Ухвала
від 01.09.2023 по справі 758/9666/23
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 758/9666/23

У Х В А Л А

про передачу справи за підсудністю

01 вересня 2023 року місто Київ

Подільський районний суд м.Києва у складі судді Ларіонової Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляючи компанія «Затишна оселя» про визнання незаконними тарфу на послуги з житлово-комунальних послуг та зобов`язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернулась до Подільського районного суду м.Києва з позовом до відповідача ТОВ «УК Затишна оселя», в якому, посилаючись на захист прав споживача, просить: 1) скасувати запроваджений відповідачем тариф на комунальну послугу з утримання прибудинкової території будинку АДРЕСА_1 і розмірі 6,33 грн., введений в дію в лютому 2018 р.; 2) зобов`язати відповідача здійснити перерахунок коштів на утримання будинку та прибудинкової території за останні 3 роки.

Посилаючись на захист прав споживача, судовий збір за вищевказаний позов не сплачено.

Розглядаючи питання про відкриття провадження у справі, суд вважає, що вищевказаний позов слід направити за підсудністю за таких підстав.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суди повинні перевірити належність справ до їх юрисдикції та підсудності.

Підсудність - це розподіл підвідомчих загальним судам цивільних справ між різними судами першої інстанції залежно від роду (характеру) справ, що підлягають розгляду, і від території, на яку поширюється юрисдикція того чи іншого суду.

Територіальна підсудність - це підсудність цивільної справи загальному суду в залежності від території, на яку поширюється юрисдикція даного суду. За її допомогою вирішується питання, яким з однорідних судів підсудна для розгляду відповідна справа.

Відповідно до ст.28 ч.5 ЦПК України, якою встановлені правила альтернативної підсудності, за зареєстрованим місцем проживання позивача можуть пред`являтись позови про захист прав споживача.

Позивач, звертаючись до Подільського районного суду м.Києва із вищевказаним позовом, зазначила свою адресу в Подільському районі м.Києва.

Між тим, згідно отриманої судом інформації про зареєстроване місце проживання особи, позивач ОСОБА_1 на час відкриття провадження у справі зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 .

За правилом загальної територіальної підсудності, встановленої ст.27 ч.2 ЦПК України, позови до юридичної особи пред`являються за її місцем знаходження згідно з ЄДРПОУ.

Місцем знаходження відповідача є адреса в Оболонському районі м.Києва (04210, м.Київ, Оболонська Набережна, буд.3, корп.1).

А відтак, враховуючи, що ані позивач, ані відповідач не зареєстровані в Подільському районі м.Києва, то вищевказаний позов не є підсудним Подільському районному суду м.Києва.

Враховуючи, що позивач та відповідач зареєстровані в Оболонському районі м.Києва, то вищевказаний позов підсудний Оболонському районному суду м.Києва в порядку ст.27 ч.2 ЦПК України (як суду за місцем знаходження відповідача) та в порядку ст.28 ч.5 ЦПК України (як за зареєстрованим місцем проживання позивача за позовом про захист прав споживача).

Статтею 187 ч.9 ЦПК України, яка регулює питання відкриття провадження у справі, передбачено, що в разі, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Виходячи з наведеного вище, суд дійшов висновку, що матеріали позову (оскільки провадження у справі ще не відкрито) слід передати на розгляд до належного суду - Оболонського районного суду м.Києва, до територіальної юрисдикції якого належить даний позов.

При цьому необхідно звернути увагу позивача на те, що недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення апеляційним судом з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ст.378 ч.1 ЦПК України), а згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 р., Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п.1 ст.6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.

На підставі наведеного вище, керуючись ст.ст.27 ч.2, 28 ч.5, 31 ч.1 п.1, 187 ч.9, 258-260, 261 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляючи компанія «Затишна оселя» про визнання незаконними тарфу на послуги з житлово-комунальних послуг та зобов`язання вчинити дії - передати на розгляд за підсудністю до Оболонського районного суду м.Києва.

Ухвала може бути оскаржена позивачем в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом 15 днів з дня складання ухвали.

Учасник справи, якому копія ухвали не була вручена в день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Ухвала складена 01.09.2023 р.

СуддяН. М. Ларіонова

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення01.09.2023
Оприлюднено06.09.2023
Номер документу113202723
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —758/9666/23

Ухвала від 04.12.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Крижанівська Ганна Володимирівна

Ухвала від 04.12.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Крижанівська Ганна Володимирівна

Ухвала від 07.11.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Крижанівська Ганна Володимирівна

Рішення від 28.08.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Майбоженко А. М.

Ухвала від 15.01.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Майбоженко А. М.

Постанова від 12.12.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мережко Марина Василівна

Ухвала від 16.10.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Білич Ірина Михайлівна

Ухвала від 16.10.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Білич Ірина Михайлівна

Ухвала від 20.09.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Білич Ірина Михайлівна

Ухвала від 01.09.2023

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Ларіонова Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні