КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 липня 2023 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 ,
ОСОБА_3 ,
при секретарі ОСОБА_4 ,
за участю прокурора ОСОБА_5 ,
захисника ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві, шляхом проведення відеоконференцзв`яку між Київським апеляційним судом та робочим місцем захисника ОСОБА_6 , кримінальне провадження № 12021111220000200 стосовно
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Потік Миронівського району Київської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
та
ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с. Шупики Богуславського району Київської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
обвинувачених у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 366 КК України, за апеляційною скаргою заступника керівника
Київської обласної прокуратури ОСОБА_9 на ухвалу Миронівського районного суду Київської області від 20 жовтня 2022 року,
в с т а н о в и л а:
Ухвалою Миронівського районного суду Київської області від 20 жовтня 2022 року, на підставі ст. 48 КК України, ОСОБА_8 та
Справа №11-кп/824/1723/2023 Головуючий у першій інстанції ОСОБА_10
Категорія: ч. 2 ст. 366 КК України Доповідач ОСОБА_1
ОСОБА_7 , кожного з них, звільнено від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 366 КК України, у зв`язку зі зміною обстановки, а об`єднане кримінальне провадження №12021111220000200 закрито у зв`язку зі звільненням обвинувачених від кримінальної відповідальності.
Цією ж ухвалою цивільні позови прокурора, заявлені в інтересах Комунального некомерційного підприємства Миронівської міської ради «Миронівська опорна багатопрофільна лікарня», до обвинуваченого ОСОБА_8 про стягнення матеріальної шкоди залишено без розгляду.
Також цією ухвалою вирішено питання щодо процесуальних витрат.
Під час розгляду даного кримінального провадження суд встановив, що ОСОБА_8 , будучи службовою особою, згідно з правилами ч. 3 ст. 18 КК України, вчинив кримінальні правопорушення (злочини) у сфері службової діяльності за наступних обставин.
Відповідно до п.п. 2.1., 4.1. Статуту ТОВ «Кепітал Буд Груп» (код ЄДРПОУ: 41067124), затвердженого протоколом загальних зборів учасників товариства № 02 від 10.05.2017 (далі - Статуту), учасником товариства є ОСОБА_8 . Для забезпечення діяльності товариства за рахунок внесків учасниками створено статутний капітал товариства у розмірі 50 000 грн., ОСОБА_8 є власником частки у розмірі 50 000 грн., що складає 100 % статутного капіталу.
Згідно з п.п. 5.1., 5.2. Статуту, предметом діяльності товариства є здійснення господарської діяльності з метою отримання прибутку. Основними видами діяльності товариства є організація будівництва будівель; будівництво житлових і нежитлових будівель; монтаж водонапірних мереж, систем опалення та кондиціонування; інші будівельно-монтажні роботи; покриття підлоги і облицювання стін та інші спеціалізовані будівельні роботи.
На підставі ч. 3 ст. 18 КК України, службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
14.11.2020 між Комунальним некомерційним підприємством Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», від імені якого діяв головний лікар ОСОБА_11 , та ТОВ «Кепітал Буд Груп», від імені якого діяв директор ОСОБА_8 , укладено договір № 14-3132 (далі - договір), предметом якого було виконання робіт по капітальному ремонту фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ», розташованого за адресою: вул. Благовіщенська, 96, місто Миронівка Київської області, загальною вартістю 1 551 262,02 грн., у тому числі ПДВ 258 543,67 грн.
Згідно п.п 1.1. укладеного договору, підрядник бере на себе зобов`язання своїми силами та засобами, на власний ризик виконати і здати замовнику об`єкт: «ДК 021:2015: 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація («Капітальний ремонт фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ» по вул. Благовіщенська, 96 в місті Миронівка Київської області»), відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації та згідно з будівельними нормами та правилами відповідно до діючого законодавства в затверджений цим договором термін, а замовник зобов`язується надати підряднику проектно-кошторисну документацію, прийняти закінчений виконаний об`єкт і повністю оплатити вартість виконаних робіт та матеріалів.
Згідно п.п 1.2. договору, виготовлення (замовлення) та узгодження проектно-кошторисної документації, а також отримання дозволів на виконання робіт здійснює замовник.
На підставі положень п.п. 2.1. - 2.14. розділу 2 «Умови договору» укладеного договору, замовник не пізніше 10 календарних днів після набуття чинності цього договору передає підряднику проектно-кошторисну документацію; не пізніше 5 календарних днів після отримання згаданої вище проектно-кошторисної та дозвільної документації і будівельного майданчика підрядник приступає до виконання робіт. Про початок роботи складається відповідний акт, який підписується сторонами; підрядник може звертатися до замовника з пропозиціями щодо внесення змін до проектної документації за умови, що вони не призведуть до підвищення договірної ціни та характеру робіт; замовник може вносити зміни до проектної документації за умови, що вони не призведуть до підвищення договірної ціни і до зміни характеру робіт; у разі не повернення підрядником на вимогу замовника проектно-кошторисної документації підрядник у місячний термін сплачує на користь замовника вартість проектно-кошторисної документації; у разі не повернення підрядником проектно-кошторисної документації на протязі одного місяця підрядник оплачує штрафні санкції в розмірі 120% облікової ставки НБУ за кожен день прострочення, починаючи з дня отримання вимоги замовника стосовно повернення проектно-кошторисної документації; терміни виконання обсягів робіт передбачені до 31.12.2020; підрядник має право достроково виконати свої обов`язки за договором; якщо в ході виконання робіт відрядник допустить відхилення від вимог проектно-кошторисної документації, яке погіршує якість виконання робіт, то підрядник зобов`язаний усунути їх за свій рахунок; за необхідності внесення змін до порядку виконання робіт або до кошторису підрядник узгоджує ці питання із замовником; забезпечення виконання робіт технологічним, енергетичним, електротехнічним обладнанням, апаратурою та інструментом покладається на підрядника; роботи проводяться з матеріалів підрядника; при виконанні робіт зі своїх матеріалів підрядник несе відповідальність за їх доброякісність; підрядник є платником податку на загальних підставах.
Відповідно до п.п. 3.1. - 3.19. розділу 3 «Вартість робіт і порядок розрахунків» вказаного договору, загальна вартість доручених робіт за цим договором встановлюється згідно з тендерною УДКСУ пропозицією та договірною ціною (додаток №1) і становить 1 551 262,02 грн., в тому числі ПДВ 20 % - 258 543,67 грн. Ціна тверда; замовником беруться бюджетні фінансові зобов`язання виключно в межах відповідний фактичних надходжень бюджетних коштів; у разі необхідності можливе зменшення обсягів залежно від реального фінансуванні видатків; акт виконаних робіт готує підрядник і передає для підписання уповноваженому представнику замовника. Уповноважений представник замовника на протязі трьох днів з дня подачі документів перевіряє реальність акту і підписує в частині фактично виконаних обсягів робіт, або надає обґрунтовані зауваження до акту; замовник може приймати рішення про уповільнення термінів виконання робіт, їх зупинення або прискорення з внесенням відповідних змін у договір підряду; договірна ціна може коригуватися тільки за взаємною згодою сторін та з урахуванням положень частини п`ятої статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі». Одностороннє підвищення підрядником договірної ціни не допускається. Сторони у договорі підряду можуть передбачати порядок уточнення договірної ціни у разі: 1) зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника; 2) покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі; 3) продовження строку дії договору та виконання зобов`язань щодо передання товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об`єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі; 4) узгодженої зміни ціни в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг); 5) зміни ціни у зв`язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок.
Перегляд договірної ціни обґрунтовується розрахунками і оформляється сторонами шляхом укладання додаткових угод; підрядник не може вимагати уточнення договірної ціни у зв'язку із зростанням цін на ресурси, що використовується для виконання робіт, у разі, коли строки виконання цих робіт порушені з вини підрядника. У таких випадках ціни на ресурси, якщо інше не передбачено договором підряду, визначаються відповідно до цін, що діяли на зазначену в договорі дату закінчення робіт. Додаткові витрати на виконання робіт, пов'язані із зростанням цін на ресурси після зазначеної дати, компенсуються підрядником; якщо виникне необхідність змінити кошторисну вартість робіт, підрядник зобов`язаний повідомити замовника і узгодити з ним це питання до настання терміну здачі чергового етапу робіт; якщо підрядник не попередить замовника про перевищення кошторису, він зобов`язаний виконати роботи, не вимагаючи відшкодування понесених понад кошторис затрат; виходячи з того, що фінансування предмету будівництва здійснюється тільки на протязі фінансового року і замовник, по незалежним від нього причинам, не може гарантувати своєчасне і стабільне фінансування в наступні роки, сторони договору регулюють договірні відносини шляхом укладання додаткових угод, які є невід`ємними частинами договору підряду; замовник проводить оплату виконаних підрядником робіт за їх завершенням, але не пізніше десяти банківських днів після прийняття обсягу виконаних робіт (підписання акта приймання); авансування робіт не передбачається; підрядник гарантує виконання взятих на себе зобов`язань, згідно даного договору своїм майном; у разі затримки бюджетного фінансування розрахунок за виконанні роботи здійснюється протягом 10 банківських днів з дати отримання замовником бюджетного призначення на фінансування закупівлі робіт на свій реєстраційний рахунок; замовник має право затримати кінцеві розрахунки за роботи, виконані з порушення технічних умов і дефектами, виявленими при прийманні об`єкту, до їх усунення; підрядник має право достроково виконати свої обов`язки за договором; замовник має право зменшити обсяг закупівлі робіт, залежно від реального фінансування; одностороннє розірвання договору допускається замовником в разі неналежного виконання підрядником своїх зобов`язань за договором.
Згідно положень п.п. 4.1. - 4.5. розділу 4 «Строки виконання робіт» договору, строки виконання робіт визначаються датою їх початку та закінчення. Невід`ємною частиною договору підряду є календарний план виконання робіт; строки виконання робіт по будівництву об'єкту визначаються: початок робіт: відповідно до пункту 2.2 договору, закінчення робіт: 31 грудня 2020 року; строки виконання робіт можуть переглядатися при наявності обставин, які перешкоджають виконанню робіт, що не залежать від підрядника.
Замовник може приймати рішення про уповільнення термінів виконання робіт, їх зупинення або прискорення з внесенням відповідних змін у договір підряду.
Відповідно до положень п.п. 5.1. - 5.6. розділу 5 «Порядок здачі і приймання робіт» договору, здача-приймання виконаних робіт проводиться поетапно згідно з календарним планом виконання робіт та оформляється «Актом приймання виконаних будівельних робіт» за формою КБ-2в та «Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрат» за формою КБ-3; після завершення виконання робіт підрядник передає замовнику «Акт приймання виконаних будівельних робіт» за формою КБ-2в та «Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрат» за формою КБ-3 для підписання; за умови наявності бюджетного фінансування, замовник зобов`язаний прийняти роботи, виконані підрядником, не пізніше семи календарних днів з дня отримання від підрядника письмового повідомлення про їх виконання; у разі мотивованої відмови замовника прийняти виконані роботи сторонами складається акт з переліком претензій замовника, у якому вказуються терміни усунення недоліків у виконаних роботах; якщо по суті акта про недоліки (порушення якості або обсягів) виникає спір, для участі в прийманні залучається незацікавлена експертна організація; в разі підтвердження факту виявлення недоліків або неналежного виконання робіт, складається акт про недоліки (порушення якості або обсягів) або акт про невиконання робіт, що підписується двома сторонами.
У пунктах 6.1.1 - 6.1.15. розділу 6 «Права та обов`язки сторін» договору передбачені зобов'язання підрядника. Серед яких, в тому числі, виконати якісно та у встановлений термін передбачені цим договором роботи відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації; після завершення виконання робіт надавати замовникові «Акт приймання виконаних будівельних робіт» за формою КБ-2в та «Довідку про вартість виконаних будівельних робі та витрат» за формою КБ-3; інформувати замовника про хід виконання зобов`язань за договором підряду, про обставини, що перешкоджають його виконанню, а також про заходи, необхідні для їх усунення; передати замовнику у порядку, передбаченому законодавством, закінчені роботи на об`єкті.
Згідно положень п.п. 6.2 - 6.2.4. вказаного розділу договору, підрядник наділений певними правами, серед яких, в тому числі, отримувати оплату за виконані обсяги робіт у розмірах, в терміни, передбачені цим договором.
Положеннями п.п. 6.3 - 6.3.5. розділу 6 «Права та обов`язки сторін» встановлені зобов'язання замовника, в тому числі, приймати виконані роботи підрядника за цим договором у порядку, передбаченому чинним законодавством України; проводити розрахунки з підрядником на підставі актів форми №КБ-2в та довідки №КБ-3 при наявності фактичного фінансування об`єкту; забезпечити здійснення технічного нагляду протягом усього періоду будівництва об`єкта в порядку, встановленому законодавством.
Згідно п. 10.1. договору, фінансування робіт (будівництва об`єкта) здійснюється за рахунок бюджетних коштів.
Відповідно до п. 12.1. договору, у разі порушення своїх зобов`язань за цим договором сторони несуть відповідальність, визначену цим договором і чинним в Україні законодавством. Порушенням зобов`язання є його невиконання або неналежне виконання, виконання з порушенням умов визначених змістом зобов`язання.
В ході виконання робіт за договором, директор ТОВ «Кепітал Буд Груп» ОСОБА_8 , перебуваючи за місцем розташування офісного приміщення ТОВ «Кепітал Буд Груп», за адресою: вул. Магнітогорська, 1, літера «О», місто Київ, за допомогою персонального комп`ютера та програмного комплексу «АВК-5 (3.5.3.)», діючи умисно, з метою імітації закінчення виконання частини будівельних робіт за вказаним договором, склав такі завідомо неправдиві офіційні документи:
1. Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2020 року, датований 16.11.2020 примірної форми № КБ-2в (далі - Акт №1), який склав у період з 14.11.2020 по 16.11.2020, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, в який вніс недостовірні відомості, які відображають перелік об`ємів та обсягів робіт з проведення першої частини капітального ремонту вказаного об`єкта будівництва, загальною вартістю 1 000 721,27 грн., задекларувавши при цьому факт виконання робіт та обсяги окремих робіт, що не відповідають дійсності та завищені розміри витрат на закупівлю матеріалів та виробів, зокрема:
- у розділі «Стіни» задекларував застосування дюбелів фасадних довжиною 220 мм у кількості 1773 шт. на загальну вартість 6 082,1 грн., тоді як застосування вказаного матеріалу не передбачено умовами договору;
- у розділі «Цоколь» задекларував витрати на теплоізоляцію виробами з пінопласту надземної частини цоколя об`ємом 10,5 м3 загальною вартістю 12 147,66 грн. тоді, як фактично вказані роботи передбачені договірною документацією об`ємом 6,209 м3, що становить невідповідність у грошовому еквіваленті у сумі 4 964,34 грн.;
- у розділі «Цоколь» задекларував витрати на застосування дюбелів фасадних довжиною 170 мм у кількості 870 шт. на загальну вартість 2 806,97 грн., тоді як застосування вказаного матеріалу не передбачено умовами договору;
- у розділі «Цоколь» задекларував витрати на застосування сітки штукатурної скловолокнистої площею 120,75 м2 загальною вартістю 2 471,75 грн., тоді як, застосування вказаного матеріалу не передбачено умовами договору;
- у розділі «Цоколь» задекларував витрати на теплоізоляційні плити з пінопласту пінополістирольного об`ємом 10,29 м3 загальною вартістю 24 716,48 грн. тоді, як фактично вказані роботи передбачені договірною документацією об`ємом 6,209 м3, що становить невідповідність у грошовому еквіваленті у сумі 10 100,8 грн.;
- у розділі «Навіс» задекларував витрати на розробку ґрунту екскаватором з доробкою вручну об`ємом 5,696 м3 на загальну вартість 4 872,33 грн., тоді як, фактично вказані роботи передбачені договірною документацією об`ємом 3,996 м3, що становить невідповідність у грошовому еквіваленті у сумі 82,83 грн.;
- у розділі «Навіс» задекларував витрати по роботам навантаження ґрунту екскаваторами на автомобілі-самоскиди вагою 9,11 тон, вартістю 2 213,36 грн., у той час, як фактично навантажено 6,3936 тон, що становить невідповідність у грошовому еквіваленті у сумі 60,20 грн.;
- у розділі «Навіс» задекларував витрати по перевезенню ґрунту до 5 км вагою 9,1136 тон, вартістю 321,8 грн., у той час, як фактично перевезено ґрунту вагою 5,994 тони, що становить невідповідність у грошовому еквіваленті у сумі 110,15 грн.;
- у розділі «Навіс» задекларував витрати по улаштуванню залізобетонних фундаментів об`ємом понад 5 м3 до 25 м3 під устаткування об`ємом 8, 544 м3, вартістю 284 477,78 грн., тоді, як фактично вказані роботи передбачені договірною документацією об`ємом 6,66 м3, що становить невідповідність у грошовому еквіваленті у сумі 5 359,56 грн.
Отже, до Акту №1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2020 року, датованого 16.11.2020, примірної форми № КБ-2в, протягом вищезазначеного період часу, підрядником внесені відомості, які не відповідають дійсності щодо будівельних робіт та матеріалів, які фактично не виконані, а також витрати, які підрядник під час виконання будівельних робіт не поніс, оскільки будівельні роботи з капітального ремонту фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ», станом на момент складання офіційних документів, фактично виконані не у повному обсязі.
Після одержання повідомлення підрядника про готовність до передачі закінчених робіт (об'єкта будівництва) замовник зобов'язаний негайно розпочати їх приймання (п. 89 Загальних умов укладання договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668 (зі змінами)).
Вказаними нормами повинні керуватися всі суб`єкти господарювання, котрі здійснюють на території України господарську діяльність, пов`язану із створенням об`єкта архітектури, та замовники даних робіт, в тому числі і на замовлення підприємств, установ, органів та організацій державної і комунальної форм власності та за бюджетні кошти.
В подальшому, в період з 14.11.2020 по 16.11.2020, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, директор ТОВ «Кепітал Буд Груп» ОСОБА_8 , перебуваючи за місцем розташування офісного приміщення ТОВ «Кепітал Буд Груп», за вказаною вище адресою, підписав складений ним завідомо неправдивий документ, а саме Акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2020 року, датований 16.11.2020, примірної форми № КБ-2в, і завірив його відбитком круглої мастичної печатки ТОВ «Кепітал Буд Груп», засвідчивши цим самим документ, що має недостовірну інформацію про обсяги і вартість виконаних робіт, надавши йому статус офіційного.
Після цього, 16.11.2020 ОСОБА_8 , перебуваючи в кабінеті головного лікаря КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», за адресою: вул. Благовіщенська, 96, місто Миронівка Київської області, надав зазначений завідомо неправдивий документ замовнику робіт, -головному лікарю КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» ОСОБА_11 , який у свою чергу також підписав та завірив його відтиском печатки Миронівської центральної районної лікарні.
Внаслідок складення та подання у такий спосіб директором ТОВ «Кепітал Буд Груп» ОСОБА_8 зазначеного документу, згідно платіжного доручення № 2 від 16.11.2020, на банківський рахунок ТОВ «Кепітал Буд Груп» НОМЕР_1 , відкритий в Київському ГРУ АТ КБ «Приват Банк» м. Київ, з рахунку КНП «Миронівська центральна районна лікарня» перераховано бюджетні кошти на суму 1 000 721,27 грн.
2. Акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року, датований 09.12.2020, примірної форми № КБ-2в (далі - Акт №2), в який вніс недостовірні відомості, які відображають перелік об`ємів та обсягів робіт з проведення другої частини капітального ремонту вказаного об`єкта будівництва, загальною вартістю 433 259,96 грн., задекларувавши при цьому факт виконання робіт та обсяги окремих робіт, що не відповідають дійсності та завищені розміри витрат на закупівлю матеріалів та виробів, зокрема:
- у розділі «Стіни» задекларував витрати на придбання штукатурки «Cerezit СТ-64» у кількості 592,68 кг на загальну вартість 24 376,93 грн., тоді, як у договірній документації передбачено витрати на придбання вказаного матеріалу на суму 22 800,4 грн., що становить невідповідність у сумі 1 576,53 грн.;
- у розділі «Стіни» задекларував витрати на придбання утеплювача з базальтової вати, товщиною 30 мм, об`ємом 1,8816 м3, на загальну вартість 2 765,4 грн., тоді, як фактично вказаного матеріалу витрачено у об`ємі 0,5645м3, що становить невідповідність у грошовому еквіваленті у сумі 3 642,31 грн.;
- у розділі «Цоколь» задекларував витрати на застосування дюбелів фасадних, довжиною 170 мм, у кількості 903 шт., на загальну вартість 2 913,44 грн., тоді як застосування вказаного матеріалу не передбачено умовами договору;
- у розділі «Цоколь» задекларував витрати на роботи по декоративному штукатурення цоколя, площею 105 м2, загальною вартістю 21 641,37 грн., тоді як фактично вказані роботи проведено у обсязі 62,09 м2, що становить невідповідність у грошовому еквіваленті на суму 9 286,31 грн.;
- у розділі «Навіс» задекларував витрати на роботи по муруванню зовнішніх стін з газобетонних блоків у обсязі 3,532 м2, загальною вартістю 1 355,12 грн., тоді як фактично об`єми вказаних робіт перевищено та виконано у обсязі 9,964 м2, що становить невідповідність у грошовому еквіваленті у сумі 2 467,77 грн.;
- у розділах Акту № 2 задекларував витрати на придбання суміші для укладення блоків з газобетону АЕРОС у кількості 249,0943 кг, що, згідно нормовитрат, не відповідає дійсності та становить невідповідність у грошовому еквіваленті на суму 652,82 грн.;
- у розділах Акту №2 задекларував витрати на придбання газобетонних блоків АЕРОС D500, розмірами 200?288?600 мм, у кількості 3,49668 кг, що, згідно нормовитрат, не відповідає дійсності та становить невідповідність у грошовому еквіваленті на суму 8 547,10 грн.;
- у розділі «Навіс» задекларував витрати на придбання ролетних воріт, вартістю 36 734,47 грн., тоді, як у договірній документації передбачено витрати на придбання вказаного виробу у сумі 23 814,48 грн., що становить невідповідність у сумі 12 919, 99 грн.;
- у розділі «Навіс» задекларував витрати на придбання штукатурки «Cerezit СТ-64» у кількості 41,13 кг тоді, як у договірній документації передбачено витрати на придбання вказаного у обсязі 38,47, що становить невідповідність у сумі 231,3402 грн.
Отже, до Акту №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року, датованого 09.12.2020 примірної форми № КБ-2в, протягом вищезазначеного період часу, підрядником внесені відомості, які не відповідають дійсності щодо будівельних робіт та матеріалів, які фактично не виконані, а також витрати, які підрядник під час виконання будівельних робіт не поніс, оскільки будівельні роботи по капітального ремонту фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ», станом на момент складання документ фактично не виконані.
В подальшому, в період з 16.11.2020 по 09.12.2020, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_8 , перебуваючи за місцем розташування офісного приміщення, підписав складений ним завідомо неправдивий документ, а саме Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року, датований 09.12.2020, примірної форми № КБ-2в, і завірив його відбитком круглої мастичної печатки ТОВ «Кепітал Буд Груп», засвідчивши цим самим документ, що має недостовірну інформацію про обсяги і вартість виконаних робіт, надавши йому статус офіційного.
Після цього, 09.12.2020 ОСОБА_8 , перебуваючи в кабінеті головного лікаря КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», за адресою: вул. Благовіщенська, 96 міста Миронівка Київської області, надав зазначений завідомо неправдивий документ замовнику робіт - головному лікарю КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» ОСОБА_11 , який у свою чергу також підписав та завірив його відтиском печатки Миронівської центральної районної лікарні.
Внаслідок складення та подання у такий спосіб директором ТОВ «Кепітал Буд Груп» ОСОБА_8 зазначеного документу, згідно платіжного доручення №5 від 09.12.2020, на банківський рахунок ТОВ «Кепітал Буд Груп» НОМЕР_1 , відкритий в Київському ГРУ АТ КБ «Приват Банк» міста Київ, з рахунку КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» перераховано бюджетні кошти на суму 433 259,96 грн.
3. Акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року, датований 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в (далі - Акт №3), в який вніс недостовірні відомості, які відображають перелік об`ємів та обсягів робіт з проведення третьої частини капітального ремонту вказаного об`єкта будівництва, загальною вартістю 117 280,79 грн., задекларувавши при цьому факт виконання робіт та обсяги окремих робіт, що не відповідають дійсності та завищені розміри витрат на закупівлю матеріалів та виробів, зокрема :
- у розділі «Навіс» задекларував витрати на придбання кабелю ПВХ каналу 25?25 мм на загальну вартість 2 027,05 грн., тоді, як у договірній документації не передбачено витрати на придбання вказаного матеріалу;
- у розділі «Навіс» задекларував витрати на придбання 40 метрів кутників розміром 75?75?5 на загальну вартість 5 057,60 грн. тоді, як фактично вказані матеріали відсутні;
- у розділі «Навіс» задекларував витрати на придбання 24 метрів швелеру 12 на загальну вартість 7 623,60 грн. тоді, як фактично вказані матеріали відсутні;
- у розділі «Навіс» задекларував витрати на роботи по улаштуванню мауерлатів у обсязі 0,315 м3 загальною вартістю 1 638,65 грн., тоді як фактично вказані роботи не виконано;
- у розділі «Навіс» задекларував витрати на роботи по улаштуванню крокв з дощок у обсязі 1,344 м3 загальною вартістю 14 212,33 грн., тоді як фактично вказані роботи не виконано;
- у розділі «Навіс» задекларував витрати на роботи по установленню 72 кріплень крокв болтами загальною вартістю 4 832 грн., тоді як виконання вказаних робіт та використання вказаних матеріалів не передбачено умовами договору;
- у розділі «Навіс» задекларував витрати на роботи по утепленню фасадів мінеральними плитами товщиною 20 мм з опорядженням декоративним розчином за технологією «Cerezit», укоси шириною до 300 мм в об`ємі 6,88 м2, загальною вартістю 4 604,55 грн., тоді як виконання вказаних робіт та використання вказаних матеріалів не передбачено умовами договору;
- у розділі «Навіс» задекларував витрати на використання утеплювача піностерол, товщиною 20 мм в об`ємі 0,1376 м3, загальною вартістю 380,52 грн., тоді як використання вказаного матеріалу не передбачено умовами договору;
- у розділі «Навіс» задекларував витрати на використання суміші «Cerezit CT-190» вагою 0,08415 тон загальною вартістю 572,43 грн., тоді як використання вказаного матеріалу не передбачено умовами договору;
- у розділі «Навіс» задекларував витрати на використання сітки штукатурної скловолокнистої в об`ємі 8,811 м2 загальною вартістю 180,36 грн., тоді як використання вказаного матеріалу не передбачено умовами договору;
- у розділі «Навіс» задекларував витрати на використання ґрунтувальної фарби «Cerezit CT16» в об`ємі 1,1715 літрів загальною вартістю 23,28 грн., тоді як використання вказаного матеріалу не передбачено умовами договору;
- у розділі «Навіс» Акту №3 задекларував витрати на використання штукатурки «Cerezit CT-64» в об`ємі 18,9255 кілограм загальною вартістю 728,06 грн., тоді як використання вказаного матеріалу не передбачено умовами договору;
- у розділі «Навіс» задекларував витрати на використання акрилової фасадної краски «Cerezit CT 42» в об`ємі 3,3 кілограм загальною вартістю 207,64 грн., тоді як використання вказаного матеріалу не передбачено умовами договору;
- у розділі «Навіс» задекларував витрати на роботи по улаштуванню інформаційної вивіски в обсязі 0,075 тон загальною вартістю 1 689,84 грн., тоді як виконання даних робіт та використання вказаного матеріалу не передбачено умовами договору.
Отже, до Акту № 3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року, датованого 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в, протягом вищезазначеного період часу, підрядником внесені відомості, які не відповідають дійсності щодо будівельних робіт та матеріалів, які фактично не виконані, а також витрати, які підрядник під час виконання будівельних робіт не поніс, оскільки будівельні роботи по капітального ремонту фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ», станом на момент складання документу фактично виконані не у повному обсязі.
В подальшому, в період з 09.12.2020 до 23.12.2020, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, директор ТОВ «Кепітал Буд Груп» ОСОБА_8 , підписав складений ним завідомо неправдивий документ, а саме Акт №3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року, датований 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в, і завірив його відбитком круглої мастичної печатки ТОВ «Кепітал Буд Груп», засвідчивши цим самим документ, що має недостовірну інформацію про обсяги і вартість виконаних робіт, надавши йому статус офіційного.
Після цього, 23.12.2020, перебуваючи в кабінеті головного лікаря КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», за адресою: вул. Благовіщенська, 96 міста Миронівка Київської області, ОСОБА_8 надав зазначений завідомо неправдивий документ замовнику робіт - головному лікарю КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» ОСОБА_11 , який також підписав та завірив його відтиском печатки Миронівської центральної районної лікарні.
Внаслідок складення та подання у такий спосіб директором ТОВ «Кепітал Буд Груп» ОСОБА_8 зазначеного документу, згідно платіжного доручення № 6 від 23.12.2020, на банківський рахунок ТОВ «Кепітал Буд Груп» НОМЕР_1 , відкритий в Київському ГРУ АТ КБ «Приват Банк» міста Київ, з рахунку КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», перераховано бюджетні кошти на суму 117 280,79 грн.
Згідно примітки до ст. 358 КК України, під офіційним документом розуміються документи, що містять зафіксовану на будь-яких матеріальних носіях інформацію, яка підтверджує чи посвідчує певні події, явища або факти, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру, чи може бути використана як документи-докази у правозастосовній діяльності, що складаються, видаються чи посвідчуються повноважними (компетентними) особами органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, юридичних осіб незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, а також окремими громадянами, у тому числі само зайнятими особами, яким законом надано право у зв'язку з їх професійною чи службовою діяльністю складати, видавати чи посвідчувати певні види документів, що складені з дотриманням визначених законом форм і містять передбачені законом реквізити.
Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2020 року, датований 16.11.2020, примірної форми № КБ-2в, Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року, датований 09.12.2020, примірної форми № КБ-2в, Акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року, датований 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в, бланк якого затверджений Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 293 від 05.07.2013 «Про прийняття національного стандарту ДСТУ Б Д.1.1-1:2013», є офіційними документами.
Згідно з висновками проведеної будівельно-технічної експертизи №1100/02-2021 від 24.02.2021, вартість робіт, які фактично не виконані або виконані поза умовами договору від 14.11.2020 № 14-3132, але внесені у звітну документацію, а саме актів форми Кб-2В, відповідно до проведених розрахунків, становить: 203 638,12 грн., в т.ч. ПДВ: 33 939,69 грн.
Внаслідок завищення обсягу вартості виконаних робіт ТОВ «Кепітал Буд Груп», згідно договору від 14.11.2020 № 14-3132 «Капітальний ремонт фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ», за адресою: вул. Благовіщенська, 96, місто Миронівка Київської області», ОСОБА_8 спричинив юридичній особі КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» майнову шкоду на суму 203 638,12 грн.
Крім того, 05.12.2020 між Комунальним некомерційним підприємством Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», від імені якого діяв головний лікар ОСОБА_11 , та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кепітал Буд Груп», від імені якого діяв директор ОСОБА_8 , укладено договір № КТ-3132, на виконання робіт по капітальному ремонту приміщень під створення кабінету комп`ютерної томографії, у складі відділення невідкладної допомоги КНП «Миронівська ЦРЛ» за адресою: вул. Благовіщенська, 96 міста Миронівка Київської області, загальною вартістю 1 574 000,00 грн., у тому числі ПДВ 262 333,33 грн.
Згідно п.п 1.1. договору №КТ-3132 від 05.12.2020, укладеного між комунальним некомерційним підприємством Миронівської міської ради «Миронівська центральна районна лікарня» (далі - договору), замовник доручає, а підрядник забезпечує, відповідно до умов договору виконання капітального ремонту приміщень по вул. Благовіщенська, 96, капітальний ремонт приміщень під створення кабінету комп`ютерної томографії у складі відділення невідкладної допомоги КПП «Миронівська ЦРЛ» за адресою: Київська область, місто Миронівка, вул. Благовіщенська, 96 (ДСТУ Б. Д. 1.1- 1: 2013) (ДК 021:2015 код 45400000-1 «Завершальні будівельні роботи»).
Відповідно до п.п. 1.2.,1.3 договору, об`єктом ремонту є Комунальне некомерційне підприємство Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», склад та обсяги робіт, що доручаються до виконання підряднику, визначені проектною документацією, яка є невід`ємною частиною договору.
Згідно з п.п. 4.1.,4.3., 17.1. договору, ціна договору на момент підписання визначається договірною ціною та становить 1 574 000,00 грн., в т.ч. ПДВ 262 333,33 грн. Співфінансування: 1) 6000000,00 грн. - UA938201720344361001163025063 в Управлінні державної казначейської служби України; 2) 974000,00 грн. - UA308201720344311001100025063 в Управлінні державної казначейської служби України. Бюджетні зобов`язання по договору виникають при наявності відповідних бюджетних асигнувань. Договір набирає чинності з моменту підписання та діє до 31.12.2020, але в будь-якому разі до повного виконання сторонами своїх зобов`язань.
В ході виконання робіт за вказаним договором, в період з 05.12.2020 по 11.12.2020, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, директор ТОВ «Кепітал Буд Груп» ОСОБА_8 , перебуваючи за місцем розташування офісного приміщення ТОВ «Кепітал Буд Груп», за адресою: вул. Магнітогорська, 1, літера «О», місто Київ, за допомогою персонального комп`ютера та програмного комплексу «АВК-5 (3.5.3.)», діючи умисно, з метою імітації закінчення виконання частини будівельних робіт за вказаним договором, склав такі завідомо неправдиві офіційні документи.
1. Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року, датований 11.12.2020, примірної форми № КБ-2в (далі - Акт №1), в який вніс недостовірні відомості, які відображають перелік об`ємів та обсягів робіт з проведення першої частини капітального ремонту вказаного об`єкта будівництва, загальною вартістю 741 436,94 грн., задекларувавши при цьому факт виконання робіт та обсяги окремих робіт, що не відповідають дійсності та завищені розміри витрат на закупівлю матеріалів та виробів, зокрема:
- у розділі «Двері» задекларував загальну вартість дверей металевих свинцевих у розмірі 105436,05 грн., тоді як, згідно договірної документації їх загальна вартість становить 94277,33 грн.;
- у розділі «Підлоги» задекларував проведені роботи «Розбирання покриттів підлог з керамічних плиток» на загальну суму 6026,34 грн., тоді як, фактичні об`єми вказаних робіт виконано на суму 1853,1 грн. У цьому ж розділі акту задекларував роботи «На кожні 5мм зміни товщини шару цементної стяжки додавати або виключати» на загальну суму 12242 грн., тоді як, фактично вказані роботи не були проведені;
- у розділі «Різні роботи» задекларував проведені роботи «Навантаження сміття вручну» на загальну суму 1784,81 грн., тоді як, фактично вказані роботи не були проведені. У цьому ж розділі акту задекларував роботи «Перевезення сміття до 10 км» на загальну суму 1751,92 грн., тоді як, фактично вказані роботи проведені в об`ємах на загальну суму 116,51 грн.;
- у розділі «Локальний кошторис №2-1-2 на вентиляція» задекларував проведення робіт, пов`язаних з установленням заслінок повітряних і клапанів повітряних з електричним або пневматичним приводом діаметром до 355 мм у кількості 1 штуки на загальну суму 278,84 грн., тоді як, фактично вказані роботи фактично не проведені. У цьому ж розділі акту задекларував роботи «Заслонка з приводом» у кількості 1 штуки на загальну суму 2863,76 грн., та «Установлення вентиляторів осьових масою до 0,025т» у кількості 1 штуки на загальну суму 523,42 грн., тоді як, фактично вказані роботи не проведені. Також задекларував роботи «Канальний вентилятор RV250L» у кількості 1 штуки на загальну суму 12694,9 грн., тоді як, фактично вказані роботи не проведені;
- у розділі «Локальний кошторис №2-1-3 на електромонтажні роботи» задекларував проведення робіт, пов`язаних з установленням вимикачів та перемикачів пакетних 2-х і 3-х полюсних на струм до 25А на загальну суму 17351,32 грн., тоді як, фактично вказані роботи проведено в обсязі на загальну суму 173,51 грн.;
- у розділі «Водопровід», згідно Локального кошторису №2-1-4 на санітарно-технічні роботи, задекларував проведення робіт, пов`язаних з прокладанням трубопроводів водопостачання труб поліетиленових (поліпропіленових) напірних 20 мм на загальну суму 4286,49 грн., тоді як, фактично вказані роботи проведено в обсязі на загальну суму 174,89 грн. У цьому ж розділі задекларував витрати на придбання труб DIZAYN OXY-PLUS PN20 20 mm у кількості 8 штук на загальну суму 317,04 грн., тоді як, фактично вартість придбаних матеріалів становить 161,69 грн.
Отже, до вказаного документу - Акту №1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року, датованого 11.12.2020, примірної форми № КБ-2в, протягом вищезазначеного період часу, підрядником внесені відомості, які не відповідають дійсності щодо будівельних робіт та матеріалів, які фактично не виконані, а також витрати, які підрядник під час виконання будівельних робіт не поніс, оскільки будівельні роботи по капітальному ремонту приміщень під створення кабінету комп`ютерної томографії у складі відділення невідкладної допомоги КНП «Миронівська ЦРЛ» станом на момент складання документу фактично не виконані.
Після одержання повідомлення підрядника про готовність до передачі закінчених робіт (об`єкта будівництва) замовник зобов`язаний негайно розпочати їх приймання (п. 89 Загальних умов укладання договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668 (зі змінами).
Вказаними нормами повинні керуватися всі суб`єкти господарювання, котрі здійснюють на території України господарську діяльність, пов`язану із створенням об`єкта архітектури, та замовники даних робіт, в тому числі і на замовлення підприємств, установ, органів та організацій державної і комунальної форм власності та за бюджетні кошти.
В період часу з 05.12.2020 до 11.12.2020, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, директор ТОВ «Кепітал Буд Груп» ОСОБА_8 , перебуваючи за місцем розташування офісного приміщення ТОВ «Кепітал Буд Груп», за адресою: вул. Магнітогорська, 1, літера «О», місто Київ, діючи умисно, з метою імітації закінчення виконання першої частини робіт за договором від 05.12.2020 №КТ-3132, підписав складений ним завідомо неправдивий документ - Акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року, датований 11.12.2020, примірної форми № КБ-2в, і завірив його відбитком круглої мастичної печатки ТОВ «Кепітал Буд Груп», засвідчивши цим самим документ, що має недостовірну інформацію про обсяги і вартість виконаних робіт, надавши йому статус офіційного.
Після цього, 11.12.2020 ОСОБА_8 , перебуваючи в кабінеті головного лікаря КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», за адресою: вул. Благовіщенська, 96, місто Миронівка Київської області, надав зазначений завідомо неправдивий документ замовнику робіт - головному лікарю КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» ОСОБА_11 , який у свою чергу також підписав та завірив його відтиском печатки Миронівської центральної районної лікарні.
Внаслідок складення та подання у такий спосіб директором ТОВ «Кепітал Буд Груп» ОСОБА_8 зазначеного офіційного документу, згідно платіжного доручення № 11 від 11.12.2020, на банківський рахунок ТОВ «Кепітал Буд Груп» НОМЕР_2 , відкритий в АТ «Райффайзен Банк Аваль» у місті Києві, з рахунку КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» перераховано бюджетні кошти на суму 741 436, 94 грн.
У подальшому, в ході виконання робіт за договором від 05.12.2020 №КТ-3132, в період з 11.12.2021 до 23.12.2021, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, директор ТОВ «Кепітал Буд Груп» ОСОБА_8 склав завідомо неправдивий документ - Акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року, датований 11.12.2020, примірної форми № КБ-2в (далі - Акт №2), в який вніс недостовірні відомості, які відображають перелік об`ємів та обсягів робіт з проведення другої частини капітального ремонту вказаного об`єкта будівництва, загальною вартістю 713 641,06 грн., задекларувавши при цьому факт виконання робіт та обсяги окремих робіт, що не відповідають дійсності та завищені розміри витрат на закупівлю матеріалів та виробів, зокрема:
- у розділі «Стіни» задекларував: проведені роботи «Шпаклювання стін шпаклівкою "Cerezit"» на загальну суму 20 547,9 грн., тоді як, фактичні об`єми вказаних робіт виконано на суму 9601,15 грн.; придбання 551,5794 кг шпаклівки полімерцементної армованої "старт" на загальну суму 3 921,73 грн., тоді як, фактично придбано 293,85 кг вказаного будівельного матеріалу на загальну суму 1832,46 грн.; придбання 551,5794 кг гіпсової шпаклівки фінішної "Фініш" на загальну суму 5 499,25 грн., тоді як, фактично придбано 293,85 кг вказаного будівельного матеріалу на загальну суму 2569,56 грн.; проведення робіт, пов`язаних з поліпшеним фарбуванням полівінілацетатними водоемульсійними сумішами стін по збірних конструкціях, підготовлених під фарбування на загальну суму 34 420,36 грн., тоді як, фактично вказані роботи проведено в обсязі на загальну суму 16083,16 грн.; проведені роботи «Шпаклювання стін шпаклівкою "Cerezit"» на загальну суму 3126,11 грн., тоді як, фактично вказані роботи не були проведені; придбання 83,8400688 кг шпаклівки полімерцементної армованої "старт" на загальну суму 596,1 грн., тоді як, фактично вказані роботи не були проведені; проведення робіт, пов`язаних з шпаклюванням шпаклівкою "Cerezit" з додаванням на 1мм товщини шпаклювання на загальну суму 1811,90 грн., тоді як, фактично вказані роботи проведено в обсязі на загальну суму 449,6 грн.; придбання та використання 83,8400688 кг гіпсової шпаклівки фінішної "Фініш" на загальну суму 835,89 грн., тоді як, фактично вказані роботи не були проведені; проведення робіт, пов`язаних з поліпшеним фарбуванням полівінілацетатними водоемульсійними сумішами стін по збірних конструкціях, підготовлених під фарбування на загальну суму 5231,9 грн., тоді як, фактично вказані роботи не були проведені;
- у розділі «Вікно видачі» задекларував проведені роботи по установленню пластикових підвіконних дощок та придбання монтажної піни Cerezit TS 62 професійної універсальної та столешні 600 мм, тоді як, фактично вказані роботи не були проведені;
- у розділі «Укоси» задекларував: проведені роботи по облицюванню поверхонь стін керамічними плитками на розчині із сухої клеючої суміші, число плиток в 1 м2 понад 7 до 12 шт. на загальну суму 21510,24 грн., тоді як, фактичні об`єми вказаних робіт виконано на суму 2852,26 грн.; придбання хрестиків пластмасових для плитки на загальну суму 25,77 грн., тоді як, фактично їх обсяг, визначений за результатами дослідження становить 24,48 грн.; улаштування плитки керамічної глазурованої для стін розміром 300?600 мм на загальну суму 4 382,24 грн., тоді як, фактично вказані роботи проведено в обсязі на загальну суму 3 446,55 грн.; витрати на суміш клеючу Ceresit CM11 на загальну суму 543, 57 грн., тоді як, фактично вказані витрати становлять 427,5 грн.; витрати на еластичний водостійкий кольоровий шов до 5мм Ceresit CE40 aguastatic на загальну суму 664,58 грн., тоді як, фактично вказані витрати становлять 522,69 грн.;
- у розділі «Підлоги» задекларував: роботи та витрати по додаванню або виключенні на кожний 1 мм товщини стяжок самовирівнювальних з сумішами Cerezit CN-69 на загальну суму 1677,8 грн., тоді як, фактичні об`єми вказаних робіт виконано на суму 582,2 грн.; роботи та витрати по улаштуванню плінтусів з плиток керамічних на загальну суму 8966,57 грн., тоді як, фактичні об`єми вказаних робіт виконано на суму 896,66 грн.; роботи та витрати по улаштуванню покриття з паркетних дощок на загальну суму 100231,11 грн., тоді як, фактичні об`єми вказаних робіт виконано на суму 34780,2 грн.; роботи та витрати по улаштуванню плінтусів полівінілхлоридних на шурупах на загальну суму 5913,26 грн., тоді як, фактичні об`єми вказаних робіт виконано на суму 1159 грн.; роботи та витрати по улаштуванню плінтусів полівінілхлоридних на шурупах на загальну суму 5913,26 грн., тоді як їх вартість, згідно договірної документації, складає 4803,26 грн.; роботи та витрати по улаштуванню покриттів з керамічних плиток на розчині із сухої клеючої суміші, кількість плиток в 1м2 понад 7 до 12 шт. на загальну суму 14168,08 грн., тоді як їх вартість, згідно договірної документації, складає 14181,73 грн.; витрати на хрестики пластмасові для плитки на загальну суму 25,77 грн., тоді як, фактичні витрати становлять 1,14 грн.; витрати на плитки керамічні для підлог на загальну суму 292,12 грн., тоді як, фактичні витрати становлять 181,87 грн.; витрати на суміш клеючу Ceresit CM11 на загальну суму 4 480,72 грн., тоді як, фактичні витрати становлять 4 461,0488 грн.; витрати на еластичний водостійкий кольоровий шов до 5 мм Ceresit CE40 aguastatic на загальну суму 5 490,06 грн., тоді як, фактичні витрати становлять 5 465,9682 грн.; роботи та витрати по улаштуванню плінтусів полівінілхлоридних на шурупах на загальну суму 2742,66 грн., тоді як, фактично вказані роботи не проведено; витрати на дюбелі з шурупами "швидкий монтаж" на загальну суму 26,35 грн., тоді як, фактично вказані витрати не проведено; роботи та витрати по улаштуванню покриття з паркетних дощок на загальну суму 22291,4 грн., тоді як, фактично вказані витрати не проведено;
- у розділі «Різні роботи» задекларував роботи та витрати по фарбуванню олійними сумішами за 2 рази раніше пофарбованих радіаторів та ребристих труб на загальну суму 1095,29 грн., тоді як, фактично вказані витрати не проведено;
- у розділі «Локальний кошторис №2-1-2 на вентиляція» задекларував: роботи та витрати по прокладанню повітропроводів діаметром до 200 мм оцинкованої сталі класу Н (нормальна) товщиною 0,5 мм на загальну суму 32 891,76 грн., тоді як, фактично вказані роботи та витрати проведено на суму 26415,51 грн.; роботи та витрати по установленню грат жалюзійних сталевих з вивірянням і закріпленням площею в світлі до 0,25 м2 на загальну суму 159,5 грн., тоді як, фактично вказані роботи та витрати не проведено; роботи та витрати на решітку Н-35-45 (RAL 9016) 400x300h на загальну суму 315,24 грн., тоді як, фактично вказані роботи та витрати не проведено;
- у розділі «Електроустановочні вироби» по локальному кошторису №2-1-3 на електромонтажні роботи задекларував роботи та витрати по установленню вимикачів утопленого типу при схованій проводці, 1-клавішні на загальну суму 2 340,94 грн., тоді як, фактично вказані роботи та витрати проведено на суму 2 317,53 грн.; роботи та витрати по установленню вимикачів утопленого типу при схованій проводці, 2-клавішні на загальну суму 2 487,04 грн., тоді як, фактично вказані роботи та витрати проведено на суму 2 437,3 грн.; роботи та витрати по установленню штепсельних розеток герметичних та напівгерметичних на загальну суму 3 437,61 грн., тоді як, фактично вказані роботи та витрати проведено на суму 3 403,23 грн.; витрати на придбання 23 розеток напівгерметичних подвійних з з/к, вартістю 2 369,69 грн., тоді як, фактично виявлено 22 розетки вартістю 2 266,66 грн.; витрати на придбання 41 коробки монтажних д-65 мм, вартістю 167,69 грн., тоді як, фактично виявлено 34 вказаних виробів вартістю 139,06 грн.;
- у розділі «Локальний кошторис №2-1-4 на Санітарно-технічні роботи» задекларував: роботи та витрати на придбання 4-х п'єдесталів DECO, загальною вартістю 1 855,4 грн., тоді як, фактично виявлено 3 вироби загальною вартістю 1 391,55 грн.; роботи та витрати на придбання 8 шлангів гнучких, загальною вартістю 822 грн., тоді як, фактично виявлено 4 вироби загальною вартістю 411 грн.; роботи та витрати на придбання 8 кранів кульових 1/2" метелик, загальною вартістю 678,48 грн., тоді як, фактично виявлено 4 вироби загальною вартістю 339,24 грн.; роботи, пов`язані з установкою дзеркал вартістю 577,74 грн., тоді як, фактично вказані роботи не проведені; витрати на придбання дзеркал вартістю 3062,25 грн., тоді як, фактично вказані вироби відсутні;
- у розділі «Опалення» задекларував: роботи та витрати на установлення муфтового крану водорозбірного, загальною вартістю 369,46 грн., тоді як, фактично вказані роботи і сам виріб відсутні; витрати на придбання 10 поліетиленових кульових кранів діаметром 20 мм, загальною вартістю 369,46 грн., тоді як, фактично вказані вироби відсутні.
Отже, до вказаного Акту №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року, датованого 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в, протягом вищезазначеного періоду часу, підрядником внесені відомості, які не відповідають дійсності щодо будівельних робіт та матеріалів, які фактично не виконані, а також витрати, які підрядник під час виконання будівельних робіт не поніс, оскільки будівельні роботи по капітальному ремонту приміщень під створення кабінету комп`ютерної томографії у складі відділення невідкладної допомоги КНП «Миронівська ЦРЛ», станом на момент складання офіційних документів, фактично не були виконані.
В подальшому, в період з 11.12.2020 по 23.12.2020, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, директор ТОВ «Кепітал Буд Груп» ОСОБА_8 , перебуваючи за місцем розташування офісного приміщення ТОВ «Кепітал Буд Груп», за адресою: вул. Магнітогорська, 1, літера «О», місто Київ, діючи умисно, з метою імітації закінчення виконання другої частини робіт за договором від 05.12.2020 №КТ-3132, підписав складений ним завідомо неправдивий документ - Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року, датований 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в, і завірив його відбитком круглої мастичної печатки ТОВ «Кепітал Буд Груп», засвідчивши цим самим документ, що має недостовірну інформацію про обсяги і вартість виконаних робіт, надавши йому статус офіційного.
Після цього, 23.12.2020 ОСОБА_8 , перебуваючи в кабінеті головного лікаря КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», за адресою: вул. Благовіщенська, 96, місто Миронівка Київської області, надав зазначений завідомо неправдивий документ замовнику робіт -головному лікарю КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» ОСОБА_11 , який також підписав та завірив його відтиском печатки Миронівської центральної районної лікарні.
Внаслідок складення та подання у такий спосіб директором ТОВ «Кепітал Буд Груп» ОСОБА_8 зазначеного документу, згідно платіжних доручень №13 від 23.12.2020 та №1 від 23.12.2020, на банківський рахунок ТОВ «Кепітал Буд Груп» НОМЕР_2 , відкритий в АТ «Райффайзен Банк Аваль» у місті Києві, з рахунку КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» перераховано бюджетні кошти на суму 713 641,06 грн.
Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року, датований 11.12.2020, примірної форми № КБ-2в, та Акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року, датований 11.12.2020, примірної форми № КБ-2в, бланк якого затверджений Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 293 від 05.07.2013 «Про прийняття національного стандарту ДСТУ Б Д.1.1-1:2013», є офіційними документами.
Згідно з даними висновку за результатами проведення будівельно-технічної експертизи №1099/02-2021 від 24.02.2021, вартість робіт, які фактично не виконані або виконані поза умовами договору від 05.12.2020 №КТ-3132, але внесені у звітну документацію, а саме актів форми Кб-2В, відповідно до проведених розрахунків, становить: 302 589,28 грн., в т.ч. ПДВ: 50 431,55 грн.
Згідно п. 4 примітки до ст. 364 КК України, тяжкими наслідками у статтях 364-367 вважаються такі наслідки, які у двісті п`ятдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян, який, згідно з вимогами Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» та Перехідних положень Податкового кодексу України, станом на момент вчинення злочину, становив 1051 грн.
Внаслідок завищення обсягу вартості виконаних робіт ТОВ «Кепітал Буд Груп», згідно договору №КТ-3132 від 05.12.2020 «Капітальний ремонт приміщень під створення кабінету комп`ютерної томографії у складі відділення невідкладної допомоги КНП «Миронівська ЦРЛ», юридичні особі - КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» обвинуваченим спричинено тяжкі наслідки, оскільки за наслідками кримінального правопорушення спричинено майнову шкоду на суму 302 589,28 грн., яка у 250 разів на момент вчинення правопорушення перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
ОСОБА_7 , будучи службовою особою, згідно з правилами ч. 3 ст. 18 КК України, вчинив кримінальні правопорушення (злочини) у сфері службової діяльності за наступних обставин.
Згідно Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців ОСОБА_7 11.11.2016 внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків № НОМЕР_3 , де визначено види господарської діяльності: 41.20 будівництво житлових і нежитлових будівель; 42.11 будівництво доріг і автострад; 47.99 інші види роздрібної торгівлі поза магазинами.
Відповідно до кваліфікаційного сертифікату серії АТ №004308, виданого 14.09.2015 згідно рішення Атестаційної архітектурно-будівельної комісії, ОСОБА_7 пройшов професійну атестацію та має право на здійснення технічного нагляду за будівництвом будівель і споруд, як інженер технічного нагляду.
Відповідно до Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об`єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 11 липня 2007 року № 903 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури» (далі Порядок), технічний нагляд здійснюють особи, що мають виданий відповідно до законодавства архітектурно-будівельною атестаційною комісією кваліфікаційний сертифікат.
На підставі п. 2 Порядку, технічний нагляд забезпечує замовник (забудовник) протягом усього періоду будівництва об'єкта з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва або зміни (зокрема шляхом знесення) такого об'єкта.
Відповідно до п. 3 Порядку, технічний нагляд здійснюють особи, що мають виданий відповідно до законодавства архітектурно-будівельною атестаційною комісією кваліфікаційний сертифікат.
Відповідно до п. 5 Порядку, особи, що здійснюють технічний нагляд:
1) проводять перевірку:
- наявності документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання що використовуються під час будівництва об'єкта, - технічного паспорта, сертифіката, документів, що відображають результати лабораторних випробувань тощо;
- відповідності виконаних будівельно-монтажних робіт, конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання проектним рішенням, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов та інших нормативних документів;
- відповідності обсягів та якості виконаних будівельно-монтажних робіт проектно-кошторисній документації;
- виконання підрядником вказівок і приписів, виданих за результатами технічного нагляду, державного архітектурно-будівельного контролю та державного нагляду;
2) ведуть облік обсягів прийнятих і оплачених будівельно-монтажних робіт, а також будівельно-монтажних робіт, виконаних з недоліками;
3)проводять разом з підрядником огляд та оцінку результатів виконаних робіт, у тому числі прихованих, і конструктивних елементів;
4) повідомляють підряднику про невідповідність виробів, матеріалів та обладнання вимогам нормативних документів;
5)оформляють акти робіт, виконаних з недоліками;
6) беруть участь у проведенні перевірки: робочою комісією якості окремих конструкцій і вузлів, будівельно-монтажних робіт усіх видів, відповідності змонтованого спеціального обладнання, устаткування і механізмів технічним умовам; органами державного нагляду та архітектурно-будівельного контролю;
7) виконують інші функції, пов'язані з технічним наглядом на відповідному об'єкті.
Відповідно до п. 6 Порядку, особи, що здійснюють технічний нагляд, мають право вимагати від підрядника:
1) виконання робіт відповідно до проектно-кошторисної та іншої технічної документації, дотримання вимог нормативних документів щодо порядку виконання і прийняття робіт;
2) зупинення робіт у разі застосування ним матеріалів, деталей, конструкцій та виробів, які не відповідають вимогам нормативних документів;
3) проведення лабораторних випробувань матеріалів і конструкцій щодо їх відповідності сертифікатам якості, а обладнання - технічним (технологічним) паспортам та своєчасного повідомлення їм про такі випробування;
4) усунення відхилень від проектних рішень, недоліків (дефектів) та недоробок і повторного пред'явлення робіт для здійснення технічного нагляду;
5) зупинення виконання робіт до оформлення актів огляду прихованих робіт; будівельно-монтажних робіт у разі виявлення понаднормативної деформації об'єкта або загрози обвалу конструкцій та вжиття невідкладних заходів для запобігання виникненню аварії.
Згідно з приписами п. 7 Порядку, у разі виявлення відхилень від проектних рішень, допущених під час будівництва об'єкта, та відмови підрядника їх усунути особа, що здійснює технічний нагляд, повідомляє про це замовнику (забудовнику) і відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю для вжиття заходів відповідно до законодавства.
14.11.2020 між комунальним некомерційним підприємством Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», від імені якого діяв головний лікар ОСОБА_11 та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_7 , який діяв на підставі виписки про державну реєстрацію від 11.11.2016 за № 23410000000004641, укладено договір № 141120-тн про надання послуг щодо здійснення технічного нагляду у виконанні робіт по об`єкту: «Капітальний ремонт фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ», за адресою: вул. Благовіщенська, 96, місто Миронівка Київської області», за кодом ДК 021:2015-71520000-9 (71521000-6) - Послуги з нагляду за будівельними майданчиками (далі - договір).
Згідно п.п. 2.1.1., 2.1.3. договору, виконавець, яким був ОСОБА_7 , зобов`язаний не допускати проведення та прийомку виконаних будівельно-монтажних робіт з порушенням вимог погодженого та затвердженого проекту будівельних робіт, будівельних норм, правил, стандартів і технічних умов, використання недоброякісних будівельних матеріалів конструкцій, виробів, терміново повідомляти Замовнику, та відповідним дозвільним органам про роботи виконані з порушенням; терміново повідомляти замовника про виникнення обставин, що перешкоджають належному виконанню своїх зобов'язань, згідно з цим договором, як що такі виникли.
На підставі п.п. 3.1. договору, загальна вартість наданих послуг за вказаним договором за згодою сторін складає 6 170,68 грн.
Згідно п.п. 6.1., договір набирає чинності після підписання його сторонами та діє до повного завершення будівельних робіт, а в частині обов`язків по оплаті надання послуг по фінансовим та гарантійним обов`язкам - до повного проведення розрахунків та не пізніше ніж 31.12.2020.
ОСОБА_7 , згідно кваліфікаційного сертифікату серії АТ №004308, виданого 14.09.2015, договору № 141120-тн від 14.11.2020, мав право на здійснення технічного нагляду за будівництвом будівель і споруд, як інженер технічного нагляду від імені та за дорученням комунального підприємства Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», і, як наслідок, представляючи підприємство у відносинах із третіми особами, зобов'язаний був діяти виключно в інтересах підприємства, добросовісно і розумно та не перевищувати своїх повноважень, наданих відповідно до чинного законодавства України.
Таким чином, ОСОБА_7 , будучи у встановленому порядку уповноваженою особою підприємства за спеціальними повноваженнями, згідно ч. 3 ст. 18 КК України, є службовою особою та вчинив правопорушення у сфері службової діяльності за наступних обставин.
На виконання умов договору №14-3132 від 14.11.2020 «Капітальний ремонт фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ», за адресою: вул. Благовіщенська, 96, місто Миронівка Київської області», підрядною організацією ТОВ «Кепітал Буд Груп» в період часу з 14.11.2020 по 16.12.2020 виконано частину будівельних робіт по капітальному ремонту вказаного об`єкта.
Після складання обвинуваченим ОСОБА_8 Акта № 1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2020 року, датованого 16.11.2020, примірної форми № КБ-2в, в який внесено наведені вище недостовірні відомості, які відображають перелік об`ємів та обсягів робіт з проведення першої частини капітального ремонту вказаного об`єкта будівництва, загальною вартістю 1 000 721,27 грн., яким задекларовано факт виконання робіт та обсяги окремих робіт, що не відповідають дійсності та завищені розміри витрат на закупівлю матеріалів та виробів, підписання вказаного Акта № 1 головним лікарем КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» ОСОБА_11 для його подальшого підпису представником технічного нагляду за об`єктом будівництва, вказаний Акт був наданий обвинуваченому ОСОБА_7 для підписання.
16.11.2020, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_7 , перебуваючи в кабінеті головного лікаря КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», за адресою: вул. Благовіщенська, 96, місто Миронівка Київської області, не здійснивши належним чином заходів щодо контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час капітального ремонту вказаного об`єкту, отримавши завідомо неправдивий офіційний документ, складений та підписаний виконавцем робіт - Акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2020 року, датований 16.11.2020, примірної форми № КБ-2в, достовірно знаючи про невідповідність наявних виконаних робіт по вказаному об`єкту будівництва відомостям, задекларованим у вказаному Акті № 1, діючи з метою фіктивного посвідчення факту належного виконання будівельних робіт по вказаному об`єкту будівництва, всупереч вимогам Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 11.07.2007 № 903 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури» та покладених на нього обов`язків, відповідно до договору № 141120-тн від 14.11.2020 про надання послуг щодо здійснення технічного нагляду у виконанні робіт по об`єкту будівництва: «Капітальний ремонт фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ», підписав складений виконавцем робіт завідомо неправдивий офіційний документ: Акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2020 року від 16.11.2020, примірної форми № КБ-2в, та засвідчив його відтиском круглої мастичної печаті.
Фіктивно засвідчивши факт належного виконання робіт під контролем представника технічного нагляду за вказаним об`єктом будівництва, шляхом підписання завідомо неправдивого документа, складеного виконавцем робіт - Акта №1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2020 року від 16.11.2020, примірної форми № КБ-2в, що відображає недостовірну інформацію про факт виконання відповідних робіт підрядною організацією, ОСОБА_7 передав його головному лікарю КНП Миронівської районної ради «Миронівська ЦРЛ» ОСОБА_11 для подальшого спрямування в органи Державної казначейської служби України.
На підставі завідомо неправдивого офіційного документу - Акта №1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2020 року від 16.11.2020, примірної форми № КБ-2в, головним бухгалтером КНП Миронівської районної ради «Миронівська ЦРЛ» ОСОБА_12 виготовлене платіжне доручення № 2 від 16.11.2020, на підставі якого, 18.11.2020, на банківський рахунок ТОВ «Кепітал Буд Груп» НОМЕР_1 , відкритий в Київському ГРУ АТ КБ «Приват Банк» у місті Київ, з рахунку КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» перераховано бюджетні кошти на суму 1 000 721,27 грн.
Після складання обвинуваченим ОСОБА_8 Акта № 2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року, датованого 09.12.2020, примірної форми № КБ-2в (далі - Акт №2), в який внесено наведені вище недостовірні відомості, які відображають перелік об`ємів та обсягів робіт з проведення другої частини капітального ремонту вказаного об`єкта будівництва, загальною вартістю 433 259,96 грн., задекларувавши при цьому факт виконання робіт та обсяги окремих робіт, що не відповідають дійсності та завищені розміри витрат на закупівлю матеріалів та виробів, підписання вказаного Акта головним лікарем КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» ОСОБА_11 , акт надано для його подальшого підпису представником технічного нагляду за об`єктом будівництва.
09.12.2020, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_7 , перебуваючи в кабінеті головного лікаря КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», за адресою: вул. Благовіщенська, 96, міста Миронівка Київської області, не здійснивши належним чином заходів щодо контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час капітального ремонту вказаного об`єкту, отримавши завідомо неправдивий офіційний документ, складений та підписаний виконавцем робіт, а саме Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року, датований 09.12.2020 примірної форми № КБ-2в, достовірно знаючи про невідповідність наявних виконаних робіт по вказаному об`єкту будівництва відомостям, задекларованим у вказаному Акті №2 примірної форми № КБ-2в, діючи з метою фіктивного посвідчення факту належного виконання будівельних робіт по вказаному об`єкту будівництва, всупереч вимогам Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 11.07.2007 № 903 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури» та покладених на нього обов`язків, відповідно до договору № 141120-тн від 14.11.2020 про надання послуг щодо здійснення технічного нагляду у виконанні робіт по об`єкту будівництва: «Капітальний ремонт фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ», підписав складений виконавцем робіт завідомо неправдивий офіційний документ - Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року від 09.12.2020, примірної форми № КБ-2в, та засвідчив його відтиском круглої мастичної печаті.
Фіктивно засвідчивши факт належного виконання робіт під контролем представника технічного нагляду за вказаним об`єктом будівництва, шляхом підписання завідомо неправдивого документа, складеного виконавцем робіт, а саме Акту №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року від 09.12.2020, примірної форми № КБ-2в, що відображає недостовірну інформацію про факт виконання відповідних робіт підрядною організацією, ОСОБА_7 передав його головному лікарю КНП Миронівської районної ради «Миронівська ЦРЛ» ОСОБА_11 для подальшого спрямування в органи Державної казначейської служби України.
На підставі завідомо неправдивого офіційного документу -Акта №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року від 09.12.2020, примірної форми № КБ-2в, головним бухгалтером КНП Миронівської районної ради «Миронівська ЦРЛ» виготовлене платіжне доручення №5 від 09.12.2020, на підставі якого, 10.12.2020, на банківський рахунок ТОВ «Кепітал Буд Груп» НОМЕР_1 , відкритий в Київському ГРУ АТ КБ «Приват Банк» місто Київ, з рахунку КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» перераховано бюджетні кошти на суму 433 259,96 грн.
Після складення обвинуваченим ОСОБА_8 Акта № 3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року від 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в (далі - Акт №3), в який внесено наведені вище недостовірні відомості, які відображають перелік об`ємів та обсягів робіт з проведення другої частини капітального ремонту вказаного об`єкта будівництва, загальною вартістю 117 280,79 грн., яким задекларовано факт виконання робіт та обсяги окремих робіт, що не відповідають дійсності та завищені розміри витрат на закупівлю матеріалів та виробів, підписання вказаного документа головним лікарем КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» ОСОБА_11 , він був наданий для підписання ОСОБА_7
23.12.2020, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_7 , перебуваючи в кабінеті головного лікаря КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», за адресою: вул. Благовіщенська, 96, місто Миронівка Київської області, не здійснивши належним чином заходів щодо контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час капітального ремонту вказаного об`єкту, отримавши завідомо неправдивий офіційний документ, складений та підписаний виконавцем робіт, а саме Акт №3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року, датований 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в, достовірно знаючи про невідповідність наявних виконаних робіт по вказаному об`єкту будівництва відомостям, задекларованим у вказаному Акті №3 примірної форми № КБ-2в, діючи з метою фіктивного посвідчення факту належного виконання будівельних робіт по вказаному об`єкту будівництва, всупереч вимогам Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 11.07.2007 № 903 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури» та покладених на нього обов`язків, відповідно до договору № 141120-тн від 14.11.2020 про надання послуг щодо здійснення технічного нагляду у виконанні робіт по об`єкту будівництва: «Капітальний ремонт фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ», підписав складений виконавцем робіт завідомо неправдивий офіційний документ, а саме Акт №3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року від 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в, та засвідчив його відтиском круглої мастичної печаті.
Фіктивно засвідчивши факт належного виконання робіт під контролем представника технічного нагляду за вказаним об`єктом будівництва, шляхом підписання завідомо неправдивого документа, складеного виконавцем робіт - Акта №3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року від 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в, що відображає недостовірну інформацію про факт виконання відповідних робіт підрядною організацією, ОСОБА_7 передав його головному лікарю КНП Миронівської районної ради «Миронівська ЦРЛ» ОСОБА_11 для подальшого спрямування в органи Державної казначейської служби України.
На підставі вказаного завідомо неправдивого офіційного документу - Акта №3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року від 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в, головним бухгалтером КНП Миронівської районної ради «Миронівська ЦРЛ» виготовлене платіжне доручення №6 від 23.12.2020, на підставі якого, 24.12.2020, на банківський рахунок ТОВ «Кепітал Буд Груп» НОМЕР_1 , відкритий в Київському ГРУ АТ КБ «Приват Банк» місто Київ, з рахунку КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» перераховано бюджетні кошти на суму 117 280,79 грн.
Згідно висновку за результатами проведення будівельно-технічної експертизи №1100/02-2021 від 24.02.2021, вартість робіт, які фактично не виконані або виконані поза умовами договору від 14.11.2020 № 14-3132, але внесені у звітну документацію, а саме - актів форми Кб-2В, відповідно до проведених розрахунків, становить: 203 638,12 грн., в т.ч. ПДВ 33 939, 69 грн.
Внаслідок підписання ОСОБА_7 . Акта №1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2020 року від 16.11.2020, Акта №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року від 09.12.2020 та Акта №3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року від 23.12.2020, в яких відображено завищені обсяги вартості виконаних робіт ТОВ «Кепітал Буд Груп», згідно договору від 14.11.2020 № 14-3132, та подальшої видачі вказаних неправдивих офіційних документів замовнику робіт - головному лікарю КНП Миронівської районної ради «Миронівська ЦРЛ» ОСОБА_11 , юридичній особі, а саме КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» спричинено майнову шкоду на суму 203 638,12 грн.
Крім того, 10.12.2020 між комунальним некомерційним підприємством Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_7 , який діяв на підставі виписки про державну реєстрацію від 11.11.2016 за № 23410000000004641, укладено договір № 051220-тн про надання послуг щодо здійснення технічного нагляду у виконанні робіт по об`єкту: «Капітальний ремонт приміщень під створення кабінету комп`ютерної томографії у складі відділення невідкладної допомоги КНП «Миронівська ЦРЛ», за адресою: вул. Благовіщенська, 96, місто Миронівка Київської області», за кодом ДК 021:2015-71520000-9 - Послуги з нагляду за будівельними майданчиками (далі - договір).
Згідно п.п. 2.1.1.,2.1.3. договору, виконавець ОСОБА_7 був зобов`язаний не допускати проведення та прийомку виконаних будівельно-монтажних робіт з порушенням вимог погодженого та затвердженого проекту будівельних робіт, будівельних норм, правил, стандартів і технічних умов, використання недоброякісних будівельних матеріалів конструкцій, виробів, терміново повідомляти замовнику, та відповідним дозвільним органам про роботи виконані з порушенням; терміново повідомляти замовника про виникнення обставин, що перешкоджають належному виконанню своїх зобов`язань, згідно з цим договором, як що такі виникли.
На підставі п.п. 3.1., 6.1. договору, загальна вартість наданих послуг за вказаним договором за згодою сторін складає 20 763 грн. Договір набирає чинності після підписання його сторонами та діє до повного завершення будівельних робіт, а в частині обов`язків по оплаті надання послуг по фінансовим та гарантійним обов`язкам - до повного проведення розрахунків та не пізніше ніж 31.12.2020.
ОСОБА_7 , згідно кваліфікаційного сертифікату серії АТ №004308, виданого 14.09.2015, договору № 051220-тн від 10.12.2021, мав право на здійснення технічного нагляду за будівництвом будівель і споруд, як інженер технічного нагляду від імені та за дорученням комунального підприємства Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», і як наслідок ОСОБА_7 , представляючи підприємство у відносинах із третіми особами, зобов`язаний був діяти виключно в інтересах підприємства, добросовісно і розумно та не перевищувати своїх повноважень, наданих відповідно до чинного законодавства України, мав статус службової особи.
На виконання умов договору №КТ-3132 від 05.12.2020 «Капітальний ремонт приміщень під створення кабінету комп`ютерної томографії у складі відділення невідкладної допомоги КПП «Миронівська ЦРЛ» за адресою: Київська обл., м. Миронівка, вул. Благовіщенська, 96», підрядною організацією - ТОВ «Кепітал Буд Груп» в період часу з 05.12.2020 по 11.12.2020 виконано частину будівельних робіт по капітальному ремонту вказаного об`єкта.
В ході виконання робіт за вказаним договором, ОСОБА_13 за наведених вище обставин складено завідомо неправдиві офіційні документи:
Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року, датований 11.12.2020, примірної форми № КБ-2в, в який внесено недостовірні відомості, які відображають перелік об`ємів та обсягів робіт з проведення першої частини капітального ремонту вказаного об`єкта будівництва, загальною вартістю 741 436,94 грн.;
Акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року, датований 11.12.2020, примірної форми № КБ-2в, в який внесено недостовірні відомості, які відображають перелік об`ємів та обсягів робіт з проведення другої частини капітального ремонту вказаного об`єкта будівництва, загальною вартістю 713 641,06 грн.
У актах були задекларовані наведені вище факти виконання робіт та обсяги окремих робіт, що не відповідають дійсності та завищені розміри витрат на закупівлю матеріалів та виробів.
Після підписання вказаних актів головним лікарем КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» ОСОБА_11 , вони були надані для подальшого підписання представником технічного нагляду за об`єктом будівництва.
11.12.2020, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_7 , перебуваючи в кабінеті головного лікаря КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» за адресою: вул. Благовіщенська, 96, місто Миронівка Київської області, не здійснивши належним чином заходів щодо контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час капітального ремонту вказаного об`єкту, отримавши від ОСОБА_11 завідомо неправдивий офіційний документ, складений та підписаний виконавцем робіт - Акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року, датований 11.12.2020, примірної форми № КБ-2в, достовірно знаючи про невідповідність наявних виконаних робіт по вказаному об`єкту будівництва відомостям, задекларованим у вказаному акті №1 примірної форми № КБ-2в, діючи з метою фіктивного посвідчення факту належного виконання будівельних робіт по вказаному об`єкту будівництва, всупереч вимогам Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 11.07.2007 № 903 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури» та покладених на нього обов`язків відповідно до договору № 051220-тн від 10.12.2020 про надання послуг щодо здійснення технічного нагляду у виконанні робіт по об`єкту будівництва: «Капітальний ремонт приміщень під створення кабінету комп`ютерної томографії у складі відділення невідкладної допомоги КНП «Миронівська ЦРЛ», підписав складений виконавцем робіт завідомо неправдивий офіційний документ - Акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року від 11.12.2020, примірної форми № КБ-2в, та засвідчив його відтиском круглої мастичної печаті.
Фіктивно засвідчивши факт належного виконання робіт під контролем представника технічного нагляду за вказаним об`єктом будівництва, шляхом підписання завідомо неправдивого документа, складеного виконавцем робіт - Акта №1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року від 11.12.2020, примірної форми № КБ-2в, що відображає недостовірну інформацію про факт виконання відповідних робіт підрядною організацією, ОСОБА_7 передав його головному лікарю КНП Миронівської районної ради «Миронівська ЦРЛ» ОСОБА_11 для подальшого спрямування в органи Державної казначейської служби України.
На підставі завідомо неправдивого офіційного документу, головним бухгалтером КНП Миронівської районної ради «Миронівська ЦРЛ» виготовлене платіжне доручення № 11 від 11.12.2020, на підставі якого, 14.12.2020 на банківський рахунок ТОВ «Кепітал Буд Груп» НОМЕР_2 , відкритий в АТ «Райффайзен Банк Аваль» у місті Києві, з рахунку КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» перераховано бюджетні кошти на суму 741 436, 94 грн.
23.12.2020, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в кабінеті головного лікаря КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», за адресою: вул. Благовіщенська, 96, місто Миронівка Київської області, не здійснивши належним чином заходів щодо контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час капітального ремонту вказаного об`єкту, отримавши від ОСОБА_11 завідомо неправдивий офіційний документ, складений та підписаний виконавцем робіт - Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року, датований 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в, який йому надав для підпису ОСОБА_11 , ОСОБА_7 , достовірно знаючи про невідповідність наявних виконаних робіт по вказаному об`єкту будівництва відомостям, задекларованим у вказаному Акті №2, діючи з метою фіктивного посвідчення факту належного виконання будівельних робіт по вказаному об`єкту будівництва, всупереч встановленому Порядку та покладених на нього обов`язків відповідно до договору № 051220-тн від 10.12.2020, підписав складений виконавцем робіт завідомо неправдивий офіційний документ - Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року від 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в, та засвідчив його відтиском круглої мастичної печаті.
Фіктивно засвідчивши факт належного виконання робіт під контролем представника технічного нагляду за вказаним об`єктом будівництва, шляхом підписання завідомо неправдивого документа, складеного виконавцем робіт - Акта №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року від 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в, що відображає недостовірну інформацію про факт виконання відповідних робіт підрядною організацією, ОСОБА_7 передав його головному лікарю КНП Миронівської районної ради «Миронівська ЦРЛ» ОСОБА_11 для подальшого спрямування в органи Державної казначейської служби України.
На підставі вказаного завідомо неправдивого офіційного документу, головним бухгалтером КНП Миронівської районної ради «Миронівська ЦРЛ» виготовлено платіжні доручення №13 від 23.12.2020 та №1 від 23.12.2020, на підставі яких, 24.12.2020 на банківський рахунок ТОВ «Кепітал Буд Груп» НОМЕР_2 , відкритий в АТ «Райффайзен Банк Аваль» у місті Києві, з рахунку КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» перераховано бюджетні кошти на суму 713 641,06 грн.
Згідно висновку за результатами проведення будівельно-технічної експертизи №1099/02-2021 від 24.02.2021, вартість робіт, які фактично не виконані або виконані поза умовами договору від 05.12.2020 №КТ-3132, але внесені у звітну документацію, до актів форми Кб-2В, відповідно до проведених розрахунків, становить 302 589,28 грн., в т.ч. ПДВ 50 431,55 грн.
Внаслідок підписання ОСОБА_7 Акта №1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року від 11.12.2020 та Акта №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року від 23.12.2020, в яких відображено завищені обсяги вартості виконаних робіт ТОВ «Кепітал Буд Груп», згідно договору №КТ-3132 від 05.12.2020, та подальшої видачі вказаних неправдивих офіційних документів замовнику робіт - головному лікарю КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» ОСОБА_11 , вказаній юридичній особі заподіяно тяжкі наслідки, оскільки за наслідками кримінального правопорушення спричинено майнову шкоду на суму 302 589,28 грн., яка у 250 разів, на момент вчинення правопорушення, перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Органом досудового розслідування дії ОСОБА_8 кваліфіковані за ст.ст. 366 ч. 1, 366 ч. 2 КК України. Правова кваліфікація кримінальних правопорушень - складення та видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів та складення і видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки.
Дії ОСОБА_7 органом досудового розслідування кваліфіковані за ст.ст. 366 ч. 1, 366 ч. 2 КК України. Правова кваліфікація кримінальних правопорушень - видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів та видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки.
В ході розгляду справи, суд першої інстанції, на підставі наданих йому матеріалів, дійшов до висновку, що обвинувачені ОСОБА_8 та ОСОБА_7 перестали бути суспільно небезпечними і можливість вчинення кожним з них нового кримінального правопорушення в майбутньому є малоймовірною, у зв`язку з чим звільнив їх від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 366 КК України, у зв`язку зі зміною обстановки.
В апеляційній скарзі заступник керівника Київської обласної прокуратури ОСОБА_14 , вважаючи ухвалу суду незаконною у зв`язку із неправильним застосуванням закону України про кримінальну відповідальність, просить її скасувати та призначити новий розгляд у суді першої інстанції.
В обґрунтування своїх вимог прокурор зазначає, що, відповідно до положень ст. 48 КК України, особу, яка вперше вчинила кримінальний проступок або нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано, що на час кримінального провадження внаслідок зміни обстановки вчинене нею діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною.
При цьому, звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ст. 48 КК України - це право, а не обов`язок суду, який вирішує це питання.
Разом з тим, під вчиненням злочину вперше у ст. 48 КК України розуміється, що особа раніше не вчинила будь-якого діяння, передбаченого Особливою частиною КК України, про що на практиці свідчить відсутність: в особи непогашеної або незнятої судимості за раніше вчинений злочин; кримінальної справи, порушеної у зв`язку із вчиненням особою будь-якого злочину. Особою, яка вперше вчинила злочин, з юридичної точки зору слід також визнавати особу, яка раніше хоч і вчинила кримінально каране діяння, але: була виправдана судом за пред`явленим обвинуваченням; була правомірно звільнена від кримінальної відповідальності; була реабілітована; була засуджена без призначення покарання або звільнена від покарання; відбула покарання за діяння, злочинність і караність якого усунена законом (відповідно до частин 3, 4 ст. 88 КК України вона визнається такою, що не має судимості).
Відповідно до положень ст. 33 КК України, якщо особою вчинено два або більше передбаченими різними статтями КК України кримінальних правопорушень, за жодне з яких їх не було засуджено, вчинене визнається сукупністю кримінальних правопорушень.
Сукупність кримінальних правопорушень може бути ідеальною та реальної.
Ідеальна сукупність виникає, коли особа однією дією вчиняє одночасно два або більше кримінальних правопорушень, відповідальність за які передбачено різними статтями КК України. Ознаками ідеальної сукупності є вчинення кримінального правопорушення: одним діянням; в одному місці; одночасно; за наявності усіх необхідних ознак, передбачених двома чи більше різними статтями КК України.
Реальна сукупність кримінальних правопорушень має місце в тому разі, коли особа в різний час, окремими діями вчиняє два або більше кримінальних правопорушень, які мають різні склади і кваліфікуються окремо.
Разом з тим, органом досудового розслідування ОСОБА_7 та ОСОБА_8 обвинувачувались у вчиненні двох кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 366 КК України, і, як вбачається з матеріалів справи, кримінальні правопорушення були вчинені: ОСОБА_7 16.11.2020 та 23.12.2020, а ОСОБА_8 - в період з 14.11.2020 по 16.11.2020 та з 11.12.2020 по 23.12.2020, тобто з розривом у часі та кількість епізодів у кожного обвинуваченого дорівнює двом.
Таким чином, у діях ОСОБА_7 і ОСОБА_8 вбачається реальна сукупність кримінальних правопорушень, що унеможливлює звільнення обвинувачених від кримінальної відповідальності. Суд неправильно розтлумачив закон, що суперечить його точному змісту, вбачаючи в діях ОСОБА_7 та ОСОБА_8 ознаки ідеальної сукупності кримінальних правопорушень, а отже, неправильно застосував закон України про кримінальну відповідальність.
Заслухавши доповідь судді, пояснення прокурора на підтримку доводів апеляційної скарги, а також заперечення захисника ОСОБА_6 проти її задоволення, перевіривши матеріали кримінального провадження та доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла наступних висновків.
Як убачається з матеріалів кримінального провадження, ОСОБА_8 і ОСОБА_7 , кожного, звільнено від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 366 КК України, на підставі ст. 48 КК України, тобто у зв`язку зі зміною обстановки.
Своє рішення суд першої інстанції мотивував тим, що обвинувачені ОСОБА_8 та ОСОБА_7 вперше вчинили кримінальні правопорушення, які, відповідно до вимог ст. 12 КК України, відносяться до категорії нетяжких злочинів, а роботи за укладеними договорами виконані на суми, які перевищують розмір отриманих на їх проведення коштів.
Таким чином, враховуючи дані про особу обвинувачених, які в минулому не судимі, у вчиненому щиро розкаялися, позитивно характеризуються, крім того обвинувачений ОСОБА_7 на даний час не здійснює технічний нагляд за будівництвом будівель і споруд, як інженер технічного нагляду, а працевлаштований охоронником у приватному підприємстві, та те, що після вчинення кримінальних правопорушень, в період розслідування кримінального провадження та до початку судового розгляду, наслідки, що мали місце в результаті вчинених кримінальних правопорушень, усунуті, суд прийшов до висновку, що ці обставини вказують на те, що обвинувачені самі зазнали таких змін, що унеможливлюють вчинення ними нових кримінальних правопорушень у майбутньому, тобто перестали бути суспільно небезпечними.
Проте, колегія суддів не погоджується з висновками суду першої інстанції щодо можливості звільнення кожного з обвинувачених - ОСОБА_8 і ОСОБА_7 від кримінальної відповідальності на підставі ст. 48 КК України, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ст. 48 КК України, особу, яка вперше вчинила кримінальний проступок або нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень, пов`язаних з корупцією, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано, що на час кримінального провадження внаслідок зміни обстановки вчинене нею діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною.
Звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку зі зміною обстановки є правом, а не обов`язком суду, який вирішує питання про застосування ст. 48 КК України у кожному конкретному випадку з урахуванням характеру й ступеня суспільної небезпечності кримінального правопорушення, тяжкості заподіяної ним шкоди, часу, який сплив з часу вчинення забороненого Кримінальним кодексом України діяння, важливості і значущості обставин, які свідчать про зміну обстановки.
При цьому, застосування положень ст. 48 КК України можливе за наявності двох обставин: особа, щодо якої вирішується питання про звільнення її від відповідальності за ст. 48 КК України, повинна вчинити кримінальне правопорушення вперше; таке кримінальне правопорушення має бути кримінальним проступком або нетяжким злочином.
Водночас, особа визнається такою, що вчинила кримінальне правопорушення - кримінальний проступок або нетяжкий злочин вперше у випадку, коли на день його вчинення існували юридичні підстави, що виключали можливість визнання вчинення кримінального правопорушення повторним або рецидивом кримінальних правопорушень.
Між тим, органом досудового розслідування ОСОБА_8 і ОСОБА_7 пред`явлено обвинувачення у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366 і ч. 2 ст. 366 КК України, а саме: ОСОБА_8 у складанні і видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів та складанні і видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки, а ОСОБА_7 - у видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що вказані кримінальні правопорушення були вчинені ОСОБА_8 у період з 14.11.2020 по 16.11.2020 та з 11.12.2020 по 23.12.2020, а ОСОБА_7 - 16.11.2020 та 23.12.2020.
Наведене свідчить про те, що вказані кримінальні правопорушення вчинені з розривом у часі, і кількість епізодів у кожного обвинуваченого дорівнює двом, тому відсутня ідеальна сукупність кримінальних правопорушень, а є їх реальна сукупність, що перешкоджає застосуванню до кожного з обвинувачених ст. 48 КК України та звільненню їх від кримінальної відповідальності у зв`язку зі зміною обстановки, на що обґрунтовано звертає увагу в апеляційній скарзі прокурор.
Проте зазначені обставини залишилась поза увагою суду першої інстанції, тоді як це має суттєве значення для правильного застосування кримінального закону, оскільки за таких обставин обвинувачених ОСОБА_8 і ОСОБА_7 не можна вважати такими особами, які вперше вчинили кримінальне правопорушення.
Отже, рішення суду першої інстанції про наявність підстав для застосування ст. 48 КК України та звільнення кожного з обвинувачених - ОСОБА_8 і ОСОБА_7 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 366 КК України, у зв`язку із зміною обстановки, та закриття провадження у справі не можна визнати обґрунтованим, а тому воно в силу п. 4 ч. 1 ст. 409, ч. 1 ст. 412 КПК України, у зв`язку з неправильним застосуванням закону України про кримінальну відповідальність та істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону при закритті об`єднаного кримінального провадження №12021111220000200 стосовно ОСОБА_8 і ОСОБА_7 , які перешкодили суду ухвалити законне та обґрунтоване рішення, підлягає скасуванню з призначенням нового розгляду в суді першої інстанції.
З урахуванням наведеного, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга заступника керівника Київської обласної прокуратури ОСОБА_9 підлягає задоволенню, а ухвала Миронівського районного суду Київської області від 20 жовтня 2022 року про звільнення ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , кожного з них, від кримінальної відповідальності на підставі ст. 48 КК України та закриття кримінального провадження щодо них - скасуванню, з призначенням нового розгляду даного провадження в суді першої інстанції.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 404, 407 КПК України, колегія суддів
у х в а л и л а:
апеляційну скаргу заступника керівника Київської обласної прокуратури ОСОБА_9 задовольнити.
Ухвалу Миронівського районного суду Київської області від 20 жовтня 2022 року, якою, на підставі ст. 48 КК України, ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , кожного з них, звільнено від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 366 КК України, у зв`язку зі зміною обстановки, а кримінальне провадження закрито, у зв`язку зі звільненням обвинувачених від кримінальної відповідальності, - скасувати та призначити новий розгляд у суді першої інстанції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2023 |
Оприлюднено | 31.08.2023 |
Номер документу | 113099401 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг |