Справа № 381/2904/23
Провадження № 2/362/2121/23
У Х В А Л А
І м е н е м У к р а ї н и
30 серпня 2023 року
суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Марчук О.Л., перевіривши матеріали позовної заяви Державного підприємства «Дослідне сільськогосподарське виробництво Інституту фізіології рослин і генетики НАН України» до Глевахівської селищної ради, ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Капітал-Агрогруп», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: державний реєстратор відділу державної реєстрації Виконавчого комітету Васильківської міської ради, приватний нотаріус Васильківського районного нотаріального округу Бобков Олександр Вікторович про визнання незаконним рішення, скасування рішень та визнання недійсним договору,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, перевіривши який, приходжу до висновку, що його необхідно залишити без руху з наступних підстав.
Норми статті 175 ЦПК України чітко та імперативно визначають вимоги щодо форми і змісту позовної заяви.
Натомість, в порушення пунктів 2, 4, 5, 8 і 9 частини третьої статті 175 ЦПК України, позовна заява не містить:
-повну адресу місця проживання відповідача ОСОБА_1 , оскільки не зазначено назви району і області у яких розташоване місто Васильків;
-поштовий індекс адреси місця проживання відповідача ОСОБА_1 ;
-спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні;
-зазначення доказів, що підтверджують обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
-зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових та електронних доказів, копії яких додано до заяви;
-попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Насамперед, з урахуванням ліквідації Васильківського району Київської області позивачу необхідно перевірити назву третьої особи приватного нотаріуса та вказати у позові офіційне найменування вказаного приватного нотаріуса станом на дату подання нової редакції позову.
Також, викладаючи обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, у заяві вказано перелік фактичних обставин, проте, в порушення в порушення наведених вимог цивільного процесуального закону, у позові не зазначено доказів, що підтверджують кожну з таких обставин (наприклад того, що 05 травня 2021 року позивачу стало відомо про реєстрацію права власності ОСОБА_1 на земельну ділянку, рішення Глевахівської селищної ради від 30 липня 2010 року є підробленим, вказані землі використовуються позивачем понад 50 років, державний реєстратор пояснила помилковість прийнятого рішення про реєстрацію).
Тобто, згідно із вимогами пункту п`ятого частини третьої статті 175 ЦПК України, позовна заяваповинна містити зазначення доказів, що підтверджують обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а тому позивачу необхідноу новійредакції позовноїзаяви зазначити докази, що підтверджують зазначені ним у заяві усі обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог (у тому числі того, що 05 травня 2021 року позивачу стало відомо про реєстрацію права власності ОСОБА_1 на земельну ділянку, рішення Глевахівської селищної ради від 30 липня 2010 року є підробленим, вказані землі використовуються позивачем понад 50 років, державний реєстратор пояснила помилковість прийнятого рішення про реєстрацію).
При цьому, на виконання вимог частини п`ятої статті 177 ЦПК України, позивачу необхідно додати до позовної заяви всі наявні у нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (у тому числі того, що 05 травня 2021 року позивачу стало відомо про реєстрацію права власності ОСОБА_1 на земельну ділянку, рішення Глевахівської селищної ради від 30 липня 2010 року є підробленим, вказані землі використовуються позивачем понад 50 років, державний реєстратор пояснила помилковість прийнятого рішення про реєстрацію).
Як висновок, у позові зазначається певний факт, через кому доказ, що його підтверджує і такий доказ додається до позову (саме у цьому полягають наведені вимоги ЦПК України).
Одночасно, позивачу слід конкретизувати зміст пункту третього прохальної частини заяви та вказати ім`я і по батькові фізичної особи та повне найменування юридичної особи сторін договору, який позивач просить визнати недійсним.
Крім того, при подачі позову слід неухильно дотримуватись вимог статті 177 ЦПК України.
Зокрема, норма частини четвертої статті 177 ЦПК України передбачає, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Тобто, позивачу слід сплатити судовий збір у розмірі та у спосіб, що встановлений Законом України «Про судовий збір».
Насамперед, позивачу слід врахувати норму частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір», відповідно до якої у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Оскільки, у позовній заяві заявлено фактично п`ять вимог немайнового характеру про:
- визнання незаконним рішення від 30 липня 2010 року;
- скасування рішення від 30 липня 2010 року;
- скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію права власності;
- визнання недійсним договору;
- скасування рішення приватного нотаріуса про державну реєстрацію прав, позивачу слід сплатити судовий збір за кожну із вимог немайнового характеру.
При цьому, позивачем сплачено судовий збір за чотири позовні вимоги немайнового характеру в сумі 10736 гривень 00 копійок.
Тобто, позивачу слід здійснити доплату судового збору за одну вимогу немайнового характеру в сумі 2684 гривні 00 копійок.
Після цього, позивачу необхідно надати суду документ, що підтверджує сплату ним судового збору за одну вимогу немайнового характеру.
Отже, позивачу необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви у спосіб: шляхом подання нової редакції позовної заяви, яка б повністю відповідала вимогам статей 175 і 177 ЦПК України.
Згідно із частиною першою статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, враховуючи, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, приходжу до висновку, що її слід залишити без руху, про що повідомити позивача та надати йому строк для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 175, 177, 185, 258 261 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Залишити без руху позовну заяву Державного підприємства «Дослідне сільськогосподарське виробництво Інституту фізіології рослин і генетики НАН України» до Глевахівської селищної ради, ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Капітал-Агрогруп», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: державний реєстратор відділу державної реєстрації Виконавчого комітету Васильківської міської ради, приватний нотаріус Васильківського районного нотаріального округу Бобков Олександр Вікторович про визнання незаконним рішення, скасування рішень та визнання недійсним договору.
Повідомити про вказане позивача та надати йому строк для усунення недоліків десять днів з дня вручення копії даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2023 |
Оприлюднено | 31.08.2023 |
Номер документу | 113107548 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Марчук О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні