ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
30.08.2023 Справа № 905/1149/23 Суддя Господарського суду Донецької області Устимова А.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) до відповідача Комунального підприємства «Контора похоронного обслуговування» Слов`янської міської ради (ідентифікаційний код 03343137) про визнання укладеним договору про надання ритуальних послуг та додані до неї документи,-
В С Т А Н О В И В:
25.08.2023 шляхом застосування підсистеми «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ОСОБА_1 звернулась до Господарського суду Донецької області з позовом до відповідача Комунального підприємства «Контора похоронного обслуговування» Слов`янської міської ради про визнання укладеним договору про надання ритуальних послуг в редакції, що наведена у позовній заяві.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається, що на виконання Типового положення про ритуальну службу в Україні, що затверджене Наказом Держжитлокомунгоспу України №193 від 19.11.2003 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 08.09.2004 за №1110/9709, зокрема, останнім передано відповідачу заяву щодо укладання договору з переліком документів,які є необхідними згідно з п.8.1 вказаного Положення, та примірниками договору з метою його підписання та здійснення господарської діяльності на підставі його вимог, однак у встановлений строк відповідачем відповідь не надано, договір підписаний не був, обґрунтувань чого не наведено, що не відповідає нормам ч. 2 ст. 19 Конституції України та порушує права позивача. Вказані права підлягають захистові у судовому порядку.
Згідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.08.2023 для розгляду даної справи визначена суддя Устимова А.М.
Дослідивши подані матеріали позовної заяви на відповідність вимогам господарського процесуального законодавства, суд вважає за необхідне залишити її без руху, зважаючи на наступне.
Позовна заява за формою та змістом повинна відповідати положенням статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.
Згідно з п.2 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява, зокрема, повинна містити відомості про: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти тощо.
Суд вбачає, що згідно вступної частини позовної заяви зазначено, що в якості позивача виступає ОСОБА_1, як фізична особа, без зазначення її правового статусу, як фізичної особи - підприємця.
Одночасно наведено номер РНОКПП НОМЕР_1 , що за відомостями у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань віднесено до суб`єкта господарювання - Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1.
Зі змісту мотивувальної частини позовної заяви вбачається, що правовідносини сторін виникли щодо здійснення господарської діяльності ОСОБА_1 саме як суб`єкта господарювання - фізичної особи - підприємця.
У всьому тексті позовної заяви, окрім вступної частини, позивач вказується в статусі Фізичної особи -підприємця.
Вказана розбіжність потребує уточнення.
Господарський суд зауважує, що, викладаючи зміст позовної заяви, позивач самостійно визначає коло відповідачів, до яких він заявляє позовні вимоги.
У вступній частині позовної заяви та за текстом договору, який позивач просить вважати укладеним, останній вказує в якості відповідача Комунальне підприємство «Контора похоронного обслуговування» Слов`янської міської ради (ідентифікаційний код 03343137).
Тоді як за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, підприємство, що зареєстровано за вказаним ідентифікаційним кодом має назву: Комунальне підприємство «Контора похоронного обслуговування».
Крім того, дослідивши зміст мотивувальної частини позовної заяви, суд вказує, що на аркушах 2,3 позивач, описуючи фактичні обставини справи, вказує на наявність у м.Краматорськ спеціалізованого комунального підприємства «Ритуальна служба», наводить його адресу у м.Краматорськ, визначаючи його як відповідача у справі, що суперечить вступній частині позовної заяви, згідно якої відповідач має назву Комунальне підприємство «Контора похоронного обслуговування» Слов`янської міської ради та розташоване у м. Слов`янськ.
Таким чином, по-перше, позивач вказує найменування відповідача, яке не відповідає даним Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, по-друге, за змістом позовної заяви посилається на інше підприємство, в якості відповідача у справі.
Вказані розбіжності потребують уточнення.
З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позивачем не виконано вимоги ч.2 ст.164 Господарського процесуального кодексу України щодо визначення вірного та повного найменування сторін.
Одночасно відповідно до частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позовна заява повинна містити, зокрема, попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (витрат на професійну правничу допомогу, витрат, пов`язаних із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи, витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів та вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду) (статті 123 Господарського процесуального кодексу України).
Дослідивши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що всупереч вказаної норми, позивачем у позовній заяві не зазначений та не наданий окремим додатком до позовної заяви попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які він поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Суд звертає увагу позивача, що попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які він поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи може складатися не тільки зі сплаченого судового збору, а й з витрат, пов`язаних з розглядом справи. В такому розрахунку мають зазначатися не тільки вже понесені витрати, а й такі, які позивач потенційно може понести у зв`язку із розглядом справи.
У разі відсутності інших судових витрат, крім витрат зі сплати судового збору, які понесені або потенційно можуть бути понесені позивачем, останній також повинен про це зазначити у тексті позову або у окремій заяві, доданої до нього.
Відтак, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 не виконано вимоги п.9 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, щодо надання до суду попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Вказане, згідно до вимог ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
За правилами частин першої, другої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Розпорядженням суду № 6-р від 25.05.2023 продовжено особливий режим роботи Господарського суду Донецької області в умовах воєнного стану з урахуванням Рішення зборів суддів від 13.06.2022р. №1, а саме: суддям та працівникам апарату суду виконання посадових обов`язків в змішаному режимі (дистанційно в доступному для них місці в межах Україні або в приміщенні суду (за необхідністю та в умовах безпеки), яке дає можливість упродовж робочого часу забезпечувати отримання, оброблення, реєстрацію, відправлення вхідної та вихідної кореспонденції та відправлення правосуддя, зазначено, що приймаючи до уваги наявність загрози життю, здоров`ю учасників судового провадження при перебуванні у приміщенні Господарського суду Донецької області в місті Харкові, учасникам судових засідань рекомендується утриматись від відвідування приміщення суду, свої процесуальні права та обов`язки реалізовувати з використанням альтернативних способів подачі документів та участі в судових засіданнях.
Відповідно надсилання документів, що стосуються розгляду судових справ, здійснюється без особистого прибуття до приміщення суду учасників справи органами поштового зв`язку або - бажано з метою прискорення обробки кореспонденції - через особистий кабінет в системі Електронний суд або, у разі неможливості надсилання через систему Електронний суд, електронною поштою на е-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua (з обов`язковим підписанням всіх документів кваліфікованим електронним підписом).
Суд повідомляє, що згідно з розпорядженням №1-р від 30.01.2023 «Про відправку вихідної кореспонденції» рекомендовано суддям та працівникам апарату суду здійснювати відправлення через поштового оператора «Укрпошта» за потребою після вичерпання використання альтернативних способів повідомлення сторін та учасників процесу (електронна пошта, телефонограма, факсограма, підсистема «Електронний суд», розміщення відповідних повідомлень на офіційній сторінці суду на веб-порталі «Судова влада України» тощо) та можливістю фактичної доставки поштового відправлення за місцем призначення.
Верховний Суд у постанові від 30.11.2022 у справі № 759/14068/19 сформулював правовий висновок, якщо учасник надав суду електронну адресу (хоча міг цього і не робити), зазначивши їх у заяві (скарзі), то слід припустити, що учасник бажає, принаймні не заперечує, щоб ці засоби комунікації використовувалися судом. Це, в свою чергу, покладає на учасника справи обов`язок отримувати повідомлення і відповідати на них.
Враховуючи, що в тексті позовної заяви ОСОБА_1 зазначила адресу електронної пошти її представника - ІНФОРМАЦІЯ_1 , суд здійснює повідомлення позивача про факт залишення позовної заяви без руху шляхом направлення ухвали на означену адресу електронної пошти. Також інформація щодо залишення позовної заяви без руху передається за допомогою телефонограми за вказаними у вступній частині позовної заяви номерами телефону.
Керуючись статтями 12, 162-164, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) до відповідача Комунального підприємства «Контора похоронного обслуговування» Слов`янської міської ради (ідентифікаційний код 03343137) про визнання укладеним договору про надання ритуальних послуг залишити без руху.
ОСОБА_1 протягом десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позовної заяви шляхом направлення до суду відомостей щодо визначення найменування сторін у справі; підстав визначення в якості відповідача іншого підприємства; попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Роз`яснити, що у разі якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці господарського суду Донецької області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою://dn.arbitr.gov.ua.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає, набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя А.М. Устимова
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2023 |
Оприлюднено | 04.09.2023 |
Номер документу | 113143603 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Устимова Аліна Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні