІЯ_6 »(АТ« ІНФОРМАЦІЯ_4 »),код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ,юридична адреса: АДРЕСА_4 ,з можливимвилученням документівта інформаціїу філіїВідділення № НОМЕР_6 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »,що знаходитьсяза адресою: АДРЕСА_6 ,а саме:

- до належним чином завіреної копії справи з юридичного оформлення розрахункового рахунку НОМЕР_3 та інших рахунків ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »), Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , і поданих документів для її оформлення:

?оригінал заяви про відкриття рахунку,

?оригінал договору на розрахунково-касове обслуговування,

?свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи в органах виконавчої влади;

?копію належним чином зареєстрованого статуного документу (статуту, установчого договору, статутного акта/положення, протоколу збору засновників) зі змінами і доповненнями;

?довідки про внесення юридичної особи до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України;

?довідки про взяття юридичної особи на облік в органах державної податкової служби;

?довідки Пенсійного фонду;

?свідоцтво фонду соціального страхування;

?накази про призначення керівників і службових осіб підприємства;

?оригінал картки зі зразками підписів і відбитків печатки;

?інші документи, що надають право довіреним і іншим особам на розпорядження й використання даним рахунком;

-до відомостей (виписки) про рух грошових коштів із розшифровкою призначення платежу, повних даних платника та отримувача платежу (ПІБ та індивідуальний податковий номер фізичної особи або код ЄДРПОУ та назва юридичної особи), по розрахунковому рахунку НОМЕР_3 та інших наявних рахунках за період з 01.01.2022 року по 19.10.2023.

Вище вказану інформацію надати на паперовому та (або) магнітному носіях.

Строк дії ухвали встановити один місяць з дня її постановлення.

Згідно з ч. 1 ст.165КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

Роз`яснити особі у володіння якої знаходяться вказані документи, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді щодо надання тимчасового доступу до документів набирає законної сили з моменту її оголошення і підлягає безумовному виконанню.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Ухвала набрала законної сили 20.10.2023.

Слідчий суддя Дубенського міськрайонного суду

Рівненської області ОСОБА_1

СудДубенський міськрайонний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення20.10.2023
Оприлюднено30.04.2024
Номер документу114311277
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —559/2933/23

Ухвала від 20.10.2023

Кримінальне

Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

Ралець Р. В.

Ухвала від 20.10.2023

Кримінальне

Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

Ралець Р. В.

Ухвала від 17.10.2023

Кримінальне

Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

Ралець Р. В.

Ухвала від 17.10.2023

Кримінальне

Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

Ралець Р. В.

Ухвала від 17.10.2023

Кримінальне

Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

Ралець Р. В.

Ухвала від 29.08.2023

Кримінальне

Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

Ралець Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні