1-кс/604/306/23
У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 серпня 2023 року сел. Підволочиськ
Слідчий суддя Підволочиського районного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянув клопотання прокурора у кримінальному провадженні начальника Підволочиського відділу Теребовлянської окружної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор звернувся до суду із клопотанням, в якому просить накласти арешт на майно.
Із матеріалів клопотання вбачається, що 24.08.2023 о 21:45 год водій ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель с. Мислова Волочиської ТГ, керуючи мотоциклом "Lifan LF 150-2E" р.н. НОМЕР_1 , рухаючись а/д "Підволочиськ Скалат" (через с. Іванівка), проїжджаючи с. Качанівка Підволочиської ТГ, в напрямку м.Скалат, долаючи ділянку дороги із заокругленням в ліву сторону, не впорався з керуванням та допустив виїзд мотоцикла на щебеневе узбіччя, де вчинив наїзд на пішохода неповнолітню ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жительку с. Качанівка, яка рухалась даним узбіччям в попутному напрямку. В результаті ДТП пішохода ОСОБА_6 з діагнозом рвана рана гомілки лівої ноги, доставлено в КНП «Підволочиська ЦРЛ». Водія ОСОБА_4 з діагнозом забій колінного суглоба лівої ноги також доставлено в КНП «Підволочиська ЦРЛ», де обох госпіталізовано у травматологічне відділення даного закладу.
Кваліфікація правопорушення ч.1 ст.286 КК України - порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження.
26.08.2023 працівниками поліції було проведено огляд, під час якого вилучено транспортний засіб, а саме мотоцикл "Lifan LF 150-2E" р.н. НОМЕР_1 , який поміщено на територію спеціального майданчику для утримання т/з, що в у ВП №5 (смт Підволочиськ) в смт Підволочиськ по вул. Д. Галицького 112.
На даний час в ході досудового розслідування виникла необхідність у накладенні арешту на вилучене майно, а саме транспортний засіб вилучений під час ОМП.
В судове засідання прокурор та володілець майна, будучи повідомленими про час розгляду клопотання не з`явилися, що в силу положень ст. 172 КПК України не перешкоджає розгляду цього клопотання.
Дослідивши клопотання та додані матеріали, слідчий суддя дійшов наступного переконання.
СВ відділення поліції №5 (смт Підволочиськ) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області здійснюється розслідування кримінального провадження №120232111000000183 від 25 серпня 2023 року за правовою кваліфікацією кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 246 КК України.
Згідно з п. 7 ч. 2 ст.131КПК України заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Згідно з вимогами п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
За змістом ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цього Кодексу, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Вилучене під час ОМП майно визнано речовим доказом у даному кримінальному провадженні.
Згідно з п. 11 ст. 170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу).
Слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу (ч. 1 ст. 173 КПК України).
Проаналізувавши матеріали долучені до клопотання, слідчий суддя вважає, що прокурором обґрунтована необхідність накладення арешту на вилучене майно, для належного його збереження як доказу, а тому потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи.
З огляду на вказане, клопотання є підставним та таким, що підлягає до задоволення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 132, 170-173, 175, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №120232111000000183 від 25 серпня 2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України задовольнити.
Накласти арешт на мотоцикл "Lifan LF 150-2E" р.н. НОМЕР_1 , власником якого є ОСОБА_7 , 1973 р.н., житель АДРЕСА_1 , який поміщено на територію спеціального майданчику для утримання т/з, що в у ВП №5 (смт Підволочиськ) в смт Підволочиськ по вул.Д. Галицького 112.
Ухвала підлягає до негайного виконання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення, а особою, яка не була присутня при її постановленні, в той же строк з дня отримання нею копії судового рішення, шляхом подачі апеляційної скарги.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Підволочиський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2023 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 113179030 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Підволочиський районний суд Тернопільської області
Сіянко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні