Ухвала
від 28.08.2023 по справі 420/16637/23
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 420/16637/23

УХВАЛА

28 серпня 2023 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Корой С.М., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Логістік Делівері Експрес» до Одеської митниці Державної митної служби України, Державної митної служби України про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 07.07.2023 року надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Логістік Делівері Експрес» до Одеської митниці Державної митної служби України, Державної митної служби України, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправними дії відповідача стосовно видалення «FAMILIA IPS LTD» iз Реєстру центральних сортувальних станцій, регіональних сортувальних станцій;

- зобов`язати Державну митну службу України повернута до Реєстру центральних сортувальних станцій, регіональних сортувальних станцій в пункт партнерів компанію «FAMILIA IPS LTD»;

- зобов`язати Одеську митницю Державної митної служби України внести до реєстру відомостей про взаємодію по доставці міжнародних експрес-відправлень безпосередньо з третіми особами, які можуть виступати агентами/відправниками міжнародних експрес-відправлень «В.I.S. EXPRESS», та які діють за розпорядженням компанії TRADE ALLIANCE LLC;

- зобов`язати Одеську митницю Державної митної служби України внести до реєстру відомостей про взаємодію по доставці міжнародних експрес-відправлень безпосередньо з третіми особами, які можуть виступати агентами/відправниками міжнародних експрес-відправлень «NISSIM A. DELIVERIES AND_TRANSPORT LTD», та які діють за розпорядженням компанії TRADE ALLIANCE LLC;

- збитки від неодержаного прибутку у розмірі 21 900 305 гривень 60 копійок стягнути з Державної митної служби України на користь Товариства обмеженою товариства з обмеженою відповідальністю «Логістік Делівері Експрес», КОД СДРПОУ 36610585, АБ Південний м. Одеса, р/р 26002311961301, МФО 328209.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 12.07.2023 року залишено без руху адміністративний позов.

Судом встановлено позивачу 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.

В ухвалі вказано, що виявлені недоліки повинні бути усунені, шляхом надання до суду належним чином оформленого та обґрунтованого адміністративного позову відповідно до процесуальних положень КАС України.

07.07.2023 року від позивача до суду надійшла заява про усунення недоліків позову, в якій вказано, що:

- дії Одеської митниці були протиправними і знайшли своє відображення у відмові (відповідь №7.10-1/17-01/13/5601 від 14.09.2021 р.), а саме не передачи заяви про внесені до пункту партнерів Реєстру центральних сортувальних станцій, регіональних сортувальних станцій у зв`язку з відсутністю відомостей щодо внесення компаній «B.I.S. EXPRESS» (Ізраїль) та «NISSIMA. DELIVERIES AND_TRANSPORT LTD» (Ізраїль) до іноземних операторів експрес-перевезень, що мають всесвітню мережу з системою центральних і регіональних станцій, як передбачено положенями Інструкції з організації митного контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України, затвердженої наказом Державної митної служби України від 3.09.2007 №728;

- дії Державної митної служби України були протиправними і знайшли своє відображення 05.01.2022 р в листі від №17-1/17-01-04/13/3281, в якому повідомляється, що компанія «FAMILIA IPS LTD» 44250, ST. ANA FRANK 2 KFAR SABA, ISRAEL «не зареєстрована на Ізраїльській митниці як міжнародний експрес-перевізник», «не є митним агентом (брокером) та кур`єром» у зв`язку з чим договір про співробітництво №04/04-18 від 04.04.2018 року між товариством з обмеженою відповідальністю ТОВ «ЛОГІСТІК ДЕЛІВЕРІ ЕКСПРЕС» та Ізраїльською компанією «FAMILIA IPS LTD» було виключено із пункту партнерів Реєстру центральних-сортувальних станцій, регіональніх сортувальних станцій.

Також у вказаній заяві позивач просив вважати першим відповідачем - Одеську митницю (код 44005631).

В ухвалі вказано, що позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом надання належним чином оформленого та обґрунтованого адміністративного позову відповідно до процесуальних положень КАС України. Однак, такого позову до суду не надано.

Також в ухвалі зазначено, що позивач пропустив строк звернення до суду з цим позовом, не навівши при цьому поважних та об`єктивних причин пропуску вказаного строку та не надавши обґрунтованої заяви про його поновлення..

Ухвалою суду від 02.08.2023 року продовжено позивачу строк на усунення недоліків позову товариства з обмеженою відповідальністю «Логістік Делівері Експрес» до Одеської митниці Державної митної служби України, Державної митної служби України про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії.

Судом встановлено позивачу 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.

За вх.№27419/23 від представника позивача до суду надійшла заява про усунення недоліків, в якій повідомлено про подані заяви по справі №420/25656/21.

Разом із даною заявою представником позивача подано заяву про поновлення строку звернення до суду, в якій з покликанням на положення ч.2 ст.100 КАС України, на подану заяву про уточнення позовних вимог по справі №420/25656/21 та її повернення у відповідності до частини 2 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, ч. 2 статті 46 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», просить суд визнати причини пропуску товариством обмеженою відповідальністю «ЛОГІСТІК ДЕЛІВЕРІ ЕКСПРЕС» строку для звернення до суду за захистом прав та законних інтересів поважними та поновити даний строк.

Так, вирішуючи питання усунення позивачем недоліків суддя зазначає.

Як було зазначено судом в ухвалі від 12.07.2023 року адміністративний позов взагалі не містить законодавчого обґрунтування позовних вимог позивача та посилання на законодавчі норми, які були порушенні відповідачем.

Суддею було роз`яснено, що недоліки позовної заяви повинні бути усунені шляхом надання до суду належним чином оформленого та обґрунтованого адміністративного позову.

Однак, такого позову до суду не надано, в тому числі, на виконання вимог ухвали суду від 02.08.2023 року.

Суддя зазначає, що відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Таким чином, строк звернення до адміністративного суду - це проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів. При цьому перебіг такого строку починається з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як зазначено у заяві про усунення недоліків позову дії Одеської митниці були протиправними і знайшли своє відображення у відмові (відповідь №7.10-1/17-01/13/5601 від 14.09.2021 р.), а дії Державної митної служби України були протиправними і знайшли своє відображення 05.01.2022 р в листі від №17-1/17-01-04/13/3281.

Тобто, про порушення свої прав позивач дізнався з листа 14.09.2021 р. та з листа 05.01.2022 р.

Отже, звернувшись до суду з позовом у липні 2023 року позивач порушив строк звернення до суду.

Щодо поданої позивачем заяви про поновлення строку звернення до суду, то суддя зазначає, що приписи КАС України на які покликається представник позивача у даній заяві у чинній редакції даного кодексу відсутні.

Суд відхиляє як необґрунтовані покликання представника позивача на ч. 2 статті 46 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», оскільки предметом позову у даній справі є питання що виплати пенсії.

Подана до суду заява про поновлення строку звернення до суду не містить жодних доводів щодо поважності пропуску строку звернення до суду.

Виклад представником позивача обставин звернення із заявою по справі №420/25656/21, без зазначення причинно-наслідкового зв`язку між таким зверненням і пропуском строку звернення до суду із позовом по даній справі, суд вважає таким, що не є підтвердженням поважності пропуску звернення до суду.

З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку, що у задоволенні заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Логістік Делівері Експрес» про поновлення строку звернення до суду необхідно відмовити.

Згідно з частиною 1 статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Отже, позивач пропустив строк звернення до суду з цим позовом, не навівши при цьому поважних та об`єктивних причин пропуску вказаного строку та не надавши обґрунтованої заяви про його поновлення.

Відповідно до ч. 2 ст. 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суддя вважає за необхідне продовжити позивачу строк для усунення недоліків позову.

Виявлені недоліки повинні бути усунені, шляхом надання до суду обґрунтованої заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду та уточненої позовної заяви з урахуванням вищевикладеного судом (з копією для відповідача).

Керуючись ст.ст.121, 123, 160, 161, 169 КАС України, суддя, -

У Х В А Л И В:

У задоволенні заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Логістік Делівері Експрес» про поновлення строку звернення до суду відмовити.

Продовжити позивачу строк на усунення недоліків позову товариства з обмеженою відповідальністю «Логістік Делівері Експрес» до Одеської митниці Державної митної служби України, Державної митної служби України про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії.

Встановити позивачу 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.

Копію цієї ухвали надіслати позивачу.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде повернута заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя С.М. Корой

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення28.08.2023
Оприлюднено31.08.2023
Номер документу113096075
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо забезпечення права особи на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів

Судовий реєстр по справі —420/16637/23

Ухвала від 02.10.2023

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Корой С.М.

Ухвала від 28.08.2023

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Корой С.М.

Ухвала від 02.08.2023

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Корой С.М.

Ухвала від 12.07.2023

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Корой С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні