Справа № 752/16771/23
Провадження № 1-кс/752/6530/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про проведення обшуку
29 серпня 2023 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши в закритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Голосіївського УП ГУНП у м.Києві ОСОБА_4 , погоджене прокурором Голосіївської окружної прокуратури ОСОБА_3 про проведення обшуку, подане в рамках кримінального провадження № 12023100010001947 від 06.07.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 365-2 КК України,
встановив:
До слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого СВ Голосіївського УП ГУНП у м.Києві ОСОБА_4 , погоджене прокурором Голосіївської окружної прокуратури ОСОБА_3 про проведення обшуку в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023100010001947 від 06.07.2023року.
Клопотання обґрунтоване тим, що у слідчому відділі Голосіївського УП ГУНП у м. Києві проводиться досудове розслідування за матеріалами кримінального провадження № 12023100010001947 від 06.07.2023, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 365-2 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 вчинила ряд незаконних реєстраційних дій у наслідок яких корпоративні права та майнові права ТОВ «Енергетично-інвестиційна компанія» (код ЄДРПОУ37039321) перейшли до інших осіб без законних на те підстав, чим завдано істотної шкоди ТОВ «Енергетично-інвестиційна компанія».
Станом на 13.04.2020 директором Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергетично-інвестиційна компанія» (код ЄДРПОУ 37039321), був ОСОБА_6 формальним (номінальним) власником 100% Товариства була Кіпрська компанія - «Залікс Холдінг ЛТД» з розміром внеску до статутного фонду Товариства - 20 000 грн.
За версією слідства, 14.04.2020 приватний нотаріус ОСОБА_5 безпідставно зробила декілька послідовних записів до зазначеного реєстру щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергетично-інвестиційна компанія (код ЄДРПОУ:37039321), а саме: внесла запис про те що засновником Товариства стала інша компанія - «Дікейекс ЛТД», розмір внеску до статутного фонду - 20 000, 00 грн. Водночас кінцеві бенефіціарні власники - (контролери) юридичної особи - ОСОБА_7 та ОСОБА_8 на той час залишалися без змін. Також без змін на той час були залишені й відомості щодо керівника Товариства - ОСОБА_6 , які не змінювалися з 18.12.2013. Згодом приватний нотаріус ОСОБА_5 внесла записи від 14.04.2020 № 10711050021026776 та від 14.04.2020 № 10711070022026776, за результатами чого у Товариства з`явилися, новий засновник - юридична особа з назвою «Дікейекс ЛТД» та новий кінцевий бенефіціарний власник (контролер) юридичної особи - ОСОБА_9 , опосередковане володіння через «Дікейекс ЛТД». Також був змінений керівник Товариства - замість ОСОБА_6 керівником став ОСОБА_10 . При цьому дата вступу у повноваження була вказана аналогічна - з 18.12.2013.
Зміни були внесені на підставі не встановлених документів «заднім числом», майже через 7 років.
Слідством встановлено, що всі записи приватний нотаріус ОСОБА_5 здійснила, не маючи оригіналів документів про купівлю-продаж корпоративних прав Товариства, а саме: Договору купівлі-продажу корпоративних прав, Акту прийому - передачі корпоративних прав, Протоколу рішення засновників, протоколів кінцевих бенефіціарів, а також всупереч вимогам частини 5 статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», оскільки останній не було подано документи, що підтверджували б реєстрацію іноземної особи в країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського, судового реєстру тощо), що підтверджував би реєстрацію юридичної особи за законодавством Республіки Сейшельські острови «Дікейекс ЛТД».
Внаслідок незаконних реєстраційних дій корпоративні права та майнові права ТОВ «Енергетично-інвестиційна компанія» (код ЄДРПОУ 37039321) перейшли до інших осіб без законних на те підстав, чим завдано істотної шкоди ТОВ «Енергетично-інвестиційна компанія». Фактично на момент зміни власників підприємства, у його власності перебувало 10 одиниць спеціальної техніки, приблизною вартістю 5 000 000 грн., а також обладнання для переробки та збагачення вугілля загальної вартістю близько 4 000 000 грн., обладнання для відкачки води та водовідведення загальною вартістю близько 2 000 000 грн., а також видобута продукція загальною вартістю близько 10 000 000 грн. У період незаконного перебування у власності корпоративних та майнових прав підприємства з його власності вибуло близько 90 % вище переліченого майна.
У ході здійснення досудового розслідування встановлено, що приватний нотаріус ОСОБА_5 здійснює свою діяльність у нежитловому приміщенні АДРЕСА_1 , яке на праві приватної власності належить ТОВ «Люкс Сістем» (ЄДРПОУ 38925604) та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , вказана квартира на праві приватної власності належить ОСОБА_5 .
У зв`язку з наведеними обставинами слідчий просить надати дозвіл на обшук за місцем проживання приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , а саме у квартирі за адресою: АДРЕСА_2 , яка згідно з відомостями з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на праві власності належить ОСОБА_5 ,з метою відшукання документів, комп`ютерної техніки, магнітних та електронних носіїв інформації, флеш-накопичувачів та інших носіїв інформації, мобільних терміналів, записних книжок, нотаток, чорнових записів, які містять інформацію про здійснення реєстраційних дій щодо переходу корпоративних прав ТОВ «Енергетично-інвестиційна компанія» (код ЄДРПОУ 37039321).
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання здійснювалось за допомогою технічних засобів.
Прокурор у судовому засіданні підтримав клопотання і просив задовольнити, посилаючись на наведені у ньому підстави.
Заслухавши пояснення прокурора, вивчивши клопотання та долучені до нього матеріалами, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Клопотання подане у кримінальному провадженні, відомості про яке були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023100010001947 від 06.07.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 365-2 КК України.
Відповідно до положень статті 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Згідно зі статтею 13 КПК України, не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Під час судового розгляду клопотання слідчий має довести наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи (ч. 5 ст. 234 КПК України). У іншому випадку слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук.
Описані у клопотанні фактичні обставини в сукупності з наданими слідчим поясненнями та поданими копіями матеріалів кримінального провадження, свідчать про наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення.
На даному етапі кримінального провадження слідчий суддя оцінює речі та документи, дозвіл на відшукання яких просить слідчий, лише на наявність підстав вважати, що в подальшому вони можуть бути визнані доказами. Метою постановлення ухвали про обшук є відшукання та, у разі потреби, вилучення доказів, тобто встановлення їх статусу як таких, що будуть отримані в порядку, установленому КПК України (допустимі докази).
Враховуючи доводи слідчого та матеріали клопотання, а також перелік речей і документів, на відшукання яких просять дозвіл, слідчий суддя дійшов висновку, що речі і документи, які відшукуються, можуть бути визнані доказами в подальшому.
У клопотанні слідчий зазначає, що відшукувані речі і документи можуть перебувати за місцем проживання приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 у квартирі за адресою: АДРЕСА_2 , яка на праві власності належить ОСОБА_5 .
Підставами вважати, що квартира за вказаною адресою є місцем проживання нотаріуса ОСОБА_5 , є долучені до матеріалів клопотання відомості.
Належність ОСОБА_5 на праві власності квартири за адресою: АДРЕСА_2 підтверджено інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Отже, слідчому судді надано достатньо відомостей для висновку про можливість знаходження відшукуваних речей та документів за місцем проживання приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 у квартирі за адресою: АДРЕСА_2 .
Враховуючи обставини кримінального правопорушення, а також беручи до уваги характер і зміст інформації, що належить відшукати, обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування.
Досліджені обставини вказують на те, що орган досудового розслідування на даному етапі досудового розслідування не має іншого ефективного способу отримати доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, зокрема, в добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до положень про збирання доказів у порядку ч. 2 ст. 93 КПК України або за допомогою інших слідчих дій, передбачених КПК України.
Щодо пропорційності втручання в особисте і сімейне життя, слідчий суддя оцінює таке втручання на відповідність трьом критеріям, встановленим Європейським судом з прав людини: 1) чи відбувається втручання згідно із законом; 2) чи переслідує втручання законну мету та 3) чи є втручання необхідним у демократичному суспільстві. Чинним кримінальним процесуальним законом передбачено процедуру отримання дозволу на проведення обшуку і його проведення. Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування. Втручання в особисте і сімейне життя шляхом обшуку має законну мету - відшукання речей і документів, які мають значення для досудового розслідування та в подальшому можуть бути доказами, оскільки вони прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Отже, втручання відбувається згідно із законом та переслідує законну мету.
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даним матеріалам, слідчий суддя вважає, що для встановлення обставин у кримінальному провадженні, наведено наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, а також те, що відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування, а відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду, а тому вбачається необхідність проведення обшуку.
З огляду на викладене клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 233- 236, 309 КПК України, -
п о с т а н о в и в:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчим групи слідчих та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні № 12023100010001947 від 06.07.2023 на проведення обшуку у приміщенні квартири за місцем проживання приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 за адресою АДРЕСА_3 , яка на праві власності належить ОСОБА_5 , з метою відшукання документів, комп`ютерної техніки, магнітних та електронних носіїв інформації, флеш-накопичувачів та інших носіїв інформації, мобільних терміналів, записних книжок, нотаток, чорнових записів, які містять інформацію про здійснення реєстраційних дій щодо переходу корпоративних прав ТОВ «Енергетично-інвестиційна компанія» (код ЄДРПОУ 37039321).
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2023 |
Оприлюднено | 02.09.2024 |
Номер документу | 113120199 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Машкевич К. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні