Справа № 551/944/23
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
01 вересня 2023 року
суддя Шишацького районного суду Полтавської області Кулик Н.В., ознайомившись із заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа, - ОСОБА_2 , про встановлення факту, що має юридичне значення, -
в с т а н о в и в:
31 серпня 2023 року ОСОБА_1 у порядку окремого провадження звернувся до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме факту постійного догляду за ОСОБА_2 , яка потребує такого догляду.
Заява обґрунтована тим, що заявник проживає спільно з бабусею ОСОБА_2 , тобто має з останньою спільний побут, права та обов`язки. ОСОБА_3 за віком та станом здоров`я потребує постійного стороннього догляду, що підтверджується висновком ЛКК № 242 від 05 квітня 2023 року, виданим КНП « Центр первинної медико - санітарної допомоги Шишацької селищної ради Полтавської області ». Інші особи, які можуть здійснювати догляд за ОСОБА_3 відсутні.
Відповідно до чинного цивільно процесуального законодавства, заяви у справах окремого провадження повинні відповідати загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, що встановлені статтями 175, 177 ЦПК України.
Дотримання належної форми заяви є однією з найважливіших умов реалізації права на її пред`явлення.
За правилами п.п. 4, 5, 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
У ч. 6 ст. 175 ЦПК України також визначено, що у позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Згідно з ч. 4 ст. 294 ЦПК України, суд розглядає справи окремого провадження за участю заявника і заінтересованих осіб.
Заявник вказує, що заява, окрім іншого, подана з метою юридичного закріплення факту одноосібного надання ним постійного догляду за своєю бабусею ОСОБА_2 та забезпечення соціальних гарантій, передбачених для осіб, які здійснюють такий догляд, тобто саме факту, що впливає на виникнення, зміну та припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб.
Разом з цим, згідно з положеннями ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», не підлягають призову на військову службу під час мобілізації опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.
Таким чином, рішення суду за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 впливатиме на виконання заявником свого військового обов`язку. Однак, у заяві не зазначено, як заінтересовану особу, відповідний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (військовий комісаріат).
Тому, заяву необхідно залишити без руху, встановити строк для усунення зазначених недоліків.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України, строк усунення недоліків заяви не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
На підставі та керуючись статтею 185 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа, - ОСОБА_2 , про встановлення факту, що має юридичне значення, - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити заявнику ОСОБА_1 , що згідно із вимогами ч.3 ст. 185 ЦПК України, якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявникові.
Ухвала є остаточною та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя:
Суд | Шишацький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 01.09.2023 |
Оприлюднено | 04.09.2023 |
Номер документу | 113163044 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Шишацький районний суд Полтавської області
Кулик Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні